Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

lynx

Редовен Потребител
Желаете да закупите на съпруга си още едно огнестрелно оръжие, но в друг калибър, това ли е въпроса?
Нашият форум е за въздушни оръжия, като само тези с мощност над 24 джаула са на уведомителен режим.
Не са като огнестрелните, на разрешителен.
 

Pandora

Новодошъл
Знам, че форумът е за въздушни, но... просто не намерих къде другаде да попитам, а и предполагам, че вероятно тук ще се намери някой, който да разбира далеч повече от мен от законодателството относно оръжията с разрешителен режим. Иначе принципно искам 9-милиметров (понеже знам точно какво харесва), но ако не може, ще го заведа за друг калибър. Стига да може и друг. А не да ни върнат от магазина, че би било разочароващо някак, сещате се.
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Ми най лесно идете в някой оръжеен магазин и питайте,там трябва да знаят най добре може ли или не може
 

t.marev

Редовен Потребител
Ами най-добре попитайте в някой добър магазин. Те ще Ви кажат най-точно как стоят нещата.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
В зависимост от типа на разрешителното за КО, може да придобие пак 9 мм КО, като има определен срок да продаде старото и да придобие новото.
Някои магазини, които предлагат и "употребявано" КО, могат и да направят замяна, със съответните договори естествено.
 

apapazov

Редовен Потребител
За всяка цев се иска отделно разрешително, така че мисля че не можеш да му вземеш
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ако разрешителното е за първи път,трябва да се изкара курс за късо нарезно освен ако не си служител на МНО,полиция или пожарна!
След това се отива в служба КОС и подаваш заявление за разрешително.Ако те одобрят ти дават разрешително за придобиване,носене и съхранение.Плащаш една камара такси и това е.Вече много трудно дават разрешителни.Пиши "основателна" причина!
 

andi

Редовен Потребител
В магазина каквото и да кажат вероятно няма де приложимо за вас , и по скоро ще е подвеждащо . Ссичко зависи от конкретния КОС .
ПП . не може просто така да се влезне в Оръжеен магазин и да се купи ОО , както се купъват сандали . И добре че е така .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Жената ясно е изложила казуса, но явно не всички са го разбрали. Мъжа и си има разрешително и 9 мм КО съответно, а тя иска да му купи друг, предполага се мечтан от него модел:bravo:
Случая си е описан в закона:
Чл. 57. (1) Лицето,получило разрешение за придобиване или съхранениеи/или носене и
употреба на огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях, писмено уведомява органа, издал
съответните разрешения, за намерение за продажба, замяна или дарение на
притежавано/притежавани отнегоогнестрелно оръжие/огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях
на лице, което има издадено разрешение за придобиване на този вид огнестрелно
оръжие/огнестрелни оръжияи боеприпаси за тях.
(2) Сделката по ал.1 може да се осъществи след извършване на промяна в съответното
разрешение на прехвърлителя или след прекратяване на действието му, когато в разрешението е
вписано едно-единствено огнестрелно оръжие.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Жената ясно е изложила казуса, но явно не всички са го разбрали

Пише , че иска да го изненада : ей така , докато се разхождат , "случайно" влизат в ор. магазин и тя го пита леко небрежно "Мило, кои пистолет ти харесва" . И тя после победоносно вади портмонето , плаща на касата и доволни излизат с мечтания пистолет вързан със синя панделка .
 

Djack

Редовен Потребител
Взима ваучер от магазина, подарява го на съпруга, а после той за да си го охарчи подобаващо, минава през всички институции, попълва бумагите и след някой друг ден получава съответното разрешително за второ КНО!
 

redsox

Редовен Потребител
Как е колеги. Едно питане: при смяна на Лична Карта трябва ли да се информира КОС за новия номер на ЛК? Или каквото инфо има на уводомлението, което са ми дали за хатсана не се налага да се променя? Мерси
 

lynx

Редовен Потребител
Няма нужда никой да уведомяваш за нищо.
Служба КОС е към МВР, при нужда те ще си съпоставят/проверят новия и стария номер на личната карта ;)
 

Riddle

Потребител
Вчера отидох да уведомя служба КОС - Пазарджик за пушката. Върнаха ме да донеса пушката и оригиналната фактура. Днес занесох каквото искаха и казаха да отида да си получа бележката в края на месеца. Не ги питах какво ще прявят 20 дена :) Колегите от града да знаят - искат пушката, за да сравнят номера и с фактурата!
 

astra

Редовен Потребител
От районния ми косаджия знам, че за .22 искат да я видят, защото може да се преправи на флоберка. За .177 няколко пушки съм уведомил по пощата, без никакви излишни движения.
 

LogiBG

Редовен Потребител
За 9-то районно София , отидох с ксерокопие на лична карта, копие на фактурата и оригинала и , попълних уведомлението, дадоха номер на който да проверя кога е готова за да не се разкарвам излишно и това е.Отне ми две минути всичко.За 5.5мм.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре