КЪДЕ ДА НАМЕРИМ ? Стругари, фрезисти, шлайфисти. МЕТАЛИ- дурал, месинг , бронз.

Niki

Редовен Потребител
Драма няма,направи ми впечатление не цената на продукта,ако ще и 2000лв да иска стругара,а как Скандало отговори на Светлъо/Стрелямточно/
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Ами изказах си мнението. Как типично по Български определяме труда на някой вкарал хиляди в оборудване и години да изучи занаята. Не правите разлика м/у масово производство и една бройка. Дори не го познавам човека ако някой си мисли, че съм му клиент и имам изгода да го защитавам.
 

Niki

Редовен Потребител
Стига с това по български или латински,човека простичко каза ,скъпо е!Или някой може да му вземе правото на мнение.Толкова и нищо повече не казвам!
 

strelqmto4no

Потребител
Само философи и мрънкащи ущипани госпожици. Що не застанете зад мене и не кажете, "ае братчед скъпо е". Хубаво скъпо-скъпо, от нямането ше заделя някой лев, ама кат го питам майстора да ми каже цена, а той да ми отговори " ами трябва да го напрая детайла първо, па тогава ще видя колко ще излезе", не само скъпо ми и тъпо. Се едно някой да ми каже " нарисувай ми портрет, колко ше струва"? Пък аз да му отвърна, ми незнам, кат го напрая ше вида. Бах тез сърдечни хирурзи!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Само философи и мрънкащи ущипани госпожици. Що не застанете зад мене и не кажете, "ае братчед скъпо е". Хубаво скъпо-скъпо, от нямането ше заделя някой лев, ама кат го питам майстора да ми каже цена, а той да ми отговори " ами трябва да го напрая детайла първо, па тогава ще видя колко ще излезе", не само скъпо ми и тъпо. Се едно някой да ми каже " нарисувай ми портрет, колко ше струва"? Пък аз да му отвърна, ми незнам, кат го напрая ше вида. Бах тез сърдечни хирурзи!
Колега прав си!
Аз ВИНАГИ питам колко ще ми струва,ако ми кажат ще "видим" отивам другаде!
 

bleu81

Редовен Потребител
Само философи и мрънкащи ущипани госпожици. Що не застанете зад мене и не кажете, "ае братчед скъпо е". Хубаво скъпо-скъпо, от нямането ше заделя някой лев, ама кат го питам майстора да ми каже цена, а той да ми отговори " ами трябва да го напрая детайла първо, па тогава ще видя колко ще излезе", не само скъпо ми и тъпо. Се едно някой да ми каже " нарисувай ми портрет, колко ше струва"? Пък аз да му отвърна, ми незнам, кат го напрая ше вида. Бах тез сърдечни хирурзи!


Извинявам се за мнението си, но работил ли си на фреза или струг средно сложни детайли какъвто е една цевна кутия?

Аз не съм нито фрезист ни стругар но в предната ми работата съм имал достъп до такива машини и съм си правил доста неща сам.

Няма как да прецениш на око с абсолютна точност колко машиночаса ще ти отнеме изработката на един средносложен детайл като цевна кутия на ръчна 3-осна фреза ако не си правил подобен детайл преди и си си записал времето. Вариантите са или да закръглиш нагоре казвайки висока цена или да го направиш и да си видиш времето.


Цената за изработката на единичен детайл на ръчна фреза няма нищо общо с машинното време за изработка на серия на един или няколко СНС фрезови или стругови центъра с прътоподаващо устройство и съответно цената на единичен детайл от голяма серия.

Цената на машинната обработка се формира условно от х*цена за машиночас + цена на материали. Кое от двете можеш да сметнеш на ум пред клиента от чертеж на салфетка или мостра.. То може и да посмята майстора 15 минути и да ти каже но обикновено клиента отива, плясва на масата един чертеж и пита колко… ама това не е като да отмериш половин кило сирене..и много ясно, че ще закръгли нагоре освен ако не „бичи часно на служебна машина/материал“ и колкото да изкара „все файда“

Всяка сериозна фирма ще даде оферта срещу коректно изработен чертеж в кад формат на цени 35-70 евро на машиночас+цена на материала в зависимост от спецификата на детайла.

Иначе те подкрепяме, всеки иска да му е евтино, ама и на майстора като отиде на ресторант или на лекар никой не му работи/сервира без пари.. капитализъм в действие..
 

njatanasow

Редовен Потребител
Марине,тук не става дума за майсторлък!Отговора може да не е веднага но все пак трябва да има нещо!
Има една приказка ,маймунката мери ореха на дупето си преди да го лапне!
 

didarai

Редовен Потребител
Еми ....то отговор има .... ;) 200 лв . Ся ...че не се харесва на поръчителят е друг момент . Аз например съм много недоволен от цените в сервизите за коли . Мога да добавя и от качеството в доста случаи . Но ...като нямам избор , ходя . Ся ....малко наизуст коментираме тука , като не сме видяли за какво става въпрос . Кросмански като има фирмени : с готови програми , технологии , приспособления , точните инструменти (щото например за една дълга цевна кутия нямахме толкова дълго свредло и я направихме от 2 части ...демек 2 кутии ) и хора на заплата , никой не е спрял друг да си купи от там . ;)
А ако се окаже , че няма кой да я направи по-евтино , значи ....това и е реалната цена . :)
Тук на доста хора съм помогнал да се сдобият с цевни кутии . Обикновено на цена 80-100 лв (преди 2 години) . Като технологията , а често и конструкторската част са идвали от мен безплатно , а парите отиваха за колегата който прави програмата и детайла . Истината е , че ако сам трябваше да правя такава "елементарна" кутия , не бих се навил за по-малко от 180 лв . И тва пак щях да го направя(имам) като услуга , щото изобщо не ми се занимава .
Някои хора просто извадиха късмет, че колегата и без тва си стоеше на работа ....без работа, а на мен ми се занимаваше . Вече и двете не са така .
.......
ПП
Ааааа..да . Забравих . В автосервизите , предимно завиват и развиват гайки . Нещо което и дете не 3 години може . ;)
 
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Светлъо/Стрелямточно/обади ми се за тая цевна кутия.Цената ще ти е 50лв,дейба и златните ЦК.Донеси една бутилка хубава ракия да наместим оптиката!
 

didarai

Редовен Потребител
Не са "златни кутиите" , а труда . ;)
Некой закъсал циганин може да копае дупка цял ден за 15 лв . Но накарай някой с надник 70-80 лв. да ти я изкопае за същите пари .
Демек , за едно и също нещо , единият не мож го накара да стане от леглото и няма как да искаш от него да го направи за същите пари като другият (еле па ако няма и желание) . Та ...така . Търсиш си кой шсъ навие. :pardon:
 

Pixma

Потребител
Здравейте колеги, задавам си въпроса в темата, като освен стругар, който да изпълни детайла, търся и мнение по един проект:
Ще преправям котайски пистолет (SPA - CP2 ) от Co2 към PCP. Прилагам и Чертеж на детайлите (предварително се извинявам за "Любитлеските чертежи" и термините. Мисля , че е ясно какъв е търсеният краен резултат. Ако видите нещо нередно и по специално по дебелините на стените на детайлите, моля за съвети.

П.С. Ако модераторите прецнят, че мястото на публикацията не е втази тема, нека я преместят.
 

Attachments

  • детайл - боен клапън-(SPA).pdf
    62.4 KB · Прегледи: 52

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Резбата на резервоара трябва да е по-ситна, максимум 22х1.
Ако има тръба с по-малък вътрешен диаметър - 18-18,5, може и 20х1 да се нареже.
На едната тапа мисля, че си пропуснал и вътрешна резба за манометър - 1/8 или М10, защото само дупка без резба не виждам защо ти е.
 

Pixma

Потребител
На втората тапа ще има само заряден клапън, който ще е от типа на турските клапъни на крал армс и понеже го нямам още клапънчето и не знам какъв му е диаметъра и резбата оставям само един отвор, който в последствие (ако резбата на клапъна е стандартна) мога и да нарежа с метчик. С две думи цилиндъра няма да има манометър, защото ако има зарядния клапън трябва да е тип хатсан ат44, а по тоя начин "се изяжда" от обема на цилиндъра - максималната дължина е 18 см защото няма да мога да навия модератор на цевта. Помпенето ще следя от манометъра на помпата, вече по хроното ще си направя сметка колко изстрели ще прави с едно зареждане. Не звучи адекватно, но предпочитам дa спестя 10 кубика от така или иначе малкия цилиндър. Ако има други хрумвания съм отворен за съвети :)

Колеги,някой може ли да даде координати на стругар за град София? Или ако някой от форума може да се справи с детайлите от по - горния пост, може да ми пише на лично съобщение.
 
Последна промяна от модератор:

llcoolj

Редовен Потребител
Колеги,някой може ли да даде координати на стругар за град София? Или ако някой от форума може да се справи с детайлите от по - горния пост, може да ми пише на лично съобщение.[/QUOTE]

Колега, явно освен в Русе и в големия град София има недостиг на читави стругари , на които да им се занимава с нашето хоби ;)
 

chopara

Потребител
Колеги, можете ли да ми препоръчате някой със струг от Варна за проста работа (да се намали диаметъра на цев с около 5см по дължина). Стругари има много, но не ми се ходи при случайни, преди години правих една тапа при един и като разбра че е за ВО изтръпна, обеснява ми как с тая работа може много да загази и тн...
 

astra

Редовен Потребител
Стругари има много,
Извинявай за спама, но имам приятел с "железарска" фирма в Пловдив и той от години твърди точно обратното: стругари н я м а. Работа за стругари колкото щеш, но стругари н я м а.
Имам основание да му вярвам...
Преди години имаше механотехникуми, които произвеждаха стругари. Сега ги превърнаха в професионални гимназии с компютърни специалности... Е, не всичко се прави на компютър!
Край на спама :)
 

xpresident

Редовен Потребител
Айде сега почнахме да се обиждаме! IT специалистите се справвт много добре със струга, особено в сравнение със стругарите на компютъра :cheers:
 

astra

Редовен Потребител
Айде сега почнахме да се обиждаме! IT специалистите се справвт много добре със струга, особено в сравнение със стругарите на компютъра :cheers:
То си има конкретна причина за това, IT специалистите да са така способни. Самото име на специалността им го подсказва. Като нямало кой друг да свърши работата, шефът казвал ай ти ще я свършиш. От там и IT ;)
 

staif

Редовен Потребител
Братци нуждая се от мнение
този електрожен дали ще върши ефективна работа
https://www.kraft-shop.com/311866?h...NgdwAYu6hUDhxpXSCN7wB64V7FjDxKKllGdmaKWfHbBCA

мога да заварям колкото за себе си но нямам много понятие от подобен вид техника
(ако поста ми не е за тук ,се извинявам и моля да бъде преместен)
 

apapazov

Редовен Потребител
За домашно сигурно става, но не вярвам да е 300 ампера. Потърси инфо в нета. Важно е и колко време работа му дават на час. Примерно може и да е 300А, но да му дават 5% работа на час. Реално за домешно повече от 160-180А не ти трябва. С такъв ампераж/реален/ заваряваш спокойно с електроди 3,25. Също така да не се объркаш да вземеш очилата от обявата. Облъчването е голямо и за 5мин. замарка ще станеш като домат в лицето. Вземи си маска
 
Нагоре