Тема за домашните любимци

Niki

Редовен Потребител
Днес както патрулирахме с колегата по Х.Ботев и на релсите в последният момент видяхме тоя леопард,рязко спирачки и за вратлето и в колата.Лъки живее втори живот/дали е втори??/
 

Attachments

  • received_850138472143350.jpeg
    received_850138472143350.jpeg
    46.4 KB · Прегледи: 86

Stanley 2

Потребител
За съжаление моят син и моят домашен любимец бяха нападнати от домашна немска овчарка която е била оставена да се разхожда от двора на улица в Горна Баня.
Преди и след снимкиIMG_20200424_142455.jpg IMG_20200424_223231.jpg IMG_20200326_225620.jpg IMG_20200526_162002.jpg IMG_20200526_161132.jpg
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Пожелавам на сина и домашният любимец бързо възстановяване. Надявам се виновника да получи своето наказание.
 

doctora

Редовен Потребител
За съжаление моят син и моят домашен любимец бяха нападнати от домашна немска овчарка която е била оставена да се разхожда от двора на улица в Горна Баня.
Преди и след снимкиView attachment 84452 View attachment 84453 View attachment 84454 View attachment 84455 View attachment 84456
Дали ще е немска овчарка(имам две),или ^мило животинче^-порода *болонка*..няма значение,мен лично в един хранителен магазин,въпросното "мило животинче" най-добронамерено ми разпра панталона и ме нахапа по глезените...макар,че почти всеки ден си играехме ,познава ме,(не е мое,на комшийката,възрастна жена,която почина)...
Не знам,явно им прещраква нещо,нямаше никаква провокация или каквато и да е била заплаха от моя страна,просто бяхме на една опашка,в един магазин,поздравихме се,след няма и минута онова дяволче направо откачи.
...а имаше и други хора...
 

apapazov

Редовен Потребител
Малко в страни от темата, но ще сподекя една случка на която бях свидетел
С мой приятел се разхождаме на гребната база в Пловдив и той вижда кучето на негов съсед което много мрази и ми казва:
Тва куче се спуска на децата и някой ден ще го гръмна през терасата.
В същото време кучето пиеше вода на 100м. от нас и все едно го чу, спусна се и го ухапа по гъза. Не можах да повярвам!
Около нас имаше поне 100 човека, но кучето избра него.
 

doctora

Редовен Потребител
Малко в страни от темата, но ще сподекя една случка на която бях свидетел
С мой приятел се разхождаме на гребната база в Пловдив и той вижда кучето на негов съсед което много мрази и ми казва:
Тва куче се спуска на децата и някой ден ще го гръмна през терасата.
В същото време кучето пиеше вода на 100м. от нас и все едно го чу, спусна се и го ухапа по гъза. Не можах да повярвам!
Около нас имаше поне 100 човека, но кучето избра него.
:lol::lol::wall::cheers:
 

bgbul

Редовен Потребител
За съжаление моят син и моят домашен любимец бяха нападнати от домашна немска овчарка която е била оставена да се разхожда от двора на улица в Горна Баня.
Преди и след снимкиView attachment 84452 View attachment 84453 View attachment 84454 View attachment 84455 View attachment 84456
Жалка нация сме...такива кучета трябва да се ликвидират на място.
 

Hidden

Редовен Потребител
Тази картинка няма как да е по-българска: страдащо наранено дете на фона на разбита неасфалтирана улица.
Много жалко...
Преди време и една позната, която я има, я няма 50 кила беше ухапана от немска овчарка в кв. Борово. Кучето било вързано пред някакъв магазин, тя минала покрай него и то я захапало.
Стенли, а бе ти не си ли купи скоро ПЦП? Гледам овчарката още лае...
 

bgbul

Редовен Потребител
Отговорен е стопанина преди всичко. Не е допустимо да се разхождат такива животни без повод и надзор.
Отговорна е държавата( т.е.НИЕ). Има закон, а спазване няма. Стопанинът трябва да заплати страданията на детето. Ако беше моето дете..(пази Боже ) ...не е за писане. Трябва да се обединим и да принудим държавста да осъди глупака, а не само да го глоби с усмивка. Говорим за едно българско дете с късмет, че с толкова се е разминало. Но държаеата НЕ ТРЯБВА да се задоволява с толкова.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Тази картинка няма как да е по-българска: страдащо наранено дете на фона на разбита неасфалтирана улица.
Много жалко...
Преди време и една позната, която я има, я няма 50 кила беше ухапана от немска овчарка в кв. Борово. Кучето било вързано пред някакъв магазин, тя минала покрай него и то я захапало.
Стенли, а бе ти не си ли купи скоро ПЦП? Гледам овчарката още лае...

Преди доста години и моята дъщеря я ухапа куче. Не успя да я ухапе отново... За щастие се размина само със синка на прасеца.
 

Марин Илиев

Потребител
в момента водим дело за охапване на жена ми и ръскъса кръка един Пит бул и лежа 20 дена в болница едвам се отърва да не осакатее
 

Hidden

Редовен Потребител
Пак по темата за песовете, но този път бездомни. Братовчед на един колега беше нахапан от бездомни. Лежал в болница, но се развила инфенция, която докторите не могли да овладеят. Спомина се момчето, а беше млад човек. Даже дело не може да се заведе - няма срещу кого.
 

Jorom

Редовен Потребител
Точно преди година го прибрах тоя калпазанин. Имаше невероятния късмет да го чуя как мяукаше заплетен в едни треволяци, беше сам! Мястото беше близо до дома ми, и няколко пъти ходих да проверявам дали няма да попадна на майка му докато го търси, или да намеря други котета от същото котило, но нищо! И така си го гледам една година вече. Преди две седмици го пуснах при уличните котки, но нещо не може да се социализира, и след три дни криене отново го прибрах! Ще пробвам пак по-нататък...
IMG_20190527_223713.jpg IMG_20190816_175727.jpg IMG_20191125_221906.jpg IMG_20200517_154122.jpg

ПС: Забравих да спомена че през годините, минимум десет че и повече малки котета...някой ударени от кола, други ритани от отрепки които с кеф бих претрепал ако ми паднат...съм прибирал и изгледал докато пораснат и след това съм ги пускал на свобода. Преди ги носех в едно село...докато не умря бабата при която ги носех.
 
Последна промяна:

Stanley 2

Потребител
Здравейте пак не съм влизал във форума от няколко дена. Благодаря на всички. Детето и кучето физически са добре ..Раните ще минат Повече ме притеснява е че като види по голямо куче Гошко почва да заеква и го е много страх..Сега се борим с това Вижте ние с жената не сме първа младост ..близо сме до 50 те и това дете Господ ни го даде преди 10 години и аз ЧОВЕК ТРЕПЯ заради него камо ли куче. (2 ри брак големият ми син от 1вият) Като го видях как се прибра грабнах пушката но жена ми увисна с нокти на мен..щото ме познава .Полицията дойде за 2 минути..Оказва се че Гого се е борил на земята с немската овчарка да отърве нашият Рошко от нейните зъби Затова е нахапан по двете ръце.В къщата е работил братовчеда на собственика Собственика е забравил да му каже (като предният ден) да върже кучето в двора То излита през отворената порта Каза ха ми го от Столичен инспекторат София
Когато се затичах до тях (без пушка) и щях да го размажа оня идиот ми каза че ги разтървал и кучето не било негово какво съм искал ??? Преди настоявах Гошко да извежда и храни Рошко защото поема отговорност за него еи защото негово куче The dog is not only for Christmas ! Казват англичаните.
Както и да е ! Трудно ми е сега да му обясня че възрастните могат да бъдат по безотговорни да пускат кучетата си на улицата да не му помогнат да стане от земята и да го заведат в къщи поне когато му кървят ръцете..А НИЕ СМЕ СЪСЕДИ ДВОРОВЕТЕ НИ ГРАНИЧАТ КАКВО да ви кажа БЕСЕН СЪМ !! ЕДВАМ МЕ СВЪРТА ..ОТ НОВА МИ ЗВЪННАХА И АЗ РЕШИХ ДА ИМ ДАМ ИНТЕРВЮ ...Тогава всички комший и приятелчета на оня с овчарката скочиха срещу нас бил съм преувеличавал , от скоро съм там виновен съм че съм си оставял детето САМО да се разхожда (все едно че живея в Алепу и 4 часа през деня е опасно ) и ме било мързяло да си разхождам кучето ...но всички са единодушни в едно ...да сме си стиснели ръцете и забравили ...АМА АЗ НЕЩА
Колеги това е Дайте един добър адвокат Ще го съдя тоя до дупка
 

Stanley 2

Потребител
Който не ми вярва да пише дете ухапано от немска овчарка Горна Баня в Гугъл Случката е от 25 ти т.м. Пробвах два адвоката но и двата говорят противоположни неща и просто недоумявам ..
Така че ако някой знае ДОБЪР адвокат в София по тези въпроси ще съм му благодарен
 
Нагоре