Kral Arms

rivan

Редовен Потребител
Хубаво е да правиш нещата едно по едно. Така ще знаеш коя интервенция до какво води. Ако направиш всичко накуп, рискуваш да не разбереш кое е за добро и кое - не.
Исках да питам също шунтирането на регулатора държи ли? Има ли пропускане на въздух от болтчетата?
 

kosmev

Редовен Потребител
Има ли пропускане на въздух от болтчетата?
Да си призная, не очаквах, но от дясно, където в цевната кутия и издълбан жлеб/водач за регулатора, "лъхаше", съвсем леко. Този отвор правих първо и навих резбата класически, първо с по-тънкия, след това с по-дебелия метчик докрай. От другата страна оставих края с "малкия", така че болта да се завива с усилие...Там си "затапва" идеално. От дясно отвих болта, омотах го с тефлонова лента и сега не духа изобщо.
В момента съм на етап как да намаля мощността, цевта в 4.5мм е с много бавен twist и тежките проектили летят зле...
Утре ще пробвам да засиля monster 0.87 на свръхзвук, едва ли ще е проблем, а това са си 50 джаула в 4.5мм...
А иначе чакам тръбичка с вътрешно Ф 4.5 и външно Ф5.5, която да нанижа на дотиквача, за да сложа цевта в 5.5 и да почна да се хваля с джаули като за флоберка :)
 

glavanov55

Редовен Потребител
Да си призная, не очаквах, но от дясно, където в цевната кутия и издълбан жлеб/водач за регулатора, "лъхаше", съвсем леко. Този отвор правих първо и навих резбата класически, първо с по-тънкия, след това с по-дебелия метчик докрай. От другата страна оставих края с "малкия", така че болта да се завива с усилие...Там си "затапва" идеално. От дясно отвих болта, омотах го с тефлонова лента и сега не духа изобщо.
В момента съм на етап как да намаля мощността, цевта в 4.5мм е с много бавен twist и тежките проектили летят зле...
Утре ще пробвам да засиля monster 0.87 на свръхзвук, едва ли ще е проблем, а това са си 50 джаула в 4.5мм...
А иначе чакам тръбичка с вътрешно Ф 4.5 и външно Ф5.5, която да нанижа на дотиквача, за да сложа цевта в 5.5 и да почна да се хваля с джаули като за флоберка :)
Не е ли по добре нов дотиквач?
 

kosmev

Редовен Потребител
В Турция не успях да намеря само дотиквач, а тук на вносителя едва ли ще му се занимава...
Така, днес сложих най-твърдата пружина на ударника и реших да тествам каква максимална мощност може да изкара с новия клапан...
Първи изстрел, да тествам хроното, с 0.67гр турска чашка, изгърмя страшно с 368м/с.
След това сложих JSB Monster 0.87гр, стрелях и се ухилих доволно като чух свръхзвука... 345м/с показваше хроното ми.
52 джаулЯ са това, ей.... :bravo:
Сложих JSB Beast 1.05гр. , показа 302 м/с. След това отново монстър, но хроното не отчете, но аз не чух пукота на свръхзвука.. и се усъмних... Наместих хроното внимателно и измерих 320, 320, 310 м/с... :confused:
Увяхна ми усмивката ей, викам си може погрешка да съм сложил по-лека чашка при първия опит.. след това погледнах манометъра на цилиндъра - 140 бара !!!
Значи от 190 до 140 бар направих точно само 6 изстрела! Ей на това му се вика преразход! :D Но пък напълно обяснява измерените скорости.
След това сложих пружина 40х12х1.5, след около 10-ина пружини тая ми дава най-голям диапазон за регулиране на мощността.
20200525_172813.jpg
При максимално отпусната "тапа" дава около 260м/с с JSB Heavy, което си е към 22J, при максимално натегната дава 310м/с с JSB Монстър, което е към 41J.
При зареждане лоста халтави в началото, усилието е в края (пружината е по-къса от оригиналната и по-твърда). При изстрел обаче ме дразни това рязко подскачане на ударника...
С JSB 0.67 платото с около 310м/с сега е от около 170 до към 130 бара.
Та нещо взе да ми омръзва да я "тунинговам" тая туркиня. Идеята ми беше да стрелям slug-ове с около 300м/с.
Но нито цевта има нужния twist rate да стабилизра тежки чашки, нито са пуснали слъгове в 4.5мм...
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
За точност нищо не казваш?
Взех пушката за да търся стрелба с тежки чашки в 4.5мм (0.87гр и нагоре) със скорости над 300м/с.
Мощността я докарах, ама точността не.
Цевта има twist rate 1 към 22 според моите измервания. Или един оборот на 550мм. И групите с тия проектили респективно са си зле, по-назад бях слагал снимки.
Иначе с леки чашки, когато успявах да намаля мощността, цевта си прави "прилични" групи , по моите скромни стандарти.

exact_547.png
Това без да се старая, опрян на тавана на колата прав, с някакъв вятър.
Смея да твърдя, че оправих спусъка от ужастно твърд до хлъзгаво мазен. Наистина има по-голям ход от идеалното, ама идеална туркиня няма ... :D
Та сега се оглеждам за цев с twist 1:12 в 4.5мм. Ама прехвалените Lothar Walter не правят нищо по различно от 1:17 в тоя калибър. Слугове има само в 5.5, а слуховете са, че евентуално ще пускат в по-големите калибри.
Явно 4.5мм са го оставили за децата, а има потенциал според мен...
 

rivan

Редовен Потребител
След това сложих пружина 40х12х1.5, след около 10-ина пружини тая ми дава най-голям диапазон за регулиране на мощността.
Аз, без много човъркане я докарах на около 285 м/с с оригиналната пружина, с чашки 1,07 грама(дебелина на пружината на ударника 1 мм)Поръчах си други пружини и с такава като оригиналната, но с дебелина на тела 1,2 мм пушката стреля с 300 м/с, но няма плато , а плавно спадане на скоростта, и броя изстрели падна драстично. Затова всичко при мен си е оригиналдъ.А лекото увеличение от 265 на 285 м/с ми свали броя изстрели с 20, докъм 70.Засега мисля това е добър компромис между брой изстрели, скорост и точност!
Другото, което установих е, че заглушителят свива доста групата. Стрелях и без заглушител и без кожуха, и групата беше около 5х5 см на 50 м.Не знам дали е от заглушителя, или кожуха гаси вибрациите?
Иска ми се заглушител, който да използва обема на кожуха, който хич не е малък. Някой ако има идеи, или може да го направи, да свирка!
 

jony

Потребител
Колега njatanasow, обрьщам се кьм тебе защото имаш богат опит в областа на спортните орьжия, би ли споделил с какьв твист са някои от по -прецизните спортни пушки?
 
7

7842

Гост
Дойде слъговият лайнер.FX 5.5 мм - 700мм.Стъпка 406 мм.
 

Attachments

  • 20200527_144039.jpg
    20200527_144039.jpg
    476.8 KB · Прегледи: 130
  • 20200527_144553.jpg
    20200527_144553.jpg
    331.8 KB · Прегледи: 129
  • 20200527_144602.jpg
    20200527_144602.jpg
    303.2 KB · Прегледи: 130
Последна промяна от модератор:

kosmev

Редовен Потребител
Явно е с twist 1:15 , което предполага тееежки проектили, поне в 5.5 пуснаха достатъчно
FX_.png
 

Attachments

  • FX_Twist-Rates.jpg
    FX_Twist-Rates.jpg
    553.4 KB · Прегледи: 9

jony

Потребител
Колеги, твист 381 е=1x15 а 406= 1x16 ,на времето сьм се заигравал с цев от китайска вьздухарка и с пьлнотели проектили среляше прилично при твист 1x15 и с чашки сьщо много добре но феноменалните изстрели станаха при скорост от 360м/с.и сега имам още няколко китайки с твист 381мм.
 

anibis

Редовен Потребител
Колеги, твист 381 е=1x15 а 406= 1x16 ,на времето сьм се заигравал с цев от китайска вьздухарка и с пьлнотели проектили среляше прилично при твист 1x15 и с чашки сьщо много добре но феноменалните изстрели станаха при скорост от 360м/с.и сега имам още няколко китайки с твист 381мм.

И мога ли да знам с каква цев си се заигравал навремето, някаква китайска с туист 380мм бреййй тя от каква въздухарка е да не е от тия дето хвърлят огън отперд :eek: То туй да не си го объркал с Калашникова цев 5.56х45 или 5.45х39 :D
ПС ко е пазиш тая цев, веднага е купувам ама заедно и с буталото газоутвода, дулния спирач пълнителя...
 

lynx

Редовен Потребител
Миро, остави го. Той когато е бил главен прострелващ на оръжията на БНА, ние сме пасли зелена трева и сме яли колците от доматите за да не се изхвърлят. Човекът сега не може да ти отговори, чакал да му се изчисти името, сърдит е на Форума, че не можаха да го оценят по достойнство. :wall:
 

anibis

Редовен Потребител
имам още няколко китайки с твист 381мм.

Искам да видя ако пожелей колегата Жони, да ни покаже на целия форум цев от китайска ВЪЗДУШНА ПУШКА с твист 381мм.
Ако ми го измери и наистина е толкова и наистина цевта е от въздухарка, ще му е платя като за ЛВ цев!
Но нали знаеш как се мери туиста,там в тубата един дето не знае нищо Витали, мери в нас туиста на една цев.
По същия начин и ако покаже ролетката 381мм туист ти е купувам,както казах като за ЛВ Но ако не ни покаш такава цев?
ПС. и аз съм правил от Б3- едни глупости като по-малък, ама не е като оригинална и на мишената пълна скръб. Така че тия китайските пушки с прекрасния туист ги знем.;)
 
Последна промяна от модератор:
Нагоре