Пружинни пушки в НИСКИЯ ( около 100тина лева )-ценови диапазон.

nik123

Потребител
Здравейте! Получих маншет и пружина. И старата, и новата пружина са с по 32 витки. Само че старата е с почти 4 см по-къса, явно е омекнала сериозно. Маншетът и той беше заминал, на китайката оригиналния, цилиндъра беше пълен с частици от кожа. Почистих, сега предстои сглобяване, но трябва малко да преправя стенда, че дойде дълъг за тая пушка, правих го за хатсана си (мод. 80) и беше голям зор с разглобяването.

Edit: Хареса ми и онова лостче от лявата страна на китайската пушка, където се сгъва пушката, с което лостче се отключва цевта. Много удобно ми се стори, дори се замислих дали не мога да приспособя нещо подобно на хатсана.
 
Последна промяна:

nik123

Потребител
Здравейте, колеги, на тая китайска пушка B2 5.5 мм може ли да се приспособи някак маншет от друга въздушна пушка, силиконов например, и от коя? Че тоя кожения не ми вдъхва много доверие, благодаря предварително!
 

nik123

Потребител
Мерси. Като гледам мнението и лайковете, слагам кожения. С един светложълт цвят е, чисто нов. Като сглобя пушката и я прострелям, ще споделя впечатления тук.
 

redsox

Редовен Потребител
Предполагам си чел вече по темата, но ако не се лъжа кожения маншет не трябва да е сух, за да уплътнява. Винаги трябва да се поддържа леко намаслен, макар и да дизелира. Ше трябва да му капваш отвреме на време.

От блога на пирамид еър


Leather seals
Some airguns are bound to have leather seals, and the older they are the more likely leather becomes. Leather piston and breech seals need lots of frequent oiling. Many of the older guns are also lower-powered, so the oil can be petroleum-based, if you like. For a gun with a leather piston seal, I would oil the seal every time you shoot the gun if you only shoot it occasionally, or once every two weeks if you shoot all the time. Drop 5-10 drops of oil down the air transfer port and allow it time to soak into the leather. Then cock and uncock the gun without firing, if you can, to make the seal flexible. Often, you can hear the seal go squish when you do this.

At the same time, if the gun has a leather breech seal, drop two drops of oil on the seal and allow it to soak in. If the seal is synthetic, it doesn’t need any oil. It will be oiled by the small amount of oil that’s blown from the transfer port as the gun is fired.
 
Последна промяна:

nik123

Потребител
Колега, честно казано си нямам много понятие от механиката на въздушните пушки. Като ученик тренирах стрелба към ОСО в един клуб близо до Македонския дом във Варна, първо стреляхме с пушки с чупеща цев, после ръководителя ме отдели в една група с пушки "Хайнел", които бяха по-мощни и с фиксирана цев, и лоста им за зареждане беше отдясно и се отваряше надясно хоризонтално, така зареждаш, а не както при други пушки с фиксирана цев, лоста върви надолу вертикално. И тъкмо минах на еднозарядна флоберка на стрелбището във Виница, и закриха ОСО. Оттогава не бях пипал въздушно оръжие. И преди три месеца си купих хатсан мод.80. Четох тук из форума, хатсана след разглобяването го мазах по маншета леко със силиконова грес, по спусъка и пружината с оръжейна твърда смазка за АК-47. Кожения маншет със силиконова смазка ли да го смазвам, или с петролна?

Едит:
Some airguns are bound to have leather seals, and the older they are the more likely leather becomes. Leather piston and breech seals need lots of frequent oiling. Many of the older guns are also lower-powered, so the oil can be petroleum-based, if you like.

Разбрах, става и петролна, благодаря :)
 
Последна промяна:

nik123

Потребител
Здравейте! Някой знае ли къде във Варна могат да ми я сглобят тая китайска пушка B2 ? Предполагам, в цяла Варна все има нещо като сервиз, или работилница. Аз се отказах да го правя сам, след няколко опита с моя стенд, само се ядосвах. Стенда е правен за хатсана ми и идва твърде дълъг. Правих промени, сменях шпилки, разни дървении подлагах, не става и не става. За разглобяване се получи, за сглобяване не ще и не ще, единия път се разхвърчаха и чарколяци из стаята. Ако някой има инфо за сервиз, моля да сподели, благодаря предварително.
 

6tangata

Редовен Потребител
Днес пристигна китайски Norconia пистолет в 4.5 мм. Почти нов, грабна ме че е старо производство поне за мен видно от щампите, които май вече не слагат. Получих го без преглед...на късмет. Забележки-маншета беше изпръхнал и скъсал, болта който го държи май влиза една идея накриво и беше крив...ще видим кое как е по-натам. Сега похвалите, ПЕРФЕКТНА Цев, поне на вид като немските без точка забележка. Почти никаква ръжда. Ще сложа нова пружина и вътрешна, с по-малък диаметър като на на Фани. Водача е кух и позволява. От страната на маншета пак ще има водач. Ново уплътнение на цевта, ще се подстриже малко ;) Всичко става, но бавно. Малко снимки...тестове след седмици..;) Изработка като за парите си супер ;)
 

Attachments

  • IMG_20200815_161921.jpg
    IMG_20200815_161921.jpg
    217.7 KB · Прегледи: 175
  • IMG_20200815_161934.jpg
    IMG_20200815_161934.jpg
    128.4 KB · Прегледи: 169
  • IMG_20200815_161927.jpg
    IMG_20200815_161927.jpg
    159.3 KB · Прегледи: 169
  • IMG_20200815_162233.jpg
    IMG_20200815_162233.jpg
    118.4 KB · Прегледи: 176

nik123

Потребител
Колеги, пак ще повдигна едно мое питане от преди 3-4 месеца- някой да ми препоръча, къде във Варна могат да ми сглобят разглобена китайска пушка В2? Естествено, ще заплатя услугата. Благодаря предварително, поздрави.
 

veso-o

Новодошъл
Здравейте!Търся маншет и бутало за въздухарка,китайче В 2.Насоки за замяна,сайтове,магазини,помощ от приятел...
 

redsox

Редовен Потребител
От миналата пролет не бях пипал китайката та днес и дадох шанс за изява. След близо година стоене, отне известно време докато се разработят чарковете, но полека успях да направя не лоши групи според мен.
Б3 4.5мм , оптика hammers 3932ao , JSB .547 , 20метра , 5-6 изстрела в мишена.
 

Attachments

  • 846CB7E2-E5EA-4808-8498-3A452C85F7A1.jpeg
    846CB7E2-E5EA-4808-8498-3A452C85F7A1.jpeg
    214.5 KB · Прегледи: 94

fishermaniac

Потребител
Днес случайно,докато тествах китайката след шокирането на цевта се оказа,че има изпускане на компресия през отворите на болтовете на мерника.
 

Hidden

Редовен Потребител
Днес случайно,докато тествах китайката след шокирането на цевта се оказа,че има изпускане на компресия през отворите на болтовете на мерника.
Аз много ще се радвам, ако опишеш какви подобрения направи по китайката, за да стане с противооткатна система. Предполагам, че и на другите ще е интересно. Пък и някоя мишена ако видим ... :)
 

fishermaniac

Потребител
Два плъзгача,един под мерника и един зад спусковия механизъм,хода след откат е 6 мм точно,,засега с някакви некачествени сръбски чашки на 10 метра се застъпват попаденията или са в една дупка,Това след като й направих шок на цевта и преди да забележа утечката на въздух.Много приятно се стреля без откат,немците заслужават уважение.Също й олекотих буталото 180 грама е сега,трансферпорт 2.5 мм,скъсих й пружината малко,сега е 185 м/с
 
Последна промяна:

fishermaniac

Потребител
Электросваркой четыре шва по 10 мм друг против друга,если слабый чок получается ещё по одному шву между этими швами.Если по часам судит это значит:12-3-6-9.
1 см дойде малко,4 беше точния размер
 
Последна промяна:
Нагоре