Пушките на STEYR

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Ти нали имаш един свободен хамстер, да му сложим;)
Ужас! Верно си си взел щаер! Ами честито, тогава и със здраве :cheers:
И аз имам един хамстер, но не се регулира по височина. Захвата е твое дело от преди бая време, а дървенията на Локи, но си взех роуански и този е свободен.
Ако обещаеш, че няма да се гавриш много с пушката (да й резнеш осмицата с флекса, примерно) ще ти го дам (за малко...:D).
 

dvelinov

Редовен Потребител
Дали има някой със STEYR CHALLENGE ? и по-точно ме интересува подмодела Bench Rest 4,5мм.
Всяко мнение ще е от полза,новият знам е с quick fill вече
 

dvelinov

Редовен Потребител
С каква дулна енергия да взема,защото в момента имам опция за 7,5,16 и 24 j
Не знам какви са разликите и на какво редукторно налягане работят
Мисля има разлика в ударната група
Разтояние от 25-50. метра,притеснява ме отката при 24j
 

bleu81

Редовен Потребител
Вземи си 24дж ако не се съобразяваш с някакви "регламенти" 4.5мм с жсб хеви на 24-28дж е чудесна комбинация и вятъра почти престава да е фактор на тия метри. Ако ще стреляш обаче само в цеха на близки метри не си струва тая мощност понеже разхода и шума нарастват значително без реална полза. Всичко зависи от предназначението на пушката.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Според мен 16дж е най балансирания вариант. Без значение дали ще е за спортни цели или забавление. 7.5 е прекалено слаба а 24 щее доста рязка и съм почти убеден че противооткатната няма да работи добре. Все пак там е чара на тази пушка.

Разликата между 7.5 и 16 мисля е само в трансферпорта и налягането на редуктора. Предполагам и 24 са изстискали като са засилили редуктора но не съм сигурен
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
7,5/16 J - 80 br; разликата е в трансфер порта
24 J - 110 br
При новите модели удърната група е една и съща. Разликите са с "hunting/fun" моделната гама, мисля.
Противооткатната система при 24J наистина не е много ефективна.
Всичко зависи от това, какви задачи трябва да изпълнява пушката и каква е целта ти.

П. П Ицо "Бързите пръсти" :)
 

astra

Редовен Потребител
Според мен 16дж е най балансирания вариант. Без значение дали ще е за спортни цели или забавление.
Ако бюджета ти позволява моделът да е със стабилизатор, ще се усмихваш широко при всеки изстрел! :)
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Имаш и шутз. Двете пушки се припокриват донякъде. Ще ми е много интересно да видя едно ревю и мнение от човек имащ двете топ пушки в спортната стрелба. Аншутза ми е стара страст
 

astra

Редовен Потребител
Двете пушки се припокриват донякъде.
Хич, биля! След като пострелях с Щаер 6-7 месеца, хванах в ръка една 9015. Е, не ми пасна. Бях се вече сраснал с Щаера. Щаера пристрастява и не допуска конкуренция :)
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Иво 9015 one е корено разлипна пушка. Ще ти пасне повярвай ;) но пак си иска пипане тък там че да стане
 

dvelinov

Редовен Потребител
Много тегъв момент да нямаш въздух:lol:
 

Attachments

  • IMG_6731.jpeg
    IMG_6731.jpeg
    289.4 KB · Прегледи: 95
  • IMG_6733.jpeg
    IMG_6733.jpeg
    381.1 KB · Прегледи: 94
  • IMG_6735.jpeg
    IMG_6735.jpeg
    200.5 KB · Прегледи: 96
  • IMG_6736.jpeg
    IMG_6736.jpeg
    244.1 KB · Прегледи: 90
  • IMG_6737.jpeg
    IMG_6737.jpeg
    302.2 KB · Прегледи: 92
  • IMG_6738.jpeg
    IMG_6738.jpeg
    204.2 KB · Прегледи: 91
  • IMG_6740.jpeg
    IMG_6740.jpeg
    261.6 KB · Прегледи: 89
  • IMG_6742.jpeg
    IMG_6742.jpeg
    305.9 KB · Прегледи: 92
Нагоре