Пистолетите на Feinwerkbau

Licho

Редовен Потребител
Пожелавам ти в най -скоро време да се похвалиш така и с пушката-ветеран !
 

njatanasow

Редовен Потребител
Единичната пружина я дават като втора версия, което ще рече по-добра? Ама дали? Схемата с две пружини една в друга с противоположни по посока навивки я има във въздушна пушка Диана 75 и е с цел противооткатен ефект. При Фанито, протвоткатния ефект се осъществява от релсов механизъм, както при пушката, така и при пистолета! Ще ми е много интересно какъв резултат ще обади колегата bleu81 при съчетанието на единична пружина с добавка от двойната?
Предстои ми реновиране на FWB 65 и търся преки впечатления!
Колега!
Пистолета оригинално си е с две пружини!Ако ще сменяш сменяй и двете.Ако ще сменяш сегмента ,има други с по добър ключ.:cheers:
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Да се похваля сам, то няма как, два дена епична борба с едно Фани 80! Мечка страх, мен не страх, разглобих го до последния семеринг и пружина! Това беше лесно :-[. Снимки на всеки етап, документация да има, един вид упътване :mad:! Имаше си нужда от всякъде, всичко си му беше за смяна, ама и аз си имах подготвен резервен кит и се почна една...!!! В "Тубата" има видео за Фани 65, но 80-тката е друга бира, и видео по въпроса Йок! Опит, грешка опит , грешка и за има няма час го сглобих, Да ама Не! пропуснал съм да наглася предпазната шина за самострел при зареждането и буталото се изсипа обратно, семерингата се отвори естествено и хайде отначало...! Ама 11 ч. вечерта - утре ме чака тежък ден- беж в леглото и цяла нощ сънувам пружини и бутала! Днес, нов ден нов късмет от 17ч на "ремонтната площадка"! С малко Ох, ах и "мамата" и с помощ от жената при завиване на болта за фиксиране на пружината докато аз юнашки натсках железата към масата, то взе, че стана! Бегом скришом в спалнята, две три чашки в руло тоалетна хартия да не повредим нещо, Стреля бе, Чудо! Утре ще стрелям за скорост и група? И най важно - и противоотката си работи!
:cheers::rambo:1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Браво. Имам Фани 80 ревизирано и много му се кефя. не бях стрелял с него много време и скоро мислех д аго продам, но като отворих кутищта и пуснах няколко чашки и желаниетп за продажба се изпари. пркеарсен пистолет, макар и доста възрастен, птодължава да носи само положителни емоции.
 

Licho

Редовен Потребител
До Облака:Христо, и друг път да не си помисляш за продажба!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Да се похваля сам, то няма как, два дена епична борба с едно Фани 80! Мечка страх, мен не страх, разглобих го до последния семеринг и пружина! Това беше лесно :-[. Снимки на всеки етап, документация да има, един вид упътване :mad:! Имаше си нужда от всякъде, всичко си му беше за смяна, ама и аз си имах подготвен резервен кит и се почна една...!!! В "Тубата" има видео за Фани 65, но 80-тката е друга бира, и видео по въпроса Йок! Опит, грешка опит , грешка и за има няма час го сглобих, Да ама Не! пропуснал съм да наглася предпазната шина за самострел при зареждането и буталото се изсипа обратно, семерингата се отвори естествено и хайде отначало...! Ама 11 ч. вечерта - утре ме чака тежък ден- беж в леглото и цяла нощ сънувам пружини и бутала! Днес, нов ден нов късмет от 17ч на "ремонтната площадка"! С малко Ох, ах и "мамата" и с помощ от жената при завиване на болта за фиксиране на пружината докато аз юнашки натсках железата към масата, то взе, че стана! Бегом скришом в спалнята, две три чашки в руло тоалетна хартия да не повредим нещо, Стреля бе, Чудо! Утре ще стрелям за скорост и група? И най важно - и противоотката си работи!
:cheers::rambo:View attachment 75723 View attachment 75724 View attachment 75725 View attachment 75726 View attachment 75727 View attachment 75728 View attachment 75729 View attachment 75730
Браво докторе!
 

Licho

Редовен Потребител
Имам и Зораки НР01-2 в 4,5 мм,но това" бижу"ми е по-скъпо и не бих го заменил за никакви компресионни.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Наложи се да подменя уплътненията на FWB 102 защото "изгуби" компресията си.Сега пак е като нов!Направих и една прострелка,десетина изстрела на 10 метра със много стари плоскоглави чашки Diabolo basic 0,45 гр. Скороста 154 м (стредно)IMG_20200125_161122.jpg Прострелях и "дядото" FWB 80,По него нищо не съм правил 5 изстрела също на 10 метра IMG_20200125_161036.jpg И двете мишени са простреляни с ПОДПРЯНА китка.Защото минава за прострелка!Това което не е в едната дупка е от мен, а не от пистолетите!Налагаше се да стрелям с ляво око защото дясното (водещо),вече не бива!
 

bgbul

Редовен Потребител
Ей...стария занаят ръжда не хваща. Въпреки, че от упора все едно от състезание мишени гледам.
Браво! Удоволствие е да види човек такива групи на това място в мишените.
Стар хищник си ти, колега. Опасен!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Никсън, недей да „лъжеш”. Това са не повече от пет изстрела! Другите не можеш да ги „докажеш”. Абе като дойда при тебе ще проверя.:cheers:!!!!
Така е Добри,голям лъжец съм.И други са ми го казвали.Преди време и колегата 6tangata не ми вярваше за скоростите с които стреля 80десятка,но като си намери читава бройка си промени мнението.
А ти пак ела! :cheers:
 

jix1974

Потребител
Добър вечер, честит Петък, Наздраве и прочие...
Имам терзание по въпроса: Нормално ли е на Фани от типа 65/80 при зареждане да сработва противооткатната с-ма? Т.е. - затвора да се хлъзга назад по рамата?
Става дума за зареждане, както е описано в мануала. Демек - силната ръка на дръжката, другата дърпа лоста. Я да приложа снимка.
И обратното забелязвам, след изстрел понякога остава назад, но след навеждане на цевта към пода се връща в нормално положение.
 

Attachments

  • Screenshot_20200522-182051.png
    Screenshot_20200522-182051.png
    812.3 KB · Прегледи: 51

Наскоoo

Потребител
Каква е разликата между 65 и 80? Само по-дългата цев на 80 ли? Ако може някой да направи някакво сравнение между двата модела. Благодаря!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Добър вечер, честит Петък, Наздраве и прочие...
Имам терзание по въпроса: Нормално ли е на Фани от типа 65/80 при зареждане да сработва противооткатната с-ма? Т.е. - затвора да се хлъзга назад по рамата?
Става дума за зареждане, както е описано в мануала. Демек - силната ръка на дръжката, другата дърпа лоста. Я да приложа снимка.
И обратното забелязвам, след изстрел понякога остава назад, но след навеждане на цевта към пода се връща в нормално положение.
Нормално е колега!
 

jix1974

Потребител
Каква е разликата между 65 и 80? Само по-дългата цев на 80 ли? Ако може някой да направи някакво сравнение между двата модела. Благодаря!

Мога само теоретично да ти отговоря, уточнявам.

1. Имат различни дръжки и форма на спусковата скоба, също има тежести при 80 - това са очевидните разлики.
2. Механично в горната част са еднакви. Ремонтните комплекти им ги дават универсални 65/80.
3. Отдолу обаче, видно от диаграмата, имат разлика в спусъците. Гледал съм в тубата, че 65 има допълнителна настройка чрез завъртане на един детайл отдолу, където са двата болта при 80. Но пък 80 е развитие на 65 - "фейслифт" така да се каже, та надали е с по-прост спусък. Също има 65 със спортни дръжки като на 80, така че.....все тая, бих казал аз.
 

Attachments

  • Screenshot_20200522-195605.png
    Screenshot_20200522-195605.png
    750.5 KB · Прегледи: 81

Licho

Редовен Потребител
Не знам дали някой във форума има ФВБ 80 с тежести отпред?
 

Наскоoo

Потребител
Някой знае ли от какъв материал е направен корпуса на Фани 80? Гледам, че цевта леко я лови ръжда, а на корпуса на места боята е олющена, но няма и помен от ръжда. И с какво евентуално да се махне боята и да се пребоядиса (може и така да го оставя, както е сега).
За цевта:със ситна шкурка ли да се премахнат точиците ръжда или да използвам приставка на дремела - имам от кожа, която почти полира; или да използвам преобразувател на ръжда, но той ще я оцвети в друг цвят?
 
Нагоре