Мнение за първа въздушна пушка.

ts.dimitrov82

Потребител
Мисля че такова разделение е имало преди много години. Но ти може да си го спомняш. В днешни дни всеки каквото си направи това е. Само трябва да знаеш че винаги има уловка. Х..я докрая и душата в рая не се прожектира вече за разлика от твойте времене
 

njatanasow

Редовен Потребител
Брей! Какво те посъветвах да направиш,къде отиде.Защо си мислиш ,че сме расли в саксия на северен балкон.Младоста не винаги е предимство!
 

ts.dimitrov82

Потребител
Уважавам възрастните хора. Знаеш приказката за зърното и тоя дето искал да изколи старите хора. Но и възрастните хора трябва да мнението на младите. Може да сме млади но и ние сме чели по някоя книга
 

apapazov

Редовен Потребител
Тука 2ма се опитват да ти помогнат със съвет, но ти се периш. Оправяй се
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами не виждам във форума като четеш, поне да разбираш прочетеното.
Тази тема стана като "дъра-бъра"....
Най-благонамерено те посъветвах, когато искаш помощ за нещо, да го направиш в темата на варненската група.
Така е прието и е логично.
Но ти се репчиш за глупости.
Нали вече имаш пушка, поразгледай форума и открий правилните теми.
Тази може да я "зачеркнеш" вече, нали си попрочел някои книги.....
 

njatanasow

Редовен Потребител
Уважавам възрастните хора. Знаеш приказката за зърното и тоя дето искал да изколи старите хора. Но и възрастните хора трябва да мнението на младите. Може да сме млади но и ние сме чели по някоя книга
Както и да е ,няма да е лошо да прочетеш още някоя книга!
 

ts.dimitrov82

Потребител
Няма грижи. Когато сам се оправя човек е по-сладко. Да ви кажа със четене си изкарвам хляба и ще кажа че не е лошо за всеки да прочете една книга още. Лошо е че повечето хора ги е страх да четат. Щото може да научат нещо. Други пък четат но само на места където инфото не е надеждно. Правилно че темата не е за мен вече. Никога не е била но нали ерархията е над всичко реших да почна от тук. Няма да ви досаждам със въпроси повече. Вече си извадих нужните поуки. Живи здрави и мн успехи. Ако някой се чувства обиден да го преживее. Не се извинявам. Поздрави

За субекта apapazov ще му отговопя че аватара мн му подхожда
 
Последна промяна от модератор:

apapazov

Редовен Потребител
Ти виждал ли си ме та съдиш по мен за аватара ми?
С половината от форума се познавам лично.
ТИ КОЙ СИ?
Идваш тука и питаш. Хората те насочват към правилната тема обаче нали си голям философ почваш да ни обясняваш колко си начетен и как трябва и ние да четем повече книги.
Приятелю във форума има всякакви хора. Нотариуси, учители, общи работници, но това което ни обединява е хобито и когато сме заедно ни е приятно и няма "класово различие" !
Айде със здраве!
П.С Не ма кефиш и повече няма да ти отговарям.
П.С 2 Можеш да пробваш и някоя книга за етикет в обществото!
 

ts.dimitrov82

Потребител
Желая успехи на всички участници във форума във което и да е начинание. На субекта apapazov: етикета не ми е бил сила никога. Мисля че е по подходящ за дами
 

Milanski

Потребител
Здравейте. Не смея, да Ви нарека Колеги, понеже все още нямам пушка. В този смисъл е и въпросът ми. В раздела за "Магазини за въздушно оръжие" не намерих тема за град Пловдив. Бихте ли ми препоръчали такъв магазин, където хората наистина си разбират от работата и ще ме консултират професионално в избора ми на въздушна пушка. Благодаря предварително и ако поста ми не е на място моля за извинение.
 

t.marev

Редовен Потребител
Такова нещо като "консултират професионално", нЕма да намериш ни в Пловдив, ни в Долно Камарци, нито даже във Варна /дето е пристанище на Шумен/! Щото работата на продавачите е да продават, пък за консултациите....викат - Няма хора!:(
Тука обаче бъка от консултанти, кой от кой по-знаменити и все от сой! Дето се вика - попаднал си на правилното място, все едно си вечерАл с Господ!;)
Обаче! Консултанти, консултанти...всичко им е ясно, ама как да познаят на тебе баш, какво ти требе?! Да земат да фърлят един боб, ама той боба поскъпна много....:mad: Я вземи направи едно списъче, с изискванията към пушкалото, пък добави и нещо за тебе - стрелял ли си, с какво, от какво си доволен и от какво не си, хартийки ле ще дупчиш, или ще събаряш комини, нещо от техника поназнайваш ли, някоя парица отделил ли си....пък после ще сипем по една ракийка и ще отворим сладката приказка.:)

Добре дошъл, питай смело и нЕма се пУашиш!:cheers:
 

Milanski

Потребител
Добре заварили :). Не съм стрелял от казармата, а с въздушна пушка още по отдавна, по стрелбищата на Лунапарк, ако ги помнят някои дъртаняни като мен. 300 лв. е бюджета. Ще се пуца за забавление по мишени (хартиени, бутилки, кенчета,капачки, щипки за пране...) в никакъв случай по животинки. Ако може, на 20 метра, да стреля точно ще е идеално (то точността зависи и от стрелеца де). Изчетох всички теми за избор на първа пушка и колкото повече чета избора става по-труден... Спрял съм се на следния модел, който бил нов от тази година.. Hatsan mod. 65. cal. 5.5 http://hatsan.com.tr/product/mod-65/
 

xpresident

Редовен Потребител
то точността зависи и от стрелеца
Далеч не е така. Хасана е жив пример за това. На 20м дистанция, Хайнел 312 едва ли има конкуренция при пружинните пушки при бюджета ти, ако имаш късмет. Публикувал съм мишена в 1 стотинка на тази дистанция в темата за мишени.
 

batnan

Редовен Потребител
Далеч не е така. Хасана е жив пример за това. На 20м дистанция, Хайнел 312 едва ли има конкуренция при пружинните пушки при бюджета ти, ако имаш късмет. Публикувал съм мишена в 1 стотинка на тази дистанция в темата за мишени.
Имам Дежа вю :popcorn:
 

ATO

Редовен Потребител
Васко, стига с тези дърти пушкала. Знаеш, уважавам мнението ти и купих пушка по твой съвет, но колкото и да са хубави Хайнели и Славии, стари бе. Сега гледам една Славия се продава в момента на цената на нова Комета. Колко луд трябва да си, за да я купиш?! Да, старите пушки имат стойност, но за съжаление вече само колекционерска. Всеки иска младо гадже, не се заглежда по бабички.
Лично мнение! Моля, да не се приема като упрек или заяждане, нито като отношение към колеги.
 

petkof

Редовен Потребител
Васко, стига с тези дърти пушкала. Знаеш, уважавам мнението ти и купих пушка по твой съвет, но колкото и да са хубави Хайнели и Славии, стари бе. Сега гледам една Славия се продава в момента на цената на нова Комета. Колко луд трябва да си, за да я купиш?! Да, старите пушки имат стойност, но за съжаление вече само колекционерска. Всеки иска младо гадже, не се заглежда по бабички.
Лично мнение! Моля, да не се приема като упрек или заяждане, нито като отношение към колеги.
Младите гаджета са непреходни!:)
При технологиите обаче си има ери. По време на тези ери всички технологични познания се влагат в развитето на дадена технология, която като достигне своя "връх", се заменя с нова технология. Та старите пружинки са произведени по времето на тяхната си ера и са почти перфектни, докато новите са произведени в ерата на ПЦП-тата и се правят с много компромиси. :cheers:
 

ATO

Редовен Потребител
petkof, Пак опираме до стария Мерцедес и новия Форд. ;) За това казах, че старите оръжия имат по-скоро колекционерска стойност. А колкото до пружинките и компромисите, позволи ми да не се съглася с теб. Има си посредствени производители с компромисно качество, има си и такива без компромис в качеството. Но винаги нещата опират до цена. Тук вече всеки решава индивидуално според приоритетите, да даде 1000+ лева за качество или под 300 за пушкало с което да стреля по кенчета и капачки.
 

petkof

Редовен Потребител
petkof, Пак опираме до стария Мерцедес и новия Форд. ;) За това казах, че старите оръжия имат по-скоро колекционерска стойност. А колкото до пружинките и компромисите, позволи ми да не се съглася с теб. Има си посредствени производители с компромисно качество, има си и такива без компромис в качеството. Но винаги нещата опират до цена. Тук вече всеки решава индивидуално според приоритетите, да даде 1000+ лева за качество или под 300 за пушкало с което да стреля по кенчета и капачки.
Аз се съгласявам с теб, защото ти вече говориш за производител с цена. Това е конкретизиране от общата картина, която аз описах. Ако обаче разгледаме пружинките като цяло, без конкретизация на производител и цена, "старите" за този момент, ще се окажат с много по-добри качества от новите сега.
П.П. Всъщност Форд използват и до ден днешен много стари технологии в новите си коли. Например при форд КА бензиновият мотор 1,3 е от 1976 година.
 
Последна промяна:

ATO

Редовен Потребител
Качество като какво? Здравина ок, но 7,5J ... Не ми се стреля само на закрито и на 10 м. А колкото до сравнението ми за Мерцедеса и Форда, не си ме разбрал. Имах предвид точно удобството, бързината и комфорта на новата кола.
Съгласен съм и не искам да отричам качеството на изработка на старите оръжия, но постоянно да се набутват като приоритет не съм съгласен. Това са пушки от нашата младост с които сме тренирали по клубовете. Имам една Славия 630 в момента, ами не е Вайрауха ми, нито на стрелба, нито на удобство.
 
Нагоре