WEIHRAUCH

wan13

Потребител
Благодаря отново! Вече няма да пиша тук. Ще търся местата съответстващи на всеки конкретен въпрос.
 

Hidden

Редовен Потребител
Честита пушка! Готин модел е, макар да не е с Рекорд-спусък.
Конкретно за твоя Раух си пиши тук. Бих те посъветвал да прегледаш цевното уплътненени и след разглобяване - маншета. Много вероятно е той да е кожен. Преди да я разглобиш я провери дали държи компресия - зареждаш БЕЗ ЧАШКА, слагаш пръста плътно на дулото и стреляш. След 2-3 секунди го махаш и се ослушваш дали ще каже "ссс" от изпускане на налягането. Ако има съскане то всичко е наред и не е нужно разглобяване. Дебело подчертавам, че този тест може да се прави само на пружинни пушки с ниска енергия, иначе може да стане голяма беля!
Ето две клипчета, по които може да се ориентираш за разглобяването. Разглобяват по-нови бройки от твоята, но ще се ориентираш какво да очакваш.



И не - не е лошо Раух да ти е първа пушка - пестиш нерви, пък и пари.
 

wan13

Потребител
Благодаря за съветите и клипчетата! Аз не съм фен на разглобявания и интервенции. Ако нещо работи - не го пипам. Предишният собственик е сменил коженото уплътнение с гумено. Ама май оспамих темата с моите писания. "Експрезидент" ми каза, че тук не им е мястото, но докато се ориентирам ще се наложи да ме изтърпите или да ги преместите, че да не разводнявам тук.
 

xpresident

Редовен Потребител
Бих те посъветвал да прегледаш цевното уплътненени и след разглобяване - маншета. Много вероятно е той да е кожен.
Има ли HW30 с кожен маншет, до колкото виждам като резервна част се продава същия като за 30s?
Предишният собственик е сменил коженото уплътнение с гумено.
Предполагам става въпрос за уплътнението на цевта. То е там дето слагаш чашката.
 

Hidden

Редовен Потребител
Има ли HW30 с кожен маншет, до колкото виждам като резервна част се продава същия като за 30s?
Има да, моето Хв30 е такова и изглежда досущ като това на колегата. Даже мерникът е счупен по същия начин. Освен по маншета се различава от новите модели и по липсата на Рекорд-спусък, мушката е пластмасова, няма предпазител. Спусъкът не е лош - по-твърд е от този на Славия, но е доста по-мек от този на Иж-38, например. Двустепенен е по мой спомен. Дължини и килограми не съм му мерил и сравнявал с новите HW 30.
 

wan13

Потребител
Предполагам става въпрос за уплътнението на цевта. То е там дето слагаш чашката
Предишният собственик ми показа на "отворена" за зареждане пушка около отвора на цевта, където се поставя чашката уплътнение , приличащо на О пръстен за хидравлични и пневматични уплътнения. Каза, че оригинално е било кожено и той го е сменил с гумено.
 

bleu81

Редовен Потребител
Благодаря за съветите и клипчетата! Аз не съм фен на разглобявания и интервенции. Ако нещо работи - не го пипам. Предишният собственик е сменил коженото уплътнение с гумено. Ама май оспамих темата с моите писания. "Експрезидент" ми каза, че тук не им е мястото, но докато се ориентирам ще се наложи да ме изтърпите или да ги преместите, че да не разводнявам тук.

Имам хв30с от новите.
В момента е с такъв мерник:

IMG_20200518_153130.jpg IMG-2b7097a057bf07393d81d8e681d6009e-V.jpg
Вчера пострелях на 15 и 40м с него и бих казал че в комбинация с диоптрика и прапецовидна мушка тая пушка е прекрасна. На 15м 4 от 5 изстрела бяха под 10мм а на 40м 8 от 9 около 40мм.
IMG_20200517_091204.jpg
Лека, лесна за зареждане и много точна пушка, която в България се пренебрегва заради размера и умерената мощност.
 

jix1974

Потребител
Колеги, дали можете да ме посъветвате какви уплътнения за цевта да поръчам за hw45? Оригиналните две ги унищожи за три кутии чашки и трябва да правя нещо.
1. Пак стокови,
2. Ъпгрейтнати някакви ( силиконови изглеждат ),
3. От Микромакс - Подуене. При р-р (вътрешен/външен D) на леглото в порта 5.15 / 8.85 изглежда има вариант за гумени 5.00 / 9.00
 

Attachments

  • Screenshot_20200529-152125.png
    Screenshot_20200529-152125.png
    715.1 KB · Прегледи: 65
  • CamScanner 05-29-2020 15.11.04.jpg
    CamScanner 05-29-2020 15.11.04.jpg
    166.1 KB · Прегледи: 65

bleu81

Редовен Потребител
Колеги, дали можете да ме посъветвате какви уплътнения за цевта да поръчам за hw45? Оригиналните две ги унищожи за три кутии чашки и трябва да правя нещо.
1. Пак стокови,
2. Ъпгрейтнати някакви ( силиконови изглеждат ),
3. От Микромакс - Подуене. При р-р (вътрешен/външен D) на леглото в порта 5.15 / 8.85 изглежда има вариант за гумени 5.00 / 9.00

Дано не съм прав но съм чел теми в американски и английски форуми по тоя въпрос. При някой бройки трансфер порта не се центрура добре с цевта и се получава тоя "ефект". Проблема се решава с доработка на заключването и стандартен о-пръстен от нитрил размер #009 по техния стандарт дурометър 70 или 90.
Опитай се при затворен пистолет да светнеш през цевта и да видиш дали трансфер порта е центриран или строи асимитрично на цевта. Ако е над или под центъра ще трябва доработка на пина в който се заключва "ударника"
 

jix1974

Потребител
Не си прав, за щастие. Светнах му в цевта, точно по средата си е дупчицата на порта. Не, не, прокъсването на уплътнението отдолу си е нормално за модела. Причината е в това, че не е на цевта, а на порта и е малко, фино и уплътнява само към среза. Пък и аз ползвам само втората степен.
Това за #009 го четох и аз. На тях проблема им е, че вайха си е в мм стандарт, а те търсят по инчовия съвместим о-ринг. Задълбахме им в англосаксонските проблеми..
Т.е. да взема една шепа стандартни о-пръстени от Микромакс? ОК. Мерси!
 
Последна промяна:

Jethro

Редовен Потребител
ФТКС
Jix, кажи по кой размер и ще ти направя пръстени колкото ти трябват !
Като мога да вдигна височина на пръстена колкото е нужно ... в смисъл профилът на пръстена може да не е кръгъл.
 

wan13

Потребител
Здравейте! Появи се неочакван проблем и търся съвет. На здрачаване или ако съм застанал на по-дебела сянка не виждам ясно мерника и мушката на Вайрауха - някак се сливат и трудно се прицелвам. В някакъв сайт из нета видях пушка на която на мерника от двете страни на процепа има две точки от някаква ярка/може би фосфорисцираща/ боя и една точка на върха на мушката. Не разбрах дали са фабрично поставени или са лична изработка на собственика. Въпросът ми е : мога ли и аз да направя нещо такова на моята пушка и дали това ще подобри "видимостта", без да обърка нещо друго? Ако е възможно такова изпълнение, моля кажете с какъв материал и има ли технология на поставянето на боята /ако е боя/!
 

xpresident

Редовен Потребител
Проблема се получава с годините и трябва да се потърси съвет от очен лекар :D
Такива точки съм виждал на мерниците на пистолетите, но там е издълбано кръгче и запълнено с бяла боя. За експеримент може да пробваш да си направиш бели точки с коректор, после може да се трие. Това помага за бързо прицелване, но не мисля че става за прецизна стрелба. Може да пробваш с по-тясна мушка.
Предолагам правилно се прицелваш, фокуса е на мушката, нали?
https://military.wikia.org/wiki/Iron_sights
Тук има примери.
 
Последна промяна:

wan13

Потребител
Благодаря за отговора! Ще пробвам с коректор. Прицелването е правилно, но цветът на метал не е достатъчно контрастен. Очният лекар едва ли ще е полезен в този случай, тъй като фокусът трябва и да се мести, но това е друга тема. Успешен ден!
 

wan13

Потребител
Не искам да споря, но все пак трябва да се види и целта :). С очила, които фокусират на мушката не може да се види и цел на 10, 20 .... и т.н. метра. За това писах, че очният лекар едва ли ще помогне в този случай. Благодаря за съвета, при първа възможност за стрелба ще пробвам и ще пиша после за ефекта. Независимо от резултата една бира от мен при среща на живо! :cheers:
 

jix1974

Потребител
Има си заводски фиброоптични мушки за целта:
 

Attachments

  • Screenshot_20200702-145817.png
    Screenshot_20200702-145817.png
    629.1 KB · Прегледи: 54
  • Screenshot_20200702-145903.png
    Screenshot_20200702-145903.png
    587.1 KB · Прегледи: 53

Hidden

Редовен Потребител
Има си заводски фиброоптични мушки за целта:
Мушката на неговия Раух няма да стане. Неговата мушка е полимерна и е в "улей", който е перпендикулярен на посоката на стрелба.
Мерникът е под въпрос.
 

wan13

Потребител
Избягвай излишните спорове, но се възползвай и слушай, когато доста по-опитен от теб в стрелбата ти обяснява ;)
Точно това правя! И не само в стрелбата.:)
Има си заводски фиброоптични мушки за целта:
Благодаря за предложението, но едва ли ще се справя с демонтаж и монтаж /ако въобще са възможни/. Търся варианти с възможно най-малко интервенции.
Благодаря на всички за съветите и доброто отношение!
 
Нагоре