ЦЕВИ - видове, проблеми , почистване, дулна фаска.

astra

Редовен Потребител
Колега пусни една група на 50 метра да е в един калибър,че не съм виждал
И аз не бях виждал :)
Винаги има 1-ви път ;)
Добре, че когато я пробвах за сефте, нямаше вятър на халето, за да видя без съмнение какво може LW, произведена за английския пазар.
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Днес поставих новата цев CZ слес намесата на Симо( предна, задна фаска и втулка по точен размер). Стрелба на тополите в Нови искър.

5 изстрела на 35м фт поза
IMG-b16d40466e981e9f52a08bbb6cff3637-V.jpg

Десетина изстрела на 50м във вятър.
20200517_134353.jpg

Изключително доволен. Пушката е щаер. Бкагодарности на Симо за прекрасната работа срещу бутилка уйски :cheers:
20200517_134558.jpg
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
В интерес на истината оригиналната ми цев сттеля също много добре и няма нуждс от постоянно чистене. Причината за смяната е че чз е с по стегнат шок и харесва почти всички чашки пък и предната ми пушка беше със чз ьев и имам 1 кашон чашки с които се харесват
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Защо толкова народ реСко започна да сменя Щаерските цеви? :) Питам....и отговор не искам :p
Въй, сега ще ме нападнат 20 души, отведнъж. :eek:
:cheers:
Не нападам никой!
Купих си Щаер lg100 заради прехвалената Барли Туист цев. Как съм стрелял до сега незнам.За Световното в Англия ,в последния момент ,реших да взема на жена ми пушката,защото нямах грам доверие в моята.Пак Щаер ,пак на 100 години ,ама стрелящ,без прехвалената цев.:).След повдигане на оптиката от 75мм на 100 мм трябваше да прострелям и да нанасям на тумблера.На 25м прави 2 групи по вертикала с разстояние над 1.5 см.Последва слагане на тежести ,много тестове и проби и накрая простреля горе -долу задоволително.След слагане на ЧЗ цев,нещата се промениха коренно. Няма ги тия разлики от 2 см по вертикала на 50м.
Не искам коментара ми да бъде разбран, като .....сменяй цев.Просто при мен беше задължително:)
 

astra

Редовен Потребител
Защо толкова народ реСко започна да сменя Щаерските цеви?
Аз тъкмо върнах Щаерската черна цев, ей тъй за сравнение на хартиената мишена. Ами...по-точна е от LW-ската, с чашките 13-та серия... Щаерската прави 2 много сгегнати групи на 5мм една от друга с неподбрани чашки направо от кутията. ЛВ-ската прави 3 групи и са по-раздалечени. Отдавам го на много малката наработка на новата ЛВ цев и на супер улегналата щаерска. Обаче близкото бъдеще ще покаже дали съм прав. Пък и съвсем ми се е отщяло да тегля и сортирам чашки. Беше тая преди година. Сега вече искам да ми е лесно.
Питам....и отговор не искам :p
От чисто любопитство! Не се бъзикам :)
 
Последна промяна:

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Аз тъкмо върнах Щаерската черна цев, ей тъй за сравнение на хартиената мишена. Ами...по-точна е от LW-ската, с чашките 13-та серия... Щаерската прави 2 много сгегнати групи на 5мм една от друга с неподбрани чашки направо от кутията. ЛВ-ската прави 3 групи и са по-раздалечени. Отдавам го на много малката наработка на новата ЛВ цев и на супер улегналата щаерска. Обаче близкото бъдеще ще покаже дали съм прав. Пък и съвсем ми се е отщяло да тегля и сортирам чашки. Беше тая преди година. Сега вече искам да ми е лесно.

От чисто любопитство! Не се бъзикам :)
Иво ...брат .....ти просто си го можеш .С 2 различни цеви постигаш почти еднакви резултати,с разлика в няколко мм.
Поздравления от мен
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Втулката е отзад където цевта ляга в кутията. Оригиналната има прекалено голям допуск направо хлопа сега е направена да влиза абсолютно Плътно с много лека хлабина
 

astra

Редовен Потребител
Втулката е отзад където цевта ляга в кутията. Оригиналната има прекалено голям допуск направо хлопа сега е направена да влиза абсолютно Плътно с много лека хлабина
Ице, според мен и според много ФТ колеги, притежатели на Щаер в английския форум, шасито на Щаера нарочно е с по-голям отвор за цевта и тя не влиза плътно, което не е никакъв проблем. Двата винта я фиксират плътно в канала на шасито и няма никакво шаване от там. Има специална тема там, която ми беше интересно да прочета, понеже и моята цев "хлопа" когато не е стегната с винтчетата.
Доколкото съм запознат, цевта се облича с втулка, за да стане оста на каналите съосна с оста на външния диаметър на цевта, понеже най-често тези 2 оси не съвпадат достатъчно точно. Така се постига и съосен монтаж на вътрешния диаметър на цевта с шасито и оста на оптиката.
На моята нова ЛВ цев имам втулка и отпред, за да постигне съосие на оста на Щаерския стрипер с оста на каналите.
 

pellet

Редовен Потребител
Защо толкова народ реСко започна да сменя Щаерските цеви? :) Питам....и отговор не искам :p
Въй, сега ще ме нападнат 20 души, отведнъж. :eek:
:cheers:

И аз няма да нападам никого, само ще споделя и аз опит, да е шарено.
Имам Steyr LG110 HFT. Купен е нов, 2018 г. Никога, при никакви обстоятелства не е правил отриви. Никога не е местил прострелка. Никога не e давал кой знае каква разлика с различни партиди JSB.
Ако не бяха колегите от ФТ, на които имам безкрайно доверие, никога не бих предположил, че някой има проблеми с цевите на Щаер.
Ето една мишена 50 метра, 5 изстрела, на закрито, от маса, JSB Exact:

Steyr_50m_Rest.jpg

Никога не ми е минавало през ума да сменям цев.
Моля, мнението ми да не се приема като крайно меродавно. Нито съм капацитет в стрелбата, нито имам опит с други Щаер екземпляри.
Просто искам да се отчете, че нещата не са само бели или само черни. :)

ПП: Да, моят Щаер е с късата цев.
ПП2: Да, черен е, цевта е с черно покритие отвън.
( Ако нещо от това има значение)
 
Последна промяна:

astra

Редовен Потребител
Иво ...брат .....ти просто си го можеш .С 2 различни цеви постигаш почти еднакви резултати,с разлика в няколко мм.
Поздравления от мен
Луджев, не се заблуждавай относно моите способности. Те са твърде скромни. Причината за много близките резултати с 2-те цеви е, че и 2-те са ЛВ, с еднаква стъпка на каналите и външен диаметър, само щаерската е никелирана от вътре и е по-разхлъзгана от едни 8-10 хил. чашки минали през нея :)
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
На жената щаера стреля по точно от моята Ева а е с оригиналната цев (не съм я чистил още даже). Явно си е до късмет.
 

astra

Редовен Потребител
Никога, при никакви обстоятелства не е правил отриви. Никога не е местил прострелка. Никога не e давал кой знае каква разлика с различни партиди JSB.
При гореизброените особености е редно да те попитам: колко често стреляш с твоя Щаер и по колко кутийки жсб на година прекарваш през цевта му?
Защото...ако си уцелил 2-3 добри партиди и пуцаш по малко 'от дъжд на вятър', това което казваш ще е абс. логично!
С риск да стана досаден, ще се повторя: късата, черна Щаерска цев е уникално точна и нетипично за Щаер - не капризна.
Направих си ЛВ цев за Щаера от калпазанлък - ей така, да видя коя е по-точна и по-всеядна. За сега печели оригиналната щаерска, с уговорката, че ЛВ няма и 500 изстрела все още :)
 

njatanasow

Редовен Потребител
При гореизброените особености е редно да те попитам: колко често стреляш с твоя Щаер и по колко кутийки жсб на година прекарваш през цевта му?
Защото...ако си уцелил 2-3 добри партиди и пуцаш по малко 'от дъжд на вятър', това което казваш ще е абс. логично!
С риск да стана досаден, ще се повторя: късата, черна Щаерска цев е уникално точна и нетипично за Щаер - не капризна.
Направих си ЛВ цев за Щаера от калпазанлък - ей така, да видя коя е по-точна и по-всеядна. За сега печели оригиналната щаерска, с уговорката, че ЛВ няма и 500 изстрела все още :)

Колега,това център в център не го видях,но за сметка на това ще ти кажа нещо!Ползвам LW от много години(Както и други колеги) и сравнена с KW (нарезна) цапа една идея по малко и се държи малко по добре на високите скорости,което теб не те касае май.Колкото до отривите ….не ги правят цевите.Търси причините другаде! ;):cheers:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Ники погледни няколко поста на горе и ще видиш център в център 5бр. ;) това в кръга на шегата. Факт е че при щаер рядко има дефектни цеви. Аз знам само за 1. Масово се цапат много бързо и искат чистене през 100 200 чашки което реално е ок за нашия спорт. Рядко се случва като моята цев и още 1 2 за които знам, да нямат нужда от чистене. При мен група 15мм примерно на 50м е напълно задоволителна. Правил съм и 6мм. От фт, но преполагам еслучайност. Аншутза ми беше с чз цев и стреляше невероятно. Намерих точните чашки за него и си купих кашон. Поради нашичните чашки успях да намеря цев от аъщата партида като на шутза и да я сложа на щаера. Резултатът за мен е добър. При безветрие предполагам ще свие още групата на 50м. На по близки дистанции по добре не мисля че може. Спраека снимките от предния пост. Другото предимство е че чз е по лека и ми подобрява баланса на пушката.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Ники погледни няколко поста на горе и ще видиш център в център 5бр. ;) това в кръга на шегата. Факт е че при щаер рядко има дефектни цеви. Аз знам само за 1. Масово се цапат много бързо и искат чистене през 100 200 чашки което реално е ок за нашия спорт. Рядко се случва като моята цев и още 1 2 за които знам, да нямат нужда от чистене. При мен група 15мм примерно на 50м е напълно задоволителна. Правил съм и 6мм. От фт, но преполагам еслучайност. Аншутза ми беше с чз цев и стреляше невероятно. Намерих точните чашки за него и си купих кашон. Поради нашичните чашки успях да намеря цев от аъщата партида като на шутза и да я сложа на щаера. Резултатът за мен е добър. При безветрие предполагам ще свие още групата на 50м. На по близки дистанции по добре не мисля че може. Спраека снимките от предния пост. Другото предимство е че чз е по лека и ми подобрява баланса на пушката.
Христо!
Не се заяждам,но аз разбирам център в център един калибър.Това горе е хубава група направена на закрито,но не един калибър.
Пошегувах се с колегата ,че го написа така ;)
На 25 метра при слаб вятър става лесно....но на 50 си е зор,пък с каквато и да е цев.Аз стрелям с "чехкиня" цев и съм доволен (става дума за 16 дж.) :cheers:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Знам че не се заяждаш, написал съм че се шегувам. ;)

35м фт 5 бр.
IMG-b16d40466e981e9f52a08bbb6cff3637-V.jpg

Ще организираме някой ден живот и здраве фт бенч. Нямаме оборудване за бенчрест за съжаление( маси столове и т.н.)
 

njatanasow

Редовен Потребител
Знам че не се заяждаш, написал съм че се шегувам. ;)

35м фт 5 бр.
View attachment 84289

Ще организираме някой ден живот и здраве фт бенч. Нямаме оборудване за бенчрест за съжаление( маси столове и т.н.)
Ами мога да помогна!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Христо!
Не се заяждам,но аз разбирам център в център един калибър.Това горе е хубава група направена на закрито,но не един калибър.
Пошегувах се с колегата ,че го написа така ;)
На 25 метра при слаб вятър става лесно....но на 50 си е зор,пък с каквато и да е цев.Аз стрелям с "чехкиня" цев и съм доволен (става дума за 16 дж.) :cheers:


Ники, беше на открито. Даже бях до него, когато я направи. Последният му изстрел разшири дупката наляво, което е видно от снимката.
 
Нагоре