AGN Technology - VULCAN

lynx

Редовен Потребител
Не съм виждал разглобен Вулкан, но огледай добре дали този водач/втулка не влияе на тежестта на ударника.
Ако е така, като сложиш нещо по-леко(примерно полиамид) съответно ще падне скорост/мощност.
За да се счупи, явно там търпи по-голямо натоварване и трябва да се направи да е по-издържливо.
 

zograffa

Редовен Потребител
Ами сега го монтирах без счупената част(втулката),само останалата шайба и скоростта си дойде на същите настройки.Прав си по-добре да е същия материал,макар че пружината е отхлабена доста и имам мегдан да компенсирам.
 
7

7842

Гост

Attachments

  • 20200605_131709.jpg
    20200605_131709.jpg
    394.7 KB · Прегледи: 154
  • 20200605_133015.jpg
    20200605_133015.jpg
    414.4 KB · Прегледи: 154
  • 20200605_133026.jpg
    20200605_133026.jpg
    229.5 KB · Прегледи: 160
  • 20200605_171050.jpg
    20200605_171050.jpg
    261.7 KB · Прегледи: 159
7

7842

Гост
С кои от тежките стреляш?
Тепърва започват пробите.Още като дойде само замерих скорости и веднага беше на операционната.Извадих редуктора и му вдигнах работното налягане.Само че на око защото нямам стенд да го замеря.Заводски му дават да работи 6.35 мм-130 бара,7.62 мм-150 бара.След вдигане на налягането сега стреля JSB 2.2 гр. със 280 м/с.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Тепърва започват пробите.Още като дойде само замерих скорости и веднага беше на операционната.Извадих редуктора и му вдигнах работното налягане.Само че на око защото нямам стенд да го замеря.Заводски му дават да работи 6.35 мм-130 бара,7.62 мм-150 бара.След вдигане на налягането сега стреля JSB 2.2 гр. със 280 м/с.
С вдигане на налягането и скоростта платото запази ли се? Виж как ще е на мишена с тази скорост, и според мен ще ги стреля по -добре с 280 . Като пуснат слугове 6.35, със сигурност ще са около този грамаж
 

Sen

Редовен Потребител
Тепърва започват пробите.Още като дойде само замерих скорости и веднага беше на операционната.Извадих редуктора и му вдигнах работното налягане.Само че на око защото нямам стенд да го замеря.Заводски му дават да работи 6.35 мм-130 бара,7.62 мм-150 бара.След вдигане на налягането сега стреля JSB 2.2 гр. със 280 м/с.
Честито, колега :cheers:
Имай предвид, че при тези скорости King Heavy могат да влязат в спирала, макар да зависи от цевта и от самата партида чашки.
Моят Матадор с МК2 на 270 м/с на 50 метра групира в 2 см, стрелях си и на 100+ метра и поразявах мишените, щастлив и доволен, докато не заснех през оптиката на повечко кадри в секунда и после проверих на забавен каданс. Свредел. Проблемът се реши с по-ниска скорост.
Е, при теб дано не е така, стреляй със здраве и много десетки на всякакви разстояния! :)
 

Miki64

Потребител
МК2 при мен дава "широка група", с модер, МК1 дава 2 пъти по-групирано. Затова останах на вторите. Шока е много "силен" на тази цев за "тежките".
 

anibis

Редовен Потребител
Честито, колега :cheers:
Имай предвид, че при тези скорости King Heavy могат да влязат в спирала, макар да зависи от цевта и от самата партида чашки.
Моят Матадор с МК2 на 270 м/с на 50 метра групира в 2 см, стрелях си и на 100+ метра и поразявах мишените, щастлив и доволен, докато не заснех през оптиката на повечко кадри в секунда и после проверих на забавен каданс. Свредел. Проблемът се реши с по-ниска скорост.
Е, при теб дано не е така, стреляй със здраве и много десетки на всякакви разстояния! :)
Махни шока и ще изчезнат спиралите и с 300м/с;)
 

Sen

Редовен Потребител
Махни шока и ще изчезнат спиралите и с 300м/с;)
А, съгласен съм, Миро. Ставаше въпрос за стоково състояние на цевта, без да режеш шока.
Темата за съвременните тенденции в производството на проектили и доколко всички производители на ВО са в крак с тях е много пространна, няма да я зачеквам тук; Жоро, честито още веднъж :)
 
7

7842

Гост
Махни шока и ще изчезнат спиралите и с 300м/с;)
Миро,цевта която купих от теб мислех тук да и е мястото,но при Ураган захващането няма нищо общо с другите пушки.И другото е че цевта е дебела 14 мм,а твоята е 16 мм.
 

anibis

Редовен Потребител
То и Витали бланката която взе е 16мм ама Ц11 С люнети и с постоянно сипване на масло стана 12.5мм.
Преди ги давах на Радо да ги шлайфа така ставаха много по добре,но вече не работи там.
Така че единствения начин е струг с люнети, или да е дадеш да е шлайфат някъде там ва Русе На струг задължително се слага постоянно масло да не задере, и се отнема по-малка стружка.
И многооооо се внимава да не посинее защото посинеели се получава шок,и цевта е...
За това стоиш там при стругаря и ако трябва ти наливаш масло на цевта
пс то пък трябва да е твой човек стругаря...тука преди ме гониха и ми казваха че ще извикат полиция, като му закарах хасанска цев от АТ-то да ми завърти ена фаска :D Просто има стругари,и стругари. Така викаше тоя аз на такива като теб съм им ял попарата.Ама какво даму обяснявам че е от ПЦП цевта, че и от калашник да му занеса цев,ако стане нещо всеки сам си сърба попарата никога няма да кажа или да го подложа, ама хора всякакви,за това вика аз на такива като теб съм им ял попарата.
ПС там при вас що майстори има...Бай Иван Павката е те няма да ти кажат,ще викним полиция:yes:
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Здравейте.Искам да го засиля Урагана,обаче не ще.Умувам,умувам и не мога да разбера от къде идва разликата.Регулатора за 6.35 работи на 130 бара,за 7.62 работи на 150 бара.Дигнал съм налягането,но повече от 280 м/с с 2.2 гр. не ще.А в 7.62 2.9 гр ги стреля с 277 м/с.Значи би следвало 2.2 гр да ги стреля с 300 м/с.Гледам и не мога да разбера от къде идва разликата.Кутията е една и съща,редуктора също.Трансфер порта е доста голям няма да е от него.Тази тънка шпилка не е застопорена,дали ако я навия и намаля усилието на пружината няма да се получи?
 

Attachments

  • 20200613_193422.jpg
    20200613_193422.jpg
    226.9 KB · Прегледи: 95
  • 20200613_193523.jpg
    20200613_193523.jpg
    319.8 KB · Прегледи: 97
7

7842

Гост
Няма как да сравня.Но като гледам кутията трябва да е еднакъв защото няма място за повече.
 

jako_1

Редовен Потребител
Гоше при мен иглата е като тази в дясно може би ако истаниш малко или смениш ще имаш повешаване на скороста
 
7

7842

Гост
Разглобих цевната кутия и замерих.Трансферпорт ЦК -6.7 мм,трансферпорт цев -4.9 мм.Интересното е че няма никакъв пръстен между цев и цевна кутия при трансферпорта.При този размер на трансферпорта при Крал изкарвам над 300 м/с.
 
Нагоре