Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

dvelinov

Редовен Потребител
Аз преди 2 седмици си купих с договор пушка,също продадох с договор и нямах проблеми в 6-то
Мисля даже работят всеки ден до 17:00 часа
 

Kostas

Потребител
Някой знае ли закона за притежаването на въздушна пушка за някой, който е чужденец с разрешение за пребиваване? Регистрацията за пушката продължава ли вечно или само до края на разрешението за пребиваване?
 

lynx

Редовен Потребител
За въздушните пушки с мощност над 24 джаула се подава Уведомление.
На разрешителен режим засега са само огнестрелните оръжия.
Ако си гражданин на Европейски съюз би трябвало за теб всичко да е същото, както при българските граждани.
Уведомлението е еднократен акт и няма срок на валидност.
А ако в твоя случай има нещо различно, може да се разходиш до твоята служба КОС и да попиташ на място дали трябва нещо допълнително да се прави.
 

TheStarlingHunter

Редовен Потребител
Днес КОСаджията ми каза че иска прехвърлянето на една пушка да стане при него тук в Ямбол и продавача и купувача да сме там (купувача не е от Ямбол). Някакви нови въвеждания ли има или е педераст?
 

astra

Редовен Потребител
Днес КОСаджията ми каза че иска прехвърлянето на една пушка да стане при него тук в Ямбол и продавача и купувача да сме там (купувача не е от Ямбол). Някакви нови въвеждания ли има или е педераст?
Играе му се на нотариус, без да е учил за това :)
 

lynx

Редовен Потребител
Навсякъде, всеки КОС-аджия по места, обича да го играе "Последна инстанция".
Попитай го в кой Закон или Наредба е упоменато, че и двамата трябва да присъствате при смяна на собствеността?
Нека да посочи членове, алинеи и прочие....;)
Не им се връзвай, някои от тях само се пробват и ако мине....
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Всички забравяте възможността, отредена в Закона, да изпратиш по пощата или с куриер Уведомление за ВО. На него си пише, че е адресирано/уведомяваш Началника на РПУ-то. Той ще го предаде в КОС на съхранение.
Но получаването вече на нужният ти "документ", че си уведомил остава лично.
 

Kostas

Потребител
Къде мога да намеря информация как точно да направя това, моля? Има ли специален формуляр за използване, кои документи трябва да бъдат изпратени и необходимо ли е да се изпратят оригиналните документи? Трябва ли документите да бъдат нотариално заверени?
 

sts1969

Редовен Потребител
Днес КОСаджията ми каза че иска прехвърлянето на една пушка да стане при него тук в Ямбол и продавача и купувача да сме там (купувача не е от Ямбол). Някакви нови въвеждания ли има или е педераст?
Моята първа пушка отиде в друг град, и моят КОС-аджия имаше подобни искания, но бях направил ксерокопия на моята и другата лични карти, и му ги представих, като му поясних че договора за продажба е подписан в Неделя, и няма как да присъстваме двамата след като е неработен ден за КОС, и двамата сме на работа, как да накарам купувача пак да пътува 300км заради мен в работен ден. Няма смисъл от караници, никой не обича да му показват колко е прост, всичко може да се реши по мирен път. Ако купувача вече я е уведомил там, питай КОС-аджията защо на него не са му искали да присъстваш и ти. (при мен точно така стана) :cheers:
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Всички забравяте възможността, отредена в Закона, да изпратиш по пощата или с куриер Уведомление за ВО.
Има още една "индиректна" възможност за уведомяване на ВО без среща с КОС. Подаване на уведомлението чрез деловодството на РУП по местоживеене, като не забравяте да си поискате входящ номер. Използвал съм винаги този ред и КОС остават приятно безмълвни. Просто в законовия срок отивам в деловодството и - чудо! Там ме чака издадено удостоверението за уведомление :) Без нито една разменена дума с косаджията. Удоволствието си заслужава :)
 

t.marev

Редовен Потребител
Аз пък съм с отлични впечатления от нашия КОС-аджия в I-во РПУ.....Не ми е създал грам главоболия, каквото го питам- обяснява....Известно време го заместваше друг и ми си наложи да питам нещо - коренна разлика.
Та Службата се носи от човек.
 

Kostas

Потребител
Аха - добре :D Мислех, че това може да е и името на някой държавен отдел...
 

astra

Редовен Потребител
Аха - добре :D Мислех, че това може да е и името на някой държавен отдел...
По-добре не им давай такава идея! Ще вземат наистина да направят държавен отдел ВО и да си назначат шуретата и баджанаците. А на нас - жална ни майка...
 

Kostas

Потребител
По-добре не им давай такава идея! Ще вземат наистина да направят държавен отдел ВО и да си назначат шуретата и баджанаците. А на нас - жална ни майка...

Не можете да си представите колко глупости има във Великобритания, ако пушката ви е над 16 джаула!
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре