Избор на въздушен пистолет 4,5 мм /чашки/

IRS

Новодошъл
Май се отказвам от perfecta S3 и се насочвам към hatsan 25 supercharger. Дали е добър избор?
 

Don

Потребител
Да, ако клониш към цена/качество и теглото не ти е проблем няма да сгрешиш. Цевта е практически всеядна. Стреля добре и с турски чашки от 3.50 кутията.
Сложи му една газова пружина за още 50лв и си стреля като ПЦП. Само дето е убиец на оптики, препоръчвам стрелба само на механични.
Иначе с пистолетна оптика се забавлявахме да целим главите на клечки от кибрит на 7-8 метра.
 

Westen

Новодошъл
Здравейте! Начинаещ съм във вашата сфера затова ще помоля за помощ. Доста се разрових, но не ми стана ясно докрай затова направо - има ли въздушен пистолет който да не се зарежда с СО2 бутилка и да стреля с чашки? Няма значение дали са 4.5мм или други. Като цяло ми трябва за спортна стрелба на вилата по кенчета и кутийки. Да кажем разстояние 20+ метра. Гледах еърсофт версиите ама с тия топчета то едвам ще долети до целта, та затова ми трябва малко по-мощна машинка. Естествено предпочитам да не се изхвърлям в цената защото все пак ще е първо оръжие и в даден момент ще ъпдейтнем на нещо друго. Малко разхвърляно го написах, ще се радвам на всякаква помощ, мнение и насоки! Благодаря! :)
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Здравейте! Начинаещ съм във вашата сфера затова ще помоля за помощ. Доста се разрових, но не ми стана ясно докрай затова направо - има ли въздушен пистолет който да не се зарежда с СО2 бутилка и да стреля с чашки? Няма значение дали са 4.5мм или други. Като цяло ми трябва за спортна стрелба на вилата по кенчета и кутийки. Да кажем разстояние 20+ метра. Гледах еърсофт версиите ама с тия топчета то едвам ще долети до целта, та затова ми трябва малко по-мощна машинка. Естествено предпочитам да не се изхвърлям в цената защото все пак ще е първо оръжие и в даден момент ще ъпдейтнем на нещо друго. Малко разхвърляно го написах, ще се радвам на всякаква помощ, мнение и насоки! Благодаря! :)
Не знам какво разбираш под :
Естествено предпочитам да не се изхвърлям в цената

Но :
https://zarimex.eu/air-gun-s2-grizzly https://zarimex.eu/air-gun-s3-grizzly - за тези нищо не мога да кажа!

https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продавам-diana-мод-3-4-5мм.11225/ - нямам идея в какво състояние е

https://www.sotisbg.com/products/657 - питай колегата alucard той имаше такъв по едно време, може и още да си го има. И маи беше доволен от него!
Най-добре е в 4.5 мм. При мо малка енергия имаш по-изправена траектория на чашката. НЕма да коригираш много по вертикала за различните дистанции, а и чашките са по-евтини.

Иначе с ^-^ за предложението на колегата apapazov!
 

Hidden

Редовен Потребител
Здравейте! Начинаещ съм във вашата сфера затова ще помоля за помощ. Доста се разрових, но не ми стана ясно докрай затова направо - има ли въздушен пистолет който да не се зарежда с СО2 бутилка и да стреля с чашки? Няма значение дали са 4.5мм или други. Като цяло ми трябва за спортна стрелба на вилата по кенчета и кутийки. Да кажем разстояние 20+ метра. Гледах еърсофт версиите ама с тия топчета то едвам ще долети до целта, та затова ми трябва малко по-мощна машинка. Естествено предпочитам да не се изхвърлям в цената защото все пак ще е първо оръжие и в даден момент ще ъпдейтнем на нещо друго. Малко разхвърляно го написах, ще се радвам на всякаква помощ, мнение и насоки! Благодаря! :)
Здравей и добре дошъл!
Има разбира се - в ниския ценови клас заслужаващи внимание са Байкал 53 М (около 120 лв) и Хатсан 25 Супеджарджър (около 170 лв). За първия не се намират консумативи (уплътнения и пружини), но е добре направен, а за втория има части, по-мощен е, но лесно се чупи.
По-скъп пружижен пистолет е Комета Индиан - имам такъв и става.
Можеш да си вземеш и компресионен (работещ с напомпване, чрез вградена помпа) пистолет - например Зораки или Кросман. Те имат по-сложно устройство, но почти нямат откат. Зораки е около 350 лв. Кросманът - около 250 лв.
Дай и някакъв примерен бюджет, за да се ориентираме.
 

Westen

Новодошъл
Благодаря за приема и за бързата реакция! :cheers: За бюджет не посочих конкретна сума защото не бях сигурен и как се движат конкретно тези които не са с бутилка защото не разбрах и кои точно са :lol: Мисля като за начало до 200лв. да се огранича. Един може би тъп въпрос - ако съдя по предложенията по-горе, да разбирам ли че, тези които са с по издължена цев са търсените от мен модели.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
За 20м по-добре компресьонка поне аз така мисля.
Зораки 2ра ръка.
Моя Умарекс става за до 10м,но спусъка си му е дърво.
 

Westen

Новодошъл
Гледам, че има оръжия с енергия 2 джаула, които са по-скъпи от такива с 3 примерно. Това защо така се получава? И двата пистолета които сравних бяха задвижвани с СО2 бутилка, но ми направи впечатление, че по-скъпия (с около 100лв.) имаше по-малко джаули.
 

dberov

Редовен Потребител
Гледам, че има оръжия с енергия 2 джаула, които са по-скъпи от такива с 3 примерно.
Поради използване на по качесвени материали и по добра изработка а някои са и колекционерски.
Мощността няма нищо общо с определянето на цената.
 

kosmev

Редовен Потребител
Мощността няма нищо общо с определянето на цената.
Особенно на репликите на известни модели - там за "авторски" права на марката вероятно се плаща повече отколкото за изработка на изделието.
За CO2 бих взел това
Иначе Zoraki HP01 от Турция за 250лв е най-доброто съотношение цена-качество.
 

Milanski

Потребител
Здравейте. От нещата, които прочетох в темата се насочих, да си купя SPA CP-1. Понеже в сайта на Мундилар в момента го няма наличен, а в Балисто версията с гладката жълта дръжка не ми харесва много, го намерих в следния :
https://gun.cz/CO2-pistole/Vzduchova-pistole-SPA-CP1-M-4-5mm
Някой пазарувал ли е от там и дали са коректни?
Благодаря.
 

lynx

Редовен Потребител
Дори и до Словакия не изпращат, насочват те към Словашкия магазин за да си пазаруваш от там.
https://gun.cz/Stranky/Doprava-a-platba
На някои браузъри дава опция да се преведе директно страницата на български и веднага човек може да прочете какви са изискванията.
Най-долу от текста е описано:
"Ние не изпращаме поръчки до Словакия, но разбира се клиентите от Словакия също имат възможност да поръчват стоки от нас в нашия магазин за словашки клиенти gunzone.sk Magyar vásárlóink az gunzone.hu oldalon tudnak rendelni webáruházunkból."
 
Нагоре