МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Марин Илиев

Потребител
Точно това значи! Независимо, че ще чуеш/прочетеш куп витиевати обяснения, фактът си е факт - нЕма поразена мишена! Най-разпространеното оправдание е че не трябва да се поврежда прицелната точка и примера на бате Ники Атанасов е точно такъв - имаме прицелна точка /квадратчето/ и резултат - групата. В повечето мишени показани тук обаче липсва такава прицелна точка или ако има то групата е ориентирана както дойде....
Стрелянето за групи, според мен е оправдано само като тестова стрелба, при засичане, измерване и определяне на разни фактори и изследване на влиянието им. Понеже хората тук обичат да експериментират, затова този тип стрелба е толкова на почит. Няма лошо, още повече че е и забавно, но....това е само път към истинската стрелба, онази която ти е направила впечатление /както и на мен разбира се/ 25 изстрела - 25 центъра! Ашколсун, евалла! Да е жив и здрав бате Ники и другите които го могат!:bravo:
колега за моженото първо трябва даго може пушката с подхотяштите чашки и тогава стрелбата става удоволсвие апък акоще и запърви път да хвашташ пушка
 
6

6.35

Гост
Ето две мишени на 50 метра.Седнал от маса с предна опора торбичкаПушка 100х Торпедо.С вита пружина.
 

Attachments

  • IMG_20200530_173934.jpg
    IMG_20200530_173934.jpg
    292.6 KB · Прегледи: 73
  • IMG_20200530_173945.jpg
    IMG_20200530_173945.jpg
    230.3 KB · Прегледи: 68

sevdaka80

Редовен Потребител
Искам да кажа че аз такава група с тая оптика, няма как да направя. С която и да е пушка. Имах подобна на 94м.с Nikoto
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Всъщност каквито и чаши да дойдат няма да компенсират моите недостатъци. Не мога да "закова" оптиката върху мишената. Все има някакво потрепване. Имам чувството, че аз преча на пушката да стреля. Стрелям само с предна опора.
 

xpresident

Редовен Потребител
Искам да кажа че аз такава група с тая оптика, няма как да направя. С която и да е пушка. Имах подобна на 94м.с Nikoto
Нямам опит със стрелба на такива дистанции, за това питам. Но този Хоук гледа чудесно, за това се учудих на коментара.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Знам за Хоука но не съм гледал, нито стрелял но за група на тази дистанция!
 

Добрислав

Потребител
И аз ползвам същата оптика и съм МНОГО доволен от нея!
Ползвам пушка в по-малък калибър и мощност,но в началото,и аз имах чувството,че понякога преча на пушката да стреля точно...
Ако се случи да пропусна,то винаги причината е в мен...
 

rivan

Редовен Потребител
Имам чувството, че аз преча на пушката да стреля. Стрелям само с предна опора.
Трудно е, да. Аз лично прихващам приклада с лявата ръка, подпряна на масата. Не знам дали е правилно, но при мен резултатът е по-добър. Но това вече си е и задна опора.
 
Нагоре