ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

rivan

Редовен Потребител
Миро, аз съм с такъв хронограф. Направих си това удължение от текстолит - 24 см, което е много стабилно и така меря Суматри, Херкулеси и Тексани. Естествено със заглушител.
А без удължението какъв е проблемът?Питам, защото и аз съм с такова хроно, вярно, моята пушка е с малка мощност, но за какво да внимавам?
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Просто отворът е малък и без да фиксираш цевта, рискуваш да простреляш хроното. А и толкова близо до датчиците, ако се стреля, може да дава грешки. Чрез удължителя, съм преместил фиксатора за цевта по-назад и мога да фиксирам хронографа и цевта в една линия на разстояние 24 - 28 см.
 

didarai

Редовен Потребител
Здравейте колеги!
Искам да попитам някой можели да ми покаже-намери един вид хроно от "Али-то"
Помня че беше 70$ и представляваше /тип кутия/ като тия дето мерят руснаците с тях техните хронота,толкова голямо.
Защото си поръчах от тия,
Shooting-Speed-Tester-16-37mm-Muzzle-Velocity-Meter-Velocimetry-Measuring-Tool-Drop-Ship-Support.jpg_50x50.jpg
то пълен т......к, където минава чашката този отвор е много малък, и ако не внимаваш...

Хроното си мери без проблем,но за моите нужди ми идва малко, просто отвора където минава чашката,или
проектила е много малък. Макс 45-50дж пушка можеш да мериш,а на мен ми трябва по голямо съответно и с по-голям отвор. Както казах
руските клипчета които съм гледал там мерят точно с такива хронота,и това беше нещо подобно,но не мога да го намеря в Али-то.
Благодаря на отзовалите се!
Не знам тва ли търсиш , но на мен ми мина през погледа и просто го маркирах . Не съм го разследвал и проучвал , че нямам време ся с пушки да се занимавам .
https://www.aliexpress.com/item/4000280781063.html?spm=a2g0o.cart.0.0.47dd3c00ql2bY4&mp=1
 

Наскоoo

Потребител
Ако може някой, който разбира, да напише подробно обяснение и за диоптричните оптики, техните части, за какво се използват, видове, съотношения, монтаж, настройки и др. Като идеята е да се започне с по-обикновените и се вмъкне информация за по-сложните. Ако има подобна тема се извинявам...
 

dberov

Редовен Потребител
Гледал съм през два модела на Вортекс и личното ми мнение е че, за този ценови диапазон е сред най добрите с най ясен и бистър образ. Анди мисля че също има Вортекс, понеже ми се обади да ме пита дали е по бистра от Сайтрон. И двамата сме на мнение че Вортекс гледа по добре.
 

dberov

Редовен Потребител
Към Анмина или Модераторите.
Според правилата на форума, тоя нов член от Виетнам, няма място тук!
duhocnghehanquoc - разчлнено ( du học nghề hàn quốc) - значение - Корейско професионално обучение в чужбина.
След регистрирацията си пуска рекламни препращащи линкове в Профилни Публикациии към сайтове за учение в Южна Корея.
Вече му докладвах постовете.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Просто отворът е малък и без да фиксираш цевта, рискуваш да простреляш хроното. А и толкова близо до датчиците, ако се стреля, може да дава грешки. Чрез удължителя, съм преместил фиксатора за цевта по-назад и мога да фиксирам хронографа и цевта в една линия на разстояние 24 - 28 см.
Моето е същото и хванато на цевта при 265 м/с, 300 м/с и 330 м/с няма грам грешка.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Говорех за пушки над 140 джаула. Пробвал съм и се шашка понякога. Особено ако са и без заглушител.
 

bleu81

Редовен Потребител
Някой виждал ли е на живо Valiant 6x40 ?
Продават ги в Балистас и вероятно са правени в китай под чешки бранд.

Идей за друга бюджетна оптика с фиксирано увеличение 6х и обектив 32 до 44мм?
 

Йордан Илиев

Новодошъл
Колеги , бих искал да попитам възможно ли е да се направи преход от бутилка за пейнбол ,за да може въздушен автомат ,който стреля с балон СО2 0.88грама да се пригоди по някакъв начин да стреля с нея!Ще бъда много благодарен ако някой има инфо за възможно закупуване или направа на такъв преход от бутилката към автомата!
0889/00 79 83!Моля за съвет!!!!
 
Последна промяна:

Mitaka588

Потребител
Не знам дали е правилната тема,но ако на някой му трябват накрайници за дремел или дрелка всякакви видове. В лидъл си ги взех днес за 27лв.

.
 

Attachments

  • IMG_20200601_140639.jpg
    IMG_20200601_140639.jpg
    223.3 KB · Прегледи: 64
  • IMG_20200601_140606.jpg
    IMG_20200601_140606.jpg
    280.1 KB · Прегледи: 65
  • IMG_20200601_140612.jpg
    IMG_20200601_140612.jpg
    281.2 KB · Прегледи: 60
  • IMG_20200601_140624.jpg
    IMG_20200601_140624.jpg
    268.9 KB · Прегледи: 59
  • IMG_20200601_140653.jpg
    IMG_20200601_140653.jpg
    289.8 KB · Прегледи: 60
  • IMG_20200601_191542.jpg
    IMG_20200601_191542.jpg
    188.5 KB · Прегледи: 50
  • IMG_20200601_191603.jpg
    IMG_20200601_191603.jpg
    148.5 KB · Прегледи: 50
Последна промяна от модератор:

Emp

Редовен Потребител
Колеги някой от вас пробвал ли е да си направи пружина сам , много е трудно да намериш пружина за клапан например, и по принцип са дефицит пружини по размер.
 

tvt1968

Редовен Потребител
Колеги, имам едно питане - може ли да ми препоръчате работилница в която да ми направят профилактика на бинокъл - притягане, смазване... Няма двоен образ или нещо разцентровано, но мисля че има нужда от малко рехабилитация.... Само да не е в работилницата в Силистра, че там имат час чак за ноември. Предварително Ви благодаря!
 

sts1969

Редовен Потребител
Колеги, имам едно питане - може ли да ми препоръчате работилница в която да ми направят профилактика на бинокъл - притягане, смазване... Няма двоен образ или нещо разцентровано, но мисля че има нужда от малко рехабилитация.... Само да не е в работилницата в Силистра, че там имат час чак за ноември. Предварително Ви благодаря!

Здравей! Има един човек от Казанлък, казва се Иван Далемски (пише се NSU) купил съм му поне 5 бинокъла, скоро говорих с него. Много уважаван, точен и коректен специалист в областта на оптиката. Ето линк към негова обява с Базар за зрителни тръби, за да се свържеш с него при желание, посочил е и телефон в обявата. Има апаратура за настройка на бинокли и друга оптика за наблюдение.
https://bazar.bg/obiava-28731333/zritelni-trabi
 
Последна промяна:

tvt1968

Редовен Потребител
Колега, макар и да не се познаваме лично сърдечно благодаря за препоръката, но този човек, за когото наистина съм чел само супурлативи и е доказан професионалист в областта си, отказа да го погледне, поради факта че е "закъсал" с очите и вече не работи за голямо съжаление... Именно той ми препоръча работилницата в Силистра, ама там ударих на камък - няма часове нито по здравна каса, нито с доброволен здравен фонд и.... чак ноември.... ама на мене ми се гледа през него .... Не че не мога да гледам и през зимата, ама сега е по интересно, по цветна е картинката.... Разбира се, че се шегувам но ако се намери преди този период някъде да го погледнат ще го изпратя, ако ли не.... ще чакам, комай нищо друго не ми остава.... Благодаря!
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
@tvt1968 ако нямаш някакъв сериозен проблем със бинокъла си го ползвай така и си изчакай реда за сервиза във Силистра.
От личен опит и от споделеното и прочетено в нета мисля че са най добрите в България.Ползвал съм ги за два уреда до сега и си разбират от работата,но много хора ги научиха и работят с два три месеца напред...
 

tvt1968

Редовен Потребител
Колега, много точно го каза, че много хора ги научиха и човека с който говорих ми каза че с кого ли не работят - от колекционери, МВР, Граничните милиционери, Морска администрация и май само с детските градини си нямат вземане-даване.... Проблема е ясен - и той ще се задълбочава, това си е занаят, а младите хора не искат да се учат или ако има такива с лупа да ги търсиш - предпочитат да берат ягоди и цветя в Англия, като додат тук по дискотечки и така до другата бригада...
 
Нагоре