FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Показаните полиамидни шайби не са заместители на бонд-шайбата така показано. Във вдлъбнатото има о-пръстен, а бонд-шайбата седи от другата страна на детайла, който се уплътнява челно с цевната кутия.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, след като проучих плюсовете и минусите на Валтер Доминатор 1250, опитах се да разбера дали Диана p1000 evo2 става (май не става(sad)), се спрях на FX Dreamline classic с дървен приклад в калибър 4.5мм. Може ли някой да ми каже дали е добър избор? Колко добри изстрела прави, преди да падне скороста. Заслужава ли си покупката? От къде мога да я закупя с дървен приклад и в калибър 4.5мм.?
 

dvelinov

Редовен Потребител
Май няма никой с Дриймлайн още,има и в Крале и в Мундилар.Със сигурност ше имаш много изтрели в 7-8метров коридор с JSB и хиляди реглажи ,както и хубава цев.Ако ти писне,лесно става всичко друго след 4,5мм.

Този в Мундилар даже е от новите,с Power Plenum,но мисля няма от къде да поръчаш в 4,5мм.
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Май няма никой с Дриймлайн още,
Има... има. От няколко дни съм с Дримлайн - класик синтетик 5,5.
Всичко се регулира лесно по пушката. При мен дойде с редуктор на 110бара и 41J. В това състояние имаше голям преразход.
От 200-110 бара 19 изстрела. Вдигнах задредукторното на 140-145бара (реглажа се прави с шестограм отвън в отвор на цилиндъра) и я настроих (от ударника) на 45J. Сега прави 20-25 изстрела от 200-140 бара. Пушката лесно може да смени калибъра... конструкция Лего
 

dvelinov

Редовен Потребител
Супер,много да те радва
Аз мислех,че в 5.5 би трябвало да прави поне 60 изстрела от 230 до 110 бара
Колко кубика е цилиндъра?
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
В ютуб има клип в който водещият прави тест.
При 125 бара задредукторно и 41J от 230-110 бара прави около 45 изстрела.
На страницата на ФХ пише че моделите 4,5 и 5,5 са с резервоари 220 кубика.
Аз правя от 200-140 бара 20-25 изстрела.
 

Anahtas.DmN

Потребител
Аз съм с FX Dreamline Tactical .22. Още не съм изпуцал 500 чашки. Помпам я с Hill MK4 и обмислям бутилка. Hidden днес ми прави компания и постреляхме малко. Всичко е закупено от Крале.

ПС.
Имам и Power Plenum, но още не съм го сложил.
 

anibis

Редовен Потребител
Дзаааак..:) Диаметър 25мм. 1/8
 

Attachments

  • 20200722_134751.jpg
    20200722_134751.jpg
    136.4 KB · Прегледи: 100
  • 20200722_134831.jpg
    20200722_134831.jpg
    148.3 KB · Прегледи: 99

andi

Редовен Потребител
Да я даде на който може.Ще му я направят и готово.Преди малко гледах клип със Импакт в .30 стреляше 3.24 гр. с 288 м/с.Значи пушката го може.

Може го.
На моя клип е 320 мс със 3.25 г. Без Пауър пленум, само с 20см3 разширител. Като се махне " правилния газ" ще е на около 290 -295 мс. И това с оригиналната пружина.

 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Малко съм разочарован от пленума, който монтирах. Може би имах доста завишени очаквания от него. Повече от 282 м/с с 1.6гр чашка в 6.35 не можах да вдигна, засега. Редукторът е настроен на 120 бара и само него не съм го пипал още. Според рекламата на пленума и не трябва по-високо налягане. Замислям се дали да не хвърля още 100 кинта за тази глупост, но още не съм прежалил 300та от пленума:
https://www.huma-air.com/High-Flow-Dual-Hole-Transfer-Port-And-Pellet-Probe-Set-For-FX-Impact
Както писа Анди по-горе, с правилния газ щеше да се спестят доста средства и ядове.
 

andi

Редовен Потребител
Малко съм разочарован от пленума, който монтирах. Може би имах доста завишени очаквания от него. Повече от 282 м/с с 1.6гр чашка в 6.35 не можах да вдигна, засега. Редукторът е настроен на 120 бара и само него не съм го пипал още. Според рекламата на пленума и не трябва по-високо налягане. Замислям се дали да не хвърля още 100 кинта за тази глупост, но още не съм прежалил 300та от пленума:
https://www.huma-air.com/High-Flow-Dual-Hole-Transfer-Port-And-Pellet-Probe-Set-For-FX-Impact
Както писа Анди по-горе, с правилния газ щеше да се спестят доста средства и ядове.

Редуктора пипал ли си го .
Защото докато беше при мен , аз не съм - ти го взе с оригиналната настройка на редуктора.
И само от другите външни настройки + *правилния газ* си беше с около 292-295мс.
Вътре не беше отварян.
 

petkof

Редовен Потребител
Двата Импакта, които съм имал до сега изпълняват и даже превишават параметрите дадени от производителя с правилния за тях газ, въздух под налягане. Има някои подробности по "отпушването" на настройките, които е трудно да се опишат в писмен вид. Някои от новите манометри също дават отклонения от 20-30 атм. в показанията си. Това е много важно да се знае и трябва да се тарират с правилно мерещ манометър преди да се правят настройки по пушката. Цевите е добре да са 700 мм. ако се търсят високи скорости и точност на големи дистанции.Свръхзвукови скорости в 6,35 не са проблем и без пауър-пленум. Прочетете внимателно инструкцията за употреба на пушката преди да правите нещо по нея. Ако не ви е ясно, питайте тук или на инфо имейла на ФХ аиргънс.
 

emci74

Редовен Потребител
Анди, както писах, само редукторът не съм пипал още. Като се прибера в бг и с него ще се заиграя, да видим колко ще се вдигне още.
 
Нагоре