Slavia - 630/631/634 - чешките пружинни пушки .

xpresident

Редовен Потребител
Здравейте група, попаднах на slavia 631 модел 77 lux .4.5мм. много запазена, като нова, вчера пострелях с нея, първи впечатления, много точна пушка, бръснач....... но ми се стори много слаба, обмислям закупуването и. Въпроса ми е можели да се засили скороста, по някакъв начин?
пп. Дядото който я продава, не е наясно с цените, аз също, да не се изложа .......... ако може дами кажете, горе долу как се движат цените?
До 10j може да отиде с нова пружина и маншет. Нова 634 (тя е 16j) струва към 500лв, иначе 630/631 съм срещал по 200-400лв, в зависимост от състоянието.
 

Дака

Потребител
Благодаря........... състоянието е перфектно, и е с оптика Tasko 3-9x40 ще снимам и ще покажа снимки.
 

Дака

Потребител
Още не съм я купил, и най вероятно няма да я купувам, точна е като бръснач, но много е слаба, в сравнение с моя Мереор АР 1000 5.5мм. Ме ми се занимава, дори да намеря майстор да и вдигне джаулите, пак ще е слаба за моите критерии.
 

Hidden

Редовен Потребител
На тази пушка идеята й е да е точна, а не силна :) А и като цяло рядко има едновременно точни и силни пружинни пушки.
Славията със сигурност ще работи безпроблемно повече десетилетия от твоя Метеор. При правилна грижа, де ;)
 

Дака

Потребител
На тази пушка идеята й е да е точна, а не силна :) А и като цяло рядко има едновременно точни и силни пружинни пушки.
Славията със сигурност ще работи безпроблемно повече десетилетия от твоя Метеор. При правилна грижа, де ;)
Да много си прав колега, и точно заради това ще се откажа от покупката и, харесвам по силни пушки, а и ги сменям на 1-2год, тоест колкото изкарат.
 

Hidden

Редовен Потребител
Има обява в ОЛХ за тази пушка - 350лв. Нова струва 220лв.....!?!
http://www.oragie.com/cz_air.htm

Не е точно така - тази информация не е актуална. Но пък съм виждал наскоро нова пушка от новото производство (с черен маншет и повишена мощност), че е около 300 -350 лв (не помня точно). Имаше ги във ВИП-а на Г.М. Димитров.
 

Дака

Потребител
Има обява в ОЛХ за тази пушка - 350лв. Нова струва 220лв.....!?!
http://www.oragie.com/cz_air.htm
Бреййй да му се не види, този тарикат дето я продава в ОЛХ за 350лв, иска ей така да вземе от въздуха едни 150лв. Хубаво е че има колеги като МММ да съблюдават зорко за цените!
 
Последна промяна:

добри

Редовен Потребител
Колеги, едно нещо струва толкова, колкото единия поиска, а другият даде. Едно шише студена вода, предложено в пустинята, може да струва повече от едно шише със злато. ПАЗАР!!!!
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Бреййй да му се не види, този тарикат дето я продава в ОЛХ за 350лв, иска ей така да вземе от въздуха едни 150лв. Хубаво е че има колеги като МММ да съблюдават зорко за цените!
И защо да е тарикат? Човека си е обявил цена и не кара никого насила да купува!
 

MMM

Потребител
Бреййй да му се не види, този тарикат дето я продава в ОЛХ за 350лв, иска ей така да вземе от въздуха едни 150лв. Хубаво е че има колеги като МММ да съблюдават зорко за цените!

Дака не се засягай, просто като човек не много опитен в този бранш исках да разбера от къде идва разликата. Успех с продажбата, но ако на всеки заинтересован отговаряш така....
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Не бива никой да се засяга - никой от нас не е виновен за това, че цената е висока за пружинка, която е около 9 дж. Причината е в чехите - те вдигнаха цените без да са правили някакви по-съществени подобрения по пушката. Вдигнаха ги ... защото така! :) Но както каза Добри горе: "Пазар: ако искаш - купуваш". Иначе цена от 450 лв за Славия е много - за тия пари взимаш Вайраух 30, който е класи над Славията. Ако не искаш пък не взимаш - пазар :) :cheers:
 
Нагоре