Фотоапарати и мобилни телефони

xpresident

Редовен Потребител
xpresident, В такива случаи се използа усилвател на сигнала. Разстоянието се увеличава на около километър, километър и половина визуална въздушна връзка, зависи от усилвателя. Предвид това, че има екрани/сгради и съоръжения/ реално може да се постигне индиректно около 60-70% от визуалната. Тук е фактор и честотата на която работи усилвателя.
Да, ама не, няма да стане така. Трябва връзка през мобилната мрежа и сървър през който минава комуникацията с камерата.
 

ATO

Редовен Потребител
Има доста камери, които използват 3G, 4G връзка директно, тоест ползват сим карта на оператор, но са си цифра. Да, ползват си сървър, имат си и облачно пространство за запис. Облака обаче не е безплатен. Аз ползвам подобна камера със запис в облак и на SD карта, има и наблюдение в реално време, но няма джоб за сим карта. Само, че при мен рутера е близко и няма загуби.
 

sts1969

Редовен Потребител
Привет! Малко извън темата, но не намерих по-подходяща...тааа имам проблем. Хюлет-Пакард ползват при монтажа на Харддисковете си, едни ши..ани дистанционни винтове. Някой знае ли от къде мога да си купя такива?
4-HP-3-5-HDD.jpg_q50 (1).jpg 4-HP-3-5-HDD.jpg_q50 (2).jpg hp_h.jpg
 

staz

Редовен Потребител
Привет! Малко извън темата, но не намерих по-подходяща...тааа имам проблем. Хюлет-Пакард ползват при монтажа на Харддисковете си, едни ши..ани дистанционни винтове. Някой знае ли от къде мога да си купя такива?
View attachment 83385 View attachment 83386 View attachment 83387
Много вероятно да намериш там, където продават компютри и периферия втора ръка.
 

sts1969

Редовен Потребител
Ако не намериш из магазинчетата и не ти е супер спешно, може от Ибей да си вземеш.
Аз потърсих в магазина на представителството на HP България, и от там ми казаха че нямат...и да си потърся от Китай. :pardon: Намерих в Алиекспрес и струват жълти стотинки, но няколко поръчки ги чаках по 2 месеца. Проблема е че не мога да си монтирам вторият HDD нормално в кутията, наложи се да използвам подръчни средства. :)
 

Sen

Редовен Потребител
Колеги, бих искал и аз да задам един въпрос...
Захванах се да модифицирам ГоПро за заснемане през оптиката. За тази цел трябва да се смени лещата. Извадих стоковата съвсем лесно и поръчах от Али Експрес нужната леща след доста четене и разпитване.
Лещата дойде след 7 седмици чакане тая сутрин. Всичко окей, но мога да я навия само един оборот и четвърт. А на толкова не фокусира върху скалата. Шублерът заигра. Подозренията ми се оправдаха - лещата е с права резба, резбата на камерата е конична: около 11.5 мм на повърхността, 11 мм навътре към сензора.
Лещата струва само 7 долара. Кажете как да я напасна за ГоПро-то? Някакви идеи? Изпиляване на резбата на лещата към края?
 

lynx

Редовен Потребител
Може ли снимки на двата детайла?
Знам, че ще е мъка да ги снимаш отблизо и да се виждат ясно резбите.
Но това, че се е навило с оборот и четвърт означава, че има някакъв шанс да се напаснат детайлите в тази им част.
 

Sen

Редовен Потребител
Трябва да влезе почти цялата резба, Рачо (не бъркам името, нали?), не само в тази част... Тоест, почти изцяло трябва да се навие лещата. Някои го правели с френски ключ, но аз не искам да изнасилвам резбата на ГоПро-то - чисто ново е, Hero 7 Black. Какво ще кажеш за дремел? С по-щадящите полиращи приставки, бавно, по малко, внимателно?
 

lynx

Редовен Потребител
Ясно е, че трябва да влезне цялата резба. Няма спор за това. :)
Исках да погледна кой от двата детайла(мъжкото и женското) търпи преработка и как евентуално може да се осъществи.
Вариантът с насилственото натягане с френския ключ ще го оставим за най-накрая, ако не е възможно друго решение :D
 

lynx

Редовен Потребител
Ако е тъка, давай смело.
Силно се надявам лещата да е "пе-ве-царка" :D
Ако се прецака, нова и "Продължаваме напред!" :cheers:
 

bgbul

Редовен Потребител
В оптиките полират стъкла/лещи. Ако е възможно да скосиш резбата на лещата, дори да се загубят предните
( водещите) витки. Достстъчни са ти две витки и ако искаш капка лепило.
С напън...оптика...ще криви нещо образа после
 

Sen

Редовен Потребител
Вече го направих, колега.
Успях да монтирам лещата, това окей.
Но отказа да фокусира. Пробвах на всякакво разстояние от сензора, навиване, развиване, няма.
Китайска работа.
Регулярно лещите на марки като Back Bone и Eagle Vision струват около $89 или £89. Аз се поддадох на нечия заблуда, че китайските за $7 били същите. Оказа се, че само изглеждат еднакви. Каламбурът си остана за моя сметка.
 

anibis

Редовен Потребител
Е като е конусна резбата виж е каква е и си вземи един метчик и си ти оправи е от конусна веднага става нормална,мъжка женска няма проблеми,плашка метчик...аз на тия накрайниците на маркучите нали и те са с конусна резба и се навиват 3-4 витки и засичат е аз това да ми надстърча нещо или да остане ррезба нещо много ми е анти,и се наложи да изправям резбата след това вътре в отвора шайба 2-3мм .полиамид и спи града и селяните в него;)
пс резбата на накрайниците за маркучите,се навива докрай без някакъв зор,и всичко е тип топ

_500431532.jpg
знаеш ли колко бързо е изправям

Аз потърсих в магазина на представителството на HP България, и от там ми казаха че нямат...и да си потърся от Китай. :pardon: Намерих в Алиекспрес и струват жълти стотинки, но няколко поръчки ги чаках по 2 месеца. Проблема е че не мога да си монтирам вторият HDD нормално в кутията, наложи се да използвам подръчни средства. :)

Те останаха и да имат,щях да се учудя иначе католага гърмииии обаждаш се всичко имат,и като отидеш на място вземат да мънкат ами всичко ни е на склад ни е ще Ви се обадим,когато го вземе от склада-склада е Ибей или Алито та от такива не благодаря то всичко ни е на склад...
 
Последна промяна от модератор:

DGman

Редовен Потребител
Явно лещата е далеч от датчика .
Направи и фаска да потъне още
 

bgbul

Редовен Потребител
Благодаря, колега, направих го. Докрай потъна и пак не фокусира...
Значи обратното- трябва да отдалечиш лещата за да съвпадне фокуса. Или е възможно да си обърнал лещата...не знам каква е и възможно ли е?
 

Sen

Редовен Потребител
Значи обратното- трябва да отдалечиш лещата за да съвпадне фокуса. Или е възможно да си обърнал лещата...не знам каква е и възможно ли е?
Пробвах в двете посоки от край до край.
Не става.
Последвах глупав съвет, това се опитах да загатна по-горе ;)
Цялата работа е стил "самоделка" по съвет на човек от далече - поръчваш няква леща от китайци и ако стане.
Като му писах, че е пристигнала и почвам да тествам, той ми отговори "късмет!" :D Още тогава ми светна лампата. Яд ме е само за загубеното в чакане време, съмнения си имах отначало... Изобщо не е правилната фокална дължина, както се оказва.
Човек цял живот се учи, макар че на 40 вече се очаква да имам достатъчно акъл да не слушам глупости... ;)
 

bgbul

Редовен Потребител
Опитал си, натрупал си опит. Това показва, че си жив и мозъкът ти не спи, не е закърнял. Следва нов опит и така до ...края на опитите.
Хубяво е, че го споделяш, за да се учат другите от твоя опит. Поздрави!
 
Нагоре