Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

astra

Редовен Потребител

astra

Редовен Потребител
Не благодаря. Сега съм нов българин ;)
Нямах предвид тебе, а Гари. Той се напъва да си ходи в UK.
Ако правилно те разбирам, завърнал си се в Българско от Англия? Добре дошъл и никога не съжалявай за решенията които вече си взел :)
НАздраве!
 

Kostas

Потребител
Ако правилно те разбирам, завърнал си се в Българско от Англия? Добре дошъл и никога не съжалявай за решенията които вече си взел :)
НАздраве!

Живях дълги години в Англия, и в няколко други страни, но аз съм грък - и нов българин :)
 

astra

Редовен Потребител
Забелязваш ли колко харесвания има последният ти пост? Ако можех, бих натиснал "харесвам" няколко пъти :)
Може ли да обясниш накратко, какъв смисъл влагаш в това "нов българин"? Харесва ми, но не знам какво всъщност значи...
 

Kostas

Потребител
"1 литър ракия с разредител бира" ли? Хайде, женчо - това е за момичета, или македонец! :D

ИСТИНСКО ново българин пие 1 литър ракия с 2 литъри разредител ракия..... ;)

Забелязваш ли колко харесвания има последният ти пост? Ако можех, бих натиснал "харесвам" няколко пъти :)
Може ли да обясниш накратко, какъв смисъл влагаш в това "нов българин"? Харесва ми, но не знам какво всъщност значи...

Мисля, че означава много неща. На първо място, за мен това означава, че съм намерил страна, в която хората са модерни, но също така помня техните традиции - дори ако една от тези „традиции“ е да се прави мусака с картофи. :(

България е такава, каквато беше Гърция, преди да бъде съсипана от алчността и корупцията на политиците - и на гръцкия народ. Да, България може би не е най-"честната" държава в света, но корупцията в останалата част на Европа е по-лоша, отколкото тук. Нормалните хора тук са приятелски настроени, но обикновено не е нужно да мислите "Какво всъщност искат от мен?"

Имам късмет, предполагам - жена ми е българка и съм щастлива да живея тук и да бъда част от истинско българско семейство. Когато сме заедно се смеем много - и то <span class="corrected">невинаги</span> заради лошите ми познания по български език. Обаче аз също им се смея, защото съм единственият в семейството, който знае всички текстовете на „Йовано, Йованке“ и „Моя страна, моя България“ - и който може да рецитира почти всичко от „Възпоминания от Батак“. :D Свекър ми прави най-добрата ракия, която съм опитвал тук - и най-накрая мога да пия повече от него и жена ми, но не бих обидил ракията му, като пия бира след нея! ;)

Провинцията (и дамите) тук е красива, а бюрократите, от които всички се оплакват, са аматьори в сравнение с гръцките.

Има много още неща, които бих могъл да добавя, но вие питахте "накратко" ;)

В България съм "у дома" и ще оставя само в кутия....
 
Последна промяна от модератор:

astra

Редовен Потребител
Мисля, че означава много неща.
....

Има много още неща, които бих могъл да добавя, но вие питахте "накратко" ;)

В България съм "у дома" и ще оставя само в кутия....
Благодаря ти за хубавите думи! Трогнат съм!
Чак не мога да повярвам, че в този побъркан и обезумял свят, прочетох думи като твоите и то по наш, на българите и на България адрес.
Ще се радвам, ако се запознаем на някое от мероприятията.
Още веднъж: благодаря ти за хубавите думи!
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
"1 литър ракия с разредител бира" ли? Хайде, женчо - това е за момичета, или македонец! :D

ИСТИНСКО ново българин пие 1 литър ракия с 2 литъри разредител ракия..... ;)



Мисля, че означава много неща. На първо място, за мен това означава, че съм намерил страна, в която хората са модерни, но също така помня техните традиции - дори ако една от тези „традиции“ е да се прави мусака с картофи. :(

България е такава, каквато беше Гърция, преди да бъде съсипана от алчността и корупцията на политиците - и на гръцкия народ. Да, България може би не е най-"честната" държава в света, но корупцията в останалата част на Европа е по-лоша, отколкото тук. Нормалните хора тук са приятелски настроени, но обикновено не е нужно да мислите "Какво всъщност искат от мен?"

Имам късмет, предполагам - жена ми е българка и съм щастлива да живея тук и да бъда част от истинско българско семейство. Когато сме заедно се смеем много - и то <span class="corrected">невинаги</span> заради лошите ми познания по български език. Обаче аз също им се смея, защото съм единственият в семейството, който знае всички текстовете на „Йовано, Йованке“ и „Моя страна, моя България“ - и който може да рецитира почти всичко от „Възпоминания от Батак“. :D Свекър ми прави най-добрата ракия, която съм опитвал тук - и най-накрая мога да пия повече от него и жена ми, но не бих обидил ракията му, като пия бира след нея! ;)

Провинцията (и дамите) тук е красива, а бюрократите, от които всички се оплакват, са аматьори в сравнение с гръцките.

Има много още неща, които бих могъл да добавя, но вие питахте "накратко" ;)

В България съм "у дома" и ще оставя само в кутия....
Евала за всичко казано от теб :cheers: изразяваш се като умен човек знаещ какво иска от живота, и определено като българин :cheers:
Заповядай на нащо мероприятие в Орешак другата седмица ще седнем на една маса пък и други ракии може да пробваш евентуално ;)
Хубаво е че си свикнал и на българския ни хумор и не се обиждаш за глупости, ще се радвам да се запознаем някой ден :cheers:

И добре дошъл във форума
 

t.marev

Редовен Потребител
Благодаря ти за хубавите думи!....
......Ще се радвам, ако се запознаем на някоя сбирка някое от мероприятията....
Евала за всичко казано от теб.....
Заповядай на нашето състезание нащо мероприятие в Орешак другата седмица ще седнем......
........И добре дошъл във форума
Момчета, момчета...прекрасно посрещане! Обаче Kostas - Коцето, не е живял при социализЪма и може би не разбира такива думички..Нека не му цапаме речника, пък и ние да "не се излагаме пред чужденците!";)Иначе идеята на двама ви е чудесна, поканите са много мили, чак започвам да завиждам!:)

Извинения, ама като стар буквояд - не можах да се сдържа!:)
:cheers:
 

astra

Редовен Потребител
Евала за всичко казано от теб :cheers: изразяваш се като умен човек знаещ какво иска от живота, и определено като българин :cheers:
Любак, не е случайна значи българската поговорка: "От където е жената, от там е и родата!"
Съчинили са я мъдри хора, с житейски опит подобен на Костас :)
 

Kostas

Потребител
Обаче Kostas - Коцето, не е живял при социализЪма и може би не разбира такива думички..

Съжалявам, че донесох лоши новини, но днес ВСИЧКИ живеем при социализъм, особено в Западна Европа и Съединените щати! ;)

Вярно е, че не живеех в България при „социализъм“, но четох много за това какъв е бил животът в Източна Европа и Русия при комунизма и съм посещавал Югославия много пъти. Да, това беше може би най-малко комунистическата страна в източния блок, но все още не беше чудесно място за живеене на обикновени „другари“. :(

Именно "Великите сили" - Великобритания и САЩ - "дадоха" България на Сталин, а Гърция също почти имаше същата съдба. Същите държави все още се намесват в делата на други страни по света - изглежда, че хората не учат никакви уроци от историята ....
 

Pandora

Новодошъл
Здравейте!
Знам, че въпросът ми не е точно за тук, ама... след прекомерно ровене се предавам и се надявам, че вие ще можете да помогнете. Лаик съм, така че не ме подигравайте много. Та, мъжът ми обича оръжията, има разрешително за носене на бойно оръжие и си има такова. Мислех да го изненадам и да го заведа да му купя ново, само че не знам дали има право на повече от едно и дали може да е пак същия калибър, защото поне от него съм чувала, че навремето не е имал право на два 9-милиметрови, но на два различни е имал. Не знам дали още е така, дали мога да му избера друг калибър, дали мога деветка или ако избера нещо и го замъкна в оръжейния, направо ще ударя на греда.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре