ЧАШКИ ( pellets ) - видове, тестове

7

7842

Гост
И аз с големи мераци купих Ураган 6.35 мм,но не мога да стрелям.Преди 20 дена правих операция от херния.Не мога да вдигам,особено бутилките.:(
 

glavanov55

Редовен Потребител
И аз с големи мераци купих Ураган 6.35 мм,но не мога да стрелям.Преди 20 дена правих операция от херния.Не мога да вдигам,особено бутилките.:(
Гоше като позаякнеш наблегни на коремните преси и то всеки божи ден
Да оздравееш скоро Баи Данчо!!!!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Колега Miki64
Това "утежняване" се прави на гола цев и с възможност за преместване напред назад със стъпка от порядъка на стотни!Уреда се казва тунер!Предполагам знаеш за какво служи ;):cheers:
 

Sen

Редовен Потребител
И аз с големи мераци купих Ураган 6.35 мм,но не мога да стрелям.Преди 20 дена правих операция от херния.Не мога да вдигам,особено бутилките.:(
Скорошно възстановяване ти пожелавам, колега. Че това най-важно от всичко.
 

Miki64

Потребител
Колега Miki64
Това "утежняване" се прави на гола цев и с възможност за преместване напред назад със стъпка от порядъка на стотни!Уреда се казва тунер!Предполагам знаеш за какво служи ;):cheers:

Неее...нищо не знам! Аз съм в началото на пътя, който надали ще успея да измина до край! Науката не винаги върви ръка за ръка с практиката, това съм го установил не тук!...Вероятно правилно е да утежняваш гола цев, но при конфигурацията на пушката това просто не виждам как е възможно. ;) А в случая нестандартния подход проработи, ще проверим и полу-стандартния. В крайна сметка всичко е забавление!
 

Miki64

Потребител
Днес сутринта ПреТседатело ме събуди в 5 часа, да ходим да тестваме...
Беше направил нова тапа на модера, с възможност за монтаж в нея да допълнителни шайби с различен грамаж, както и самите шайби с различни тегла - от 7, 8, 12, 25 и нагоре грама.

Условия: 50 м закрита зала, JSB .25 МК1 от новата партида 2020, скорост 268-269 м/сек, налягане редуктор 136 бара(мерено със специалния уред на Scandalo), стрелбата е от маса с двунога и от менгемето на станока. Стрелец - новобранец във ВО(2 години), неразбиращ от тази наука, ама пък му интересно да експериментира...(всичко се почна от едни спинчета, дето на 90 м целеха...каквото трябва, но ме дразнеха).

Ето някои снимки на оригиналната(черна) тапа и новите неща:
159359612789222.jpeg IMG_0185.jpeg IMG_0184.jpeg

За начало от двунога, 2 групи стандартната комплектовка (пушка+модер) и 1 група с новата тапа(общо отпред +65 грама) започнах да оловявам пушката с новите 2,2 МК1 (2020 година) с няколко гупи от по 10 бр изстрела:

IMG_0186.jpeg

О дясно наляво - 1-ви и 2-ри пълнител "S"(Стандартна окомплектовка), без "утежняване" и 3-та е с новата тапа, която е 65 грама отгоре (S+65):InkedIMG_0188_LI.jpg

Видя се още от двуногата, че с S+65 групата се стабилизира във височина, но сееше наляво по хоризонтала.

След това качихме пушката на менгемето и сменихме "утежняването" със стандартната тапа с вложка в нея от 24 грама (за нагледност S+24). Групата не ни хареса:

1593598202850903.jpeg

Започнахме да намаляваме тежестите, но оставихме стандартната тапа на модера, в нея влизаха спокойно шайбите, а пружината на модера вътре ги притискаше здраво. Продължихме с допълнителна тежест от 12 грама и нещата рязко се промениха, като пуснах 2 различни групи по 10:

1593597795272058.jpeg

Хареса ни и продължихме "надолу" утежняването, вече с 8 грама шайба в оригиналната тапа на модера:

IMG_0193.jpeg

Продължихме с още по-лека(! само с 1 грам) шайба, но резултата започна да се влошава:

IMG_0197 11.jpeg

Тези тестове ни накараха да върнем "утежняването" от +12 грама в оригиналната тапа на модера и да приключим (за сега) с промените. Така изглежда тапата с "вложката/шайбата" в нея:

IMG_0195.jpeg

След това свалих пушката от менгемето и реших да си прострелям от маса на двунога оптиката(групата от менгемето и групата от маса/двунога НЕ са на едно и също място), с което да приключа. Това е първата група от маса:

IMG_0199.jpeg

Леки корекции и реших да пусна 2 пълнителя (20 бр.) в една мишена:

IMG_0202.jpeg

Резултата ме удовлетвори. Първият пълнител беше изцяло в "дупката", а трите "флайера" са първите 3 чашки от вторият пълнител...Симо ме критикува, че съм развалил групата от първият пълнител, но аз не слушах.
 

Наскоoo

Потребител
Та от месец някъде ми стоят резервните части за Фани 80 (разглобяването и сглобяването плаши :)). РЕших все пак да изчовъркам старото уплътнение на цевта и демфера под него и да сложа новите. Демфера не пожела да влезе от първия път, но после със завъртане си дойде на място. Остава някой светъл ден да сменя и маншета..., то и някои инструмент от битака ще трябва.., а и евентуално помощ от някой, който е минал по този път. В нета има видео само за Фани 65 и в самото видео има пропуски за това как точно стават някои работи.
Ето и снимки от 5,20 метра. Проблем ми е мерника, малко широк идва за мушката, но се ядва. Учудващ е добрият резултат на експандера, който и влиза най-трудно в цевта. Най-добре си пасват лекото JSB. Симплито прави огромни дупки, а мишената е синя и от картон, заради него, но пак се престарава, а си мислех че ще прави по-отсечени дупки.
 

Attachments

  • IMAG0243.jpg
    IMAG0243.jpg
    210 KB · Прегледи: 45
  • IMAG0242.jpg
    IMAG0242.jpg
    251.6 KB · Прегледи: 44
  • IMAG0241.jpg
    IMAG0241.jpg
    127 KB · Прегледи: 43

bleu81

Редовен Потребител
Та от месец някъде ми стоят резервните части за Фани 80 (разглобяването и сглобяването плаши :)). РЕших все пак да изчовъркам старото уплътнение на цевта и демфера под него и да сложа новите. Демфера не пожела да влезе от първия път, но после със завъртане си дойде на място. Остава някой светъл ден да сменя и маншета..., то и някои инструмент от битака ще трябва.., а и евентуално помощ от някой, който е минал по този път. В нета има видео само за Фани 65 и в самото видео има пропуски за това как точно стават някои работи.
Ето и снимки от 5,20 метра. Проблем ми е мерника, малко широк идва за мушката, но се ядва. Учудващ е добрият резултат на експандера, който и влиза най-трудно в цевта. Най-добре си пасват лекото JSB. Симплито прави огромни дупки, а мишената е синя и от картон, заради него, но пак се престарава, а си мислех че ще прави по-отсечени дупки.

За разглобяване на Фани80 ти трябва комплект отвертки (права и Филипс) и малка часовникарска права отвертка или шило за малките зегерки които са в изобилие. Може би и метрични шестограмни ключета но за тях не съм сигурен. Не ти трябват никакви специални инструменти само внимание, последователност и няколко часа. Осигури си пространство с бордове или работи в кутия понеже има дребни детайли които може да загубиш като едни сачмички 2мм в мерника.

Колкото до широката мушка тя се регулира лесно при Фани80. Двете ламели на мушката се отварят/затварят с завъртане на оста зад тях. Завърта я с тънка отвертка/шесто грам в радикалните отвори.
Дай ми емейл на лични и ще ти пратя разни ръководства за модела където са показани настройките.
 

Наскоoo

Потребител
Ключета, отвертки имам всякакви, шило нямам, но използвах закривена пинсета. Това как се махат зегерките не ми е много ясно, т. е. да ли е правилно каквото им мисля :). Това за сачмата го гледах. За мушката ще пробвам... Ако успея да сменя маншета ще е голяма работа този пистолет, много съм доволен, стреля чудесно (за моите предпочитания).
 

bleu81

Редовен Потребител
Ключета, отвертки имам всякакви, шило нямам, но използвах закривена пинсета. Това как се махат зегерките не ми е много ясно, т. е. да ли е правилно каквото им мисля :). Това за сачмата го гледах. За мушката ще пробвам... Ако успея да сменя маншета ще е голяма работа този пистолет, много съм доволен, стреля чудесно (за моите предпочитания).
Буталото няма маншет а сегмент който вероятно не е за смяна понеже има огромен ресурс. Единствената причина за отваряне е смяната на буфера на буталото който с времето старее и се натрошава и пружината която омеква с времето понеже стои под доста голем пред-натег. Ако си сменил конусния уплътнител и долния буфер и пистолета стреля с нормална скорост няма нужда да отваряш. Замери скоростите и пиши.
Има тема за тия пистолети пиши в нея.
Поздрави
 

njatanasow

Редовен Потребител
Буталото няма маншет а сегмент който вероятно не е за смяна понеже има огромен ресурс. Единствената причина за отваряне е смяната на буфера на буталото който с времето старее и се натрошава и пружината която омеква с времето понеже стои под доста голем пред-натег. Ако си сменил конусния уплътнител и долния буфер и пистолета стреля с нормална скорост няма нужда да отваряш. Замери скоростите и пиши.
Има тема за тия пистолети пиши в нея.
Поздрави
Брей какъв специалист си станал само. ;)
 

Наскоoo

Потребител
Колега какъв маншет те гони.Пистолета има сигмент!
Е това същото де...
През дупчицата на уплътнението се вижда, че е оригиналното жълто, няма как да го видя цялото, това което се вижда изглежда добре, но...
 
Нагоре