COMETA - хубавите испанки.

naskocy

Потребител
За мен остана ли нещо 2 за Evanko, 2 за t.marev,1 за kaloya_takev.
Сякаш ни пружина ни шайба има за мен?
 

Evanko

Потребител
Нека уточня: Има ГП за всеки! Има три втулки и две шайби. Предлагам, всеки да вземе по една втулка, така всеки ще има втулка. Шайбите са две и трябва да се разберем, кой може да си изработи такава, за да има за другите двама.
 

naskocy

Потребител
Аз нямам възможност за изработка на шайба, но за втулката няма проблем да е една,получи се кофти и ти не си виновен Evanko, поздрави
 

t.marev

Редовен Потребител
Твоите ГП, са на първата снимка двете в дясно и са такива каквито си поръчал, тези с номерцата са за Комета.
Тези в дясно, дългички ми се виждат....но може и да греша. Пружините, които ми трябват са дълги 260 мм, други не ми вършат работа, ако са други - не ги искам.
Шайбите, ако са 20 мм, ще трябват на този който ще слага стъблото в буталото, ако се слага обратно, мисля че трябва друг диаметър, но не съм сигурен, поне при ГАМО-то е така. Втулка на Кометата не трябва, значи втулките стигат, а шайбите - не.
Отказвам се от шайби, но държа на втулките.
Според мен, трябваше да обърнем внимание на доставчика, за тези несъответствия, още първия път, когато прати снимка. Сега е вече късно. Поне някакви обяснения за грешката имаме ли от този Александър?
 

batnan

Редовен Потребител
Ако е объркана доставката винаги можеш да попиташ продавача защо си получил непълна поръчка /подкрепено с снимки/. Не е срамно да си потърсиш каквото си платил, и ако е станала грешка най- вероятно ще ти ги прати. Спомени му че в форума /който четат всички които се занимават с въздушно оръжие в БГ/че най- харесваната пружинка е КОМЕТА :cheers:
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Ибаси панаира за 3 втулки , шайби или кот е там , дет и кьорав стругар ще ги направи за 20 минути и 5 лв . ???
Тъй ами, ко ривете! Ората цял Мерцедес зимаа, дет чука отсякъде, па нищо не викат.....па вий сига за две втулки и пет шайби оревахте орталъка!Ай сиктир!:stop:

Господин Професоре, моите почитания!:bravo: Поръчайте на Вашия стругар /ако може да не е кьорав/;) тези две втулки и пет шайби и ми ги изпратете за моя сметка. Аз ще Ви платя не 5 а 20 лева. Благодаря!
 

didarai

Редовен Потребител
Тъй ами, ко ривете! Ората цял Мерцедес зимаа, дет чука отсякъде, па нищо не викат.....па вий сига за две втулки и пет шайби оревахте орталъка!Ай сиктир!:stop:

Господин Професоре, моите почитания!:bravo: Поръчайте на Вашия стругар /ако може да не е кьорав/;) тези две втулки и пет шайби и ми ги изпратете за моя сметка. Аз ще Ви платя не 5 а 20 лева. Благодаря!
На моят стругар си му поръчвам квото ми трябва и си чакам чинно реда(и в момента 3-та седмица), че не е от кьоравите и свободните . ;)
Но ако ти се чака и на теб две-три , за 20 лв. ще бъде прещастлив да ги направи , даже и ше почерпи . :D:D
Та мисълта ми ....доценте , беше , че където и да се намирате , със сигурност ще има такъв човек с какъвто и да е разбит струг и способности , щото за тва ви трябва точност ....на око (0,5-1мм) и за 20 мин. ще свърши работата и не си струва разправията с руснаци , доставки и т.н. Просто трябва да се попита ;)
Иначе за реването ... си има цял раздел "дъра-бъра" ....примерно ;) , къдет мое се реве на воля и в хор .:lol:
 
Последна промяна:

The alarm

Новодошъл
Здравейте, решил съм да си купя нова Комета 400 с газова пружина От кой магазин в София да си я купя ? От гледна точка на гаранция и обслужване в магазина?
 

ATO

Редовен Потребител
Може би е късно за отговор на въпроса ти, но все пак.
Основния вносител са Sotis, но не очквай много от тях, особено ако става въпрос за рекламация или ремонт в гаранционен срок. От девет дерета вода ще ти донесат. Може да останеш разочарован, за това отиди на място.
Аз от това което чета тук за Кометите оставам с впечатление особено за 5,5 мм., че оптиката едва ли не е задължителна. От постовете на andi разбирам, че JSB 0,93 и H&N FTT са правилния избор за сачми, а той за Комета е човек с много опит.
Успех!
 

Hidden

Редовен Потребител
Някой достигал ли е "заветните" заводски 22-24 джаула с Комета 400 с телена пружина? Гледах няколко източника и всичките бяха около 18 дж. Но може да са били от страни с ограничения в енергията. Моята 400 Компакт в калибър 5.5 с чашка 1.03 на JSB също даде толкова. Та се чудя, проблем ли има с компресията на пушката или производителят послъгва твърде много. :confused:
 

didarai

Редовен Потребител
22 дж. в 5,5 с нова пружина и маншет.
Чашките по спомен FTT . Само чашките да смениш и има осезаеми разлики в скоростите.
24 дж. са много за излязла от завода .
 

lu-bo

Редовен Потребител
Въпрос към зпознатите с Cometa.
Може ли на Комета с ГП да се премахне ГП и да се постави телена пружина?Има ли нужда от доработки?
 
Последна промяна:

lu-bo

Редовен Потребител
Благодаря!
Пружина лесно за спусък не знам.
 
Нагоре