FX Airguns или как се прави шведска тройка-аз, тя и вибратор (саундмодератор)

Sen

Редовен Потребител
Има ги и в Крале.
А в Инстаграм вече се появи инфо за тях от спонсорираните от ФХ канали.
Лазер били с 1075 фута в секунда.
Дано не са точни само с 330 м/с ;)
В коментарите вече ги питаха само с тая скорост ли са "лазер", дано не само с нея, че много, бре колеги :)
20200512_231749.jpg
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Вчера ми тръгна поръчка от Крале със слуг-лайнер А в 6,35, и хич не съм се усетил че вече ги имат и хибридите в 6,35 да се таковам в таковата! Иначе разчепках всичко за новите Супериор-лайнери. За сега ги има само в Щатите. Пуснат ли ги в Европа и веднага ги купувам.

1588760338_14040013605eb28f1218d0b7.94822349.jpeg
 

barbaron

Редовен Потребител
Привет,

на импакта ми му потече въздуха... от ето това уплътнение (прехода между резервоар и цевната платформа )

садд.jpg
Та ... смених 3 уплътнения, но без успех. Лошо качество ли - какво - не знам... При развиването на оригинала забелязах, че е лепена резбата, но обяснението е - за да не се развива от нея сглобка, а от сглобката на иглата на бутилката. Нямам никакви поражения по елементите и разчитах да реша проблема само с уплътнение и стягане, като не използвам фиксатор или лепило, но... Оставих да преспи за сега - някой може ли да подскаже някакво решение? - ще съм благодарен!
 

Sen

Редовен Потребител
Колега, драсни мейл на ФХ.
Ърнест Роу вече трябва да е измислил нещо по този въпрос.
Може би подмяна на самия детайл?
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Имат много близки по размер инчови и метрични шайби, но достатъчно за да изпуска, ако сложиш неправилната.
 
Последна промяна:

barbaron

Редовен Потребител
Имат много близки по размер инчови и метрични шайби, но достатъчно за да изпуска, ако сложиш неправилната.
Точно там е въпроса - от къде да намеря правилната шайба? Като гледах тия дето ми ги продадоха(3 за лев) какво качество имаха - та те си изпускаха още преди да съм ги завил...
 

hristoss

Редовен Потребител
ФТКС
Точно там е въпроса - от къде да намеря правилната шайба? Като гледах тия дето ми ги продадоха(3 за лев) какво качество имаха - та те си изпускаха още преди да съм ги завил...
Питай за точните размери на имейла на фх....отговарят мигновено,ако не е точния размер ще изпуска винаги.Такъв проблем имах с пълначката,слагах всякакви опръстени уж точния размер ама не ставаше...докато не сложих оригинален
Питал съм ги и за размери на опръстените на редуктора на босса и освен че ми ги казаха веднага ми изпратиха два комплекта за тяхна сметка.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Точно там е въпроса - от къде да намеря правилната шайба? Като гледах тия дето ми ги продадоха(3 за лев) какво качество имаха - та те си изпускаха още преди да съм ги завил...

Във FX по прицип използват два размера. Обичайно на 500 мл. бутилка слагат 1/4.

https://www.bestfittings.co.uk/shop/fill-lines-fittings/fittings/bonded-seal-washers-5-pack/

Тук има и взрив схема:
https://www.gunspares.co.uk/products/24847/GLADIATOR/
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Важно е също, равнините където лягат, да се почистят от полепнал материал от старата шайба.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Стандартен проблем. Аз смених бондшайбата със специално изработен полиамиден пръстен и го забравих.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
По-скоро тефлона е правилния материал за такива уплътнения.
 

barbaron

Редовен Потребител
Стандартен проблем. Аз смених бондшайбата със специално изработен полиамиден пръстен и го забравих.
Макс, дай малко повече пояснения за "специално изработен". Кой, къде или на коляно??? Това ми звучи най достъпно и подходящо. Не са го измислили най-добре този възел, ама...
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Най-бързия и достъпен начин е шайба с подходящ вътрешен диаметър и о-пръстен малко по-дебел от шайбата. Целта е да постигнеш модела на бонд шайбата.
 

petkof

Редовен Потребител
Най-бързия и достъпен начин е шайба с подходящ вътрешен диаметър и о-пръстен малко по-дебел от шайбата. Целта е да постигнеш модела на бонд шайбата.
За да стане така трябва да се стяга много и пак е възможно да изпусне. Оригиналните шайби са с К-профил на гумения пръстен в тях и даже като се стегне на ръка после налягането раздува пръстена към страничните повърхности и уплътнява.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Макс, дай малко повече пояснения за "специално изработен". Кой, къде или на коляно??? Това ми звучи най достъпно и подходящо. Не са го измислили най-добре този възел, ама...
в Хидромарк ми го направиха.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
За да стане така трябва да се стяга много и пак е възможно да изпусне. Оригиналните шайби са с К-профил на гумения пръстен в тях и даже като се стегне на ръка после налягането раздува пръстена към страничните повърхности и уплътнява.

Аз карах няколко години така, докато не поръчах в подходящ за доставка момент. Няма как да изпусне, ако дебелината на шайбата е около 0.3 мм по-малка от о-пръстена. Както казах, пробвано и работи... пък и то няма как да не работи ри правилно подбрани елементи. К-маншета по нищо не се различава във функционалността си от така сложен о-пръстен. Единственото предимство е, че бонд-шайбата е монолитна и монтажа й е лесен, но пък това не се прави всеки ден по два пъти.
Ако се прави полиамидна шайба, то трябва да е с голям външен диаметър, защото там налягането е над 200 Бар-а и би могло доста лесно да я скъса. Външния диаметър зависи и от дебелината на шайбата, защото при по-дебела площта е по-голяма и съответно трябва да се усили с по-голям външен диаметър.
Ако ти се дават пари за куриер ще ти пратя една шайба. Все ще има в стария скрин някоя...
 
Последна промяна:

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Ето я.
 

Attachments

  • P1070652.JPG
    P1070652.JPG
    341.4 KB · Прегледи: 95
  • P1070653.JPG
    P1070653.JPG
    350.2 KB · Прегледи: 91
  • P1070654.JPG
    P1070654.JPG
    268.4 KB · Прегледи: 93
  • P1070655.JPG
    P1070655.JPG
    289.6 KB · Прегледи: 92
  • P1070656.JPG
    P1070656.JPG
    242.5 KB · Прегледи: 92

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Сега видях, че детайла който трябва да се уплътни е изработен с легло, и после приляга към равна повърхност на кутията.
В този случай наистина по-добрият вариант е такъв полиамиден пръстен.
Бонд шайбите са за уплътневане между две равни плоски повърхности. Затова дават фира при тази връзка.
Мъжката бърза връзка за пълнене както виждам е също с шайба, но предполагам го няма този проблем, защото си е равна, без легло.
 
Последна промяна:
Нагоре