Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

Stanley 2

Потребител
1-во РПУ София днес служба КОС отидох да си взема писмата за уведомление .Преди да ми ги даде полицаят ме накара да се подпиша на тяхната бланка че съм уведомен че нямам право да продавам ВО пушките, става въпрос за 2 бр пушки над 24 джаула Казах му че няма такова изискване в закона и последната поправка е от 2019 ..Той дигна рамене и каза че така трябвало Попитах го защо ? Отговорът беше че не съм бил оръжеен магазин ..??? Още по голяма глупост !!!
Пред мен двама си продадоха ловна пушка и едната кука гледаше пушката след което им донесоха сертификатите...
Недоумявам и не мисля че това е законно.. Но трябваше да напиша че ...съм уведомен че не мога да продавам ВО... Сега май ще трябва да ги прерагистрирам на другият ми адрес в друго РПУ..
И другото си мисля че ако продам едната на новият собственик трябва да я прехвърля не с договор за продажба а със някакъв документ за дарение... тъй като се разписаха че : "съм уведомен че не мога да продавам пушките "
Недоумявам каква е тази полицейщина ?
И как е възможно това...
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Ами тези въпроси писмено към началника на РПУ-то трябваше да ги отправиш. Преди да се подписваш на измишльотини.......
 

llcoolj

Редовен Потребител
1-во РПУ София днес служба КОС отидох да си взема писмата за уведомление .Преди да ми ги даде полицаят ме накара да се подпиша на тяхната бланка че съм уведомен че нямам право да продавам ВО пушките, става въпрос за 2 бр пушки над 24 джаула Казах му че няма такова изискване в закона и последната поправка е от 2019 ..Той дигна рамене и каза че така трябвало Попитах го защо ? Отговорът беше че не съм бил оръжеен магазин ..??? Още по голяма глупост !!!
Пред мен двама си продадоха ловна пушка и едната кука гледаше пушката след което им донесоха сертификатите...
Недоумявам и не мисля че това е законно.. Но трябваше да напиша че ...съм уведомен че не мога да продавам ВО... Сега май ще трябва да ги прерагистрирам на другият ми адрес в друго РПУ..
И другото си мисля че ако продам едната на новият собственик трябва да я прехвърля не с договор за продажба а със някакъв документ за дарение... тъй като се разписаха че : "съм уведомен че не мога да продавам пушките "
Недоумявам каква е тази полицейщина ?
И как е възможно това...

Аз ако бях на твое място, нямаше да разпиша подобна бележка! Първо щях да се консултирам с адвокат! Доста фуражки си мислят, че служба КОС им е останала наследство от бащите им и сами си определят "законите"!
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
1-во РПУ София днес служба КОС отидох да си взема писмата за уведомление .Преди да ми ги даде полицаят ме накара да се подпиша на тяхната бланка че съм уведомен че нямам право да продавам ВО пушките, става въпрос за 2 бр пушки над 24 джаула Казах му че няма такова изискване в закона и последната поправка е от 2019 ..Той дигна рамене и каза че така трябвало Попитах го защо ? Отговорът беше че не съм бил оръжеен магазин ..??? Още по голяма глупост !!!
Пред мен двама си продадоха ловна пушка и едната кука гледаше пушката след което им донесоха сертификатите...
Недоумявам и не мисля че това е законно.. Но трябваше да напиша че ...съм уведомен че не мога да продавам ВО... Сега май ще трябва да ги прерагистрирам на другият ми адрес в друго РПУ..
И другото си мисля че ако продам едната на новият собственик трябва да я прехвърля не с договор за продажба а със някакъв документ за дарение... тъй като се разписаха че : "съм уведомен че не мога да продавам пушките "
Недоумявам каква е тази полицейщина ?
И как е възможно това...
Някой да не реши да си продава колата......Вие не сте автосалон!:eek:
Поредното правене на голям умник от полицай.Преди време имаше случай тук в Русе.Пушка закупена от Турция не можела да се уведоми в КОС 2-ро РПУ,а в КОС 1-во РПУ може.Добре че не сме като София с много РПУ-та,че щеше да има тълкувания .....
А за този полицай от 2-ро РПУ -Русе служба КОС който го познава,знае че теста му за интелигентност е отрицателен;)
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Днес ходих в КОС да уведомя Дейстейта. И на мен ми казаха същото. ВО вече се вкарвало в Системата(нямам си идея коя е тая система) и не може да се препродава. Дианата ми вече била вкарана. Провериха Дейтстейта, не беше вкаран. Явно в големите градове оръжията са много и става по-бавно. Промените били от преди месец и нещо.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес ходих в КОС да уведомя Дейстейта. И на мен ми казаха същото. ВО вече се вкарвало в Системата(нямам си идея коя е тая система) и не може да се препродава. Дианата ми вече била вкарана. Провериха Дейтстейта, не беше вкаран. Явно в големите градове оръжията са много и става по-бавно. Промените били от преди месец и нещо.

Пълни глупости!За въздушно оръжие няма нищо ново!Това за продаването се отнася само за газово оръжие без сертификат.
В Бургас е така ,предполагам ,че и на всякъде ще е така!
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Миналата седмица продадох пушка и няма такова нещо , да имат система и за да се уведоми пушката от куповача продавача трява да уведоми че я е продал в седем дневен срок.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Сега пак изчетох закона. Последната промяна е от 7 май 2019 г и такава забрана няма. В понеделник, като си вземам уведомлението ще попитам въз основа на кой член и коя точка от закона е тая забрана за покупко-продажба на ВО между частни лица.
 

qnko

Потребител
Възоснова на извънредното положение, в милицията рязко повишиха мненението си за собственото им значение. Пий едно Каркаде, или някакъв друг чай за успокоение на нервите, преди да ходиш понеделник пак да питаш.
 

dberov

Редовен Потребител
Няма никакви промени в закона. КОС-аджията ми е приятел и разговарях с него по тая тема, та се смя човека.
Ако някой от КОС твърди това, да извади закона да Ви го покаже!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Днес и аз говорих с КОС-аджията на 2 РПУ. Няма такова нещо изобщо. Даже аз продадох 2 пушки и купих 1 и хората са написали табела отвън, че за обявяване и отписване има 30 дневен срок, след края на извънредното положение.
 

Stanley 2

Потребител
Някой да не реши да си продава колата......Вие не сте автосалон!:eek:
Поредното правене на голям умник от полицай.Преди време имаше случай тук в Русе.Пушка закупена от Турция не можела да се уведоми в КОС 2-ро РПУ,а в КОС 1-во РПУ може.Добре че не сме като София с много РПУ-та,че щеше да има тълкувания .....
А за този полицай от 2-ро РПУ -Русе служба КОС който го познава,знае че теста му за интелигентност е отрицателен;)

Правилно братле но ме върнаха и от 6то РпУ щото адреса ми по л. карта бил в района на 1во РПУ ....Вече смених адресната си регистрация и л.к. на адреса на къщата в Горна Баня за да мога да ида в 6то и да искам Пре регистрация на ВО... Егати кръга за пушките се получава Какво значение в кое РПУ ще се обяви незнам? Обявяваш я и това е! Ти в Русе ако живееш на едно място трябва ли да идеш до другият край на града да си регистрираш пушката си няма ли да ти кажат пак да идеш в първото РПУ ?
Сега ако реша да продам едната не знам какви да ги върша Трябва ли да ги "дарявам" с документ за дарение защото вече писах че ....съм уведомен че няма да продавам ВО"
Добре че го писах ВО щото куката искаше да пиша ОРЪЖИЕТО !!!!
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Последният ред от чл. 55 е точен и ясен.
Може да живееш в Долно Камарци, ама ако по лична карта се водиш в Дупница, там ще трябва да го регистрираш.

ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ

ДВ. бр. 37 от 07.05.2019г.
Обн., ДВ, бр. 73 от 17 септември 2010 г., изм., ДВ, бр. 88 от 9 ноември 2010 г., изм., ДВ, бр. 26 от 29 март 2011 г., изм., ДВ, бр. 43 от 7 юни 2011 г., изм., ДВ, бр. 44 от 12 юни 2012 г., изм. и доп., ДВ, бр. 73 от 25 септември 2012 г., изм., ДВ, бр. 66 от 26 юли 2013 г., изм., ДВ, бр. 68 от 2 август 2013 г., доп., ДВ, бр. 70 от 9 август 2013 г., изм. и доп., ДВ, бр. 53 от 27 юни 2014 г., изм., ДВ, бр. 98 от 28 ноември 2014 г., изм., ДВ, бр. 14 от 20 февруари 2015 г., изм. и доп., ДВ, бр. 56 от 24 юли 2015 г., изм. и доп., ДВ, бр. 79 от 13 октомври 2015 г., изм., ДВ, бр. 94 от 4 декември 2015 г., изм. и доп., ДВ, бр. 95 от 8 декември 2015 г., изм., ДВ, бр. 47 от 21 юни 2016 г., изм. и доп., ДВ, бр. 81 от 14 октомври 2016 г., изм. и доп., ДВ, бр. 103 от 27 декември 2016 г., изм. и доп., ДВ, бр. 103 от 28 декември 2017 г., изм., ДВ, бр. 10 от 30 януари 2018 г., изм. и доп., ДВ, бр. 20 от 6 март 2018 г., изм. и доп., ДВ, бр. 37 от 7 май 2019 г.


Чл. 55. (изм., ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г., изм., ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Лице, което продаде или дари на друго лице притежаваното от него предупредително и сигнално оръжие и/или пневматично оръжие с кинетична енергия над 24 джаула, или го замени, е длъжно в 7-дневен срок от прехвърлянето да уведоми писмено началника на РУ на МВР по адреса на управление на юридическото лице или по постоянния адрес на физическото лице.
 

Stanley 2

Потребител
Миналата седмица продадох пушка и няма такова нещо , да имат система и за да се уведоми пушката от куповача продавача трява да уведоми че я е продал в седем дневен срок.

Браво не знам къде си прехвърлял пушката ама НЕ пробвай в 1во РПУ София там законите ги измисля някаква вуйна по телефона После ти слагат уведомлението на масата и подписваш на тяхна бланка че ..няма да продаваш ...Ако не разпишеш няма уведомление Това означава автоматично че си прехвърлил срока от 14 дни и подлежиш на глоба 500 лв....и в друго РПУ не можеш да идеш защото ти гледат адресната регистрация...и не можело !!!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Павка, защо им цитираш всичките тези Закони, като повечето ходят със свалени гащи и ги унождат както си искат и по какъвто си искат "Закон"?
І-во, ІІ-ро, ХХІІ-ро и дори в ХXV-то не могат да те спрат да си пуснеш уведомлението по пощата! Ни номера, ни фактури, ни декларации, ни гащи трябва да носиш. Вероятно ще ти искат PCR тест, но в момента обстановката е такава и ще трябва да се примириш с това.
Само реване как ви ебават, а като отидете сте мишки и сте готови да направите всичко, за да минете лесно.
 
Последна промяна:

sevdaka80

Редовен Потребител
Браво не знам къде си прехвърлял пушката ама НЕ пробвай в 1во РПУ София там законите ги измисля някаква вуйна по телефона После ти слагат уведомлението на масата и подписваш на тяхна бланка че ..няма да продаваш ...Ако не разпишеш няма уведомление Това означава автоматично че си прехвърлил срока от 14 дни и подлежиш на глоба 500 лв....и в друго РПУ не можеш да идеш защото ти гледат адресната регистрация...и не можело !!!

Ами то мн лесно подари пушката на брат сестра, после тя уж ти я продава, и си я уведомяваш в което РПУ искаш избереш.
 

rivan

Редовен Потребител
Днес си взех уведомлението от 4то РУ София. Никакви декларации или други глупости няма. Явно някъде някой се е попрестарал.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре