Валтер

bleu81

Редовен Потребител
Някой път жената като не си е вкъщи може да наредиш всичките "красоти" и да ги снимаш вече се е заформила колекция за чудо и приказ. Най-добрите класики. Благородно ти завиждам и се радвам че има хора които ценят тия пушки при все че не къртят тухли и миФки:). Предлагам да си организираме една стрелба с пушки 40+ някой ден.
 

dvelinov

Редовен Потребител
Има още 10-на за които не знаеш:cheers:
хващай Кифа за ушите и идвай да правим турнир,че имам доста питания
 

xpresident

Редовен Потребител
Ако ще правите турнир с класически ПП, не може ли да е покрай някое ФТ състезание?
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Дайте мнение за Валтер ЛГУ ,как е като изработка и качество?
 

6tangata

Редовен Потребител
Walther LGU 4.5 23 J. Стрелях на вилата 25 метра с оптика konus 6-24x44. Слаб вятър. Не съм свикнал с оптиките и откатите на пружинките, но мисля, че е великолепна пушка с оглед точността. Чашките са JSB 0.547, 4.53. С оглед, че сачмата влиза без усилие мисля, че надкалибрените чашки са ОК поне за момента.
 

Attachments

  • IMG_20210821_162947.jpg
    IMG_20210821_162947.jpg
    547.2 KB · Прегледи: 101
  • IMG_20210821_162953.jpg
    IMG_20210821_162953.jpg
    577.3 KB · Прегледи: 93

6tangata

Редовен Потребител
Walther LGU 4.5 23 J. Стрелях на вилата 25 метра с оптика konus 6-24x44. Слаб вятър. Не съм свикнал с оптиките и откатите на пружинките, но мисля, че е великолепна пушка с оглед точността. Чашките са JSB 0.547, 4.53. С оглед, че сачмата влиза без усилие мисля, че надкалибрените чашки са ОК поне за момента.
 

Attachments

  • IMG_20210821_163225.jpg
    IMG_20210821_163225.jpg
    347.6 KB · Прегледи: 114
  • IMG_20210821_160018.jpg
    IMG_20210821_160018.jpg
    413.6 KB · Прегледи: 110
  • IMG_20210821_162953.jpg
    IMG_20210821_162953.jpg
    577.3 KB · Прегледи: 108

6tangata

Редовен Потребител
Най-добрата група 3 изстрела почти дупка в дупка, четвъртият избяга. Може и да е случайност ;) Мръднеш ли малко или леко промениш хвата става голяма грешка ;) Пушката си "рита" добре. От 100 изстрела общо, левия палец, с който отключвам цевта ме заболя на възглавничката, не е най-доброто решение с гумените пръстени. Общо взето за 30 см цев ми скри шапката.
 

Hidden

Редовен Потребител
Преди време си купих Walther LGV Challenger. Пушката е 16 дж и е в калибър 5.5 мм. Дойде време да споделя някои снимки от разконсервацията и впечатления от пушката. Веднага уточнявам, че разконсервация на тази пушка изобщо не й беше нужна.
Разглобяването започва със свалянето на двата странични винта посредством шестограм. Винтовете са разположени под ъгъл (помня, че преди време във Форума имаше драми по този въпрос, та за това го споменавам) и са подсигурени с по две шайби.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Има и винт при спусъка, който забравих да снимам.
Прикладът е полимерен при този модел - на долните снимки се системата за намаляване на шум, триене и откат, която е поместена в приклада. Представлява две полимерни пластини, поставени над пружини. Върху пластините минава ригелът за зареждане.
5a.jpg 5b.jpg 5c.jpg 5d.jpg 5e.jpg 5f.jpg
Следва свалянето на спусъка, който се държи на два пина.
6a.jpg 6b.jpg
Избиването на пиновете и свалянето на спускъка става съвсем лесно на ръка без стенд при 16 дж-вата версия на пушката, тъй като натягът на пружината е едва 2.5 см.
7.jpg

Спусъковият блок излиза цял - "кутията" му е метална, само същинският спусък е полимерен. Към блока е прикрепен задния водач на пружината. И предния и задния водач лежат плътно между телените намотки.
8.jpg 9a.jpg 9b.jpg
Преди да се извади буталото трябва да се повдигне "петата" на ригела. На снимката, точно до нея, се вижда полимерния пръстен на буталото.
10a.jpg
Ригелът за зареждане лагерува върху полимерен водач и няма триене метал в метал. Самия корпус на пушката е фрезован отдолу, за да улесни това плъзгане.

10b.jpg 10c.jpg
На следващите снимки е представено буталото. То е с осево зацепване, пружината влиза плътно в него, буталото притежава два полимерни пръстена, които елиминират триенето на метал в метал. Друго, което прави добро впечатление е, че краят на буталото, който крепи маншета, се върти свободно. По тази причина върху зеления маншет има две точки останали от контакта с трансверпорта.
11a.jpg 11b.jpg 11c.jpg 11d.jpg 11e.jpg
До колкото разбрах от колега, маншетът може да се замени с такъв от Вайраух 30.
До тук видяхме някои неща, които ги има и при други пушки - например лагеруващият ригел може да се види при Гамо. Пак при пушките на същата испанска фирма може да се види и въртящо се бутало, макар, че там въртенето не е на 180 градуса (корекция: имал съм предвид 360 градуса), а е по-малко от 90. Полимерните сегменти на буталото ги има и при Air Arms. При Валтера има нещо, което не съм виждал при друга пушка с чупеща се цев. Не можах да го снимам и затова съм го представил на надрасканата набързо скица:
11f.jpg
В корпуса на пушката е набита втулка с по-малък диаметър. Видимо стената й е дебела около 2-3 мм (не мога да кажа точно). Това води до няколко неща. Частично мести центъра на тежестта на пушката, но по-важното е, че намалява страничните колебания на буталото при неговото движение - от една страна то ляга на задното си разширение, а от друга се подпира на тази втулка. Втулката играе и роля на компресор, както е при пушките със странично и долно зареждане. Валтерът се явява донякъде хибрид между пушка с чупеща е цев и такава с фиксирана, от гледна точка на движението на буталото.
Това беше погледът от вътрешната страна на пушката. Ето няколко снимки и отвън.
12a.jpg 12b.jpg 12c.jpg 12d.jpg 12d.jpg 12e.jpg 12f.jpg 12g.jpg 12h.jpg 12i.jpg 12j.jpg
Предпазителят се намира над спусъка и е малко неудобен за стигане. Мерните прибори са добри, напомнят ми на тези на Диана. Цевта се заключва с лостче - това беше една от причините да си купя пушката. На надулника има резба за монтиране на саундмодератор. И поледно, но не и по важност: едно от най-впечатляващите неща е "финишът" на метала, т.е. полирането му до огледало и оксидацията. На много от снимките се вижда моето отражение, а на последната съм снимал цилиндъра на Валтера до такъв на Гамо Блек Найт - върху единия се отразява ясно моливът, докато при другия отражението е съвсем неяно. Оксидацията при Валтера е равномерна, плътна и огледална навсякъде. Не прилича на никоя друга пушка извадена от кутията, която съм виждал наживо. Такива оксидации съм виждал само при "доработвани" от собствениците си пушки.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Пак при пушките на същата испанска фирма може да се види и въртящо се бутало, макар, че там въртенето не е на 180 градуса, а е по-малко от 90.
Би ли обяснил кое ограничава въртенето на 90 или 180 градуса, че нещо не мога да схвана, или колегата който е обяснявал да се включи, Благодаря.
Иначе за пушката съм чел хубави неща, и по описание ми хареса това което виждам, чудесно ревю. Със здраве да си я ползваш и много точни изстрели ;)
 
Последна промяна:

Hidden

Редовен Потребител
Благодаря ти!
Горе съм допуснал грешка - имал съм предвид въртене на 360 градуса, а не на 180. Т.е. предната част на буталото заедно с маншета се върти съвсем свободно.
При Гамо не знам какво го ограничава - просто завъртането става само до един момент. Така е при моето Гамо 440, което е от старото производство на фирмата.
 

t.marev

Редовен Потребител
Да се включа и аз за въртенето на буталото. На моето ГАМО 440 Хънтър, старото производство - 98 г. маншетът е неподвижен - изобщо не се върти, докато на ГАМО Шадоу 2010, която е абсолютно същата конструкция се въртеше безкрайно.
 

Vojda73

Потребител
Здравейте колеги.Преди година благодарение на Бро Щангата се сдобих с Walther LGV 4.5mm 23j.В момента пушката е с пружина Titan xs n1 18–19j(пасва без никакви доработки).За Валтера е писано и показано много затова само ще добавя,че пушката е уникално точна,идиотоустойчива и безотказна(като калашник).Ще пробвам да кача снимки от прострелка на 100м(мерени) седнал без упора ,лек полъх от 9ч.IMG_20230430_113613_440.jpg за съжаление сниките са големи и мога да кача само тази.
 
Нагоре