МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

xpresident

Редовен Потребител
Сега са на мода мишените с ПП, с ПЦП почва да става безинтересно. Предлагам всеки да си извади от стария шкаф пружинката и да покаже по една. Предизвикателство! :rambo:
 

pellet

Редовен Потребител
Никой не се обижда :)
Според мен, единствения истински спорт с пневматична пушка, е олимпийската дисциплина 10м прав в зала.
Почти съм убеден, че всеки от онези стрелци може да направи всеки от нас да си приказва сам :)
И не, мисля, че не ги хвърлят с ръка :)
 

petkof

Редовен Потребител
Никой не се обижда :)
Според мен, единствения истински спорт с пневматична пушка, е олимпийската дисциплина 10м прав в зала.
Почти съм убеден, че всеки от онези стрелци може да направи всеки от нас да си приказва сам :)
И не, мисля, че не ги хвърлят с ръка :)
Съгласен съм, но трябва да е без костюми и подпиранки по тялото.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Никой не се обижда :)
Според мен, единствения истински спорт с пневматична пушка, е олимпийската дисциплина 10м прав в зала.
Почти съм убеден, че всеки от онези стрелци може да направи всеки от нас да си приказва сам :)
И не, мисля, че не ги хвърлят с ръка :)

Опасявам се, че убедеността ти е несъстоятелна. В Света на ФТ знам няколко такива опита, за сега несполучливи. 2017 на Европейското в Германия стрелях в група със словенка, която е била републикански шампион, както и олимпийски състезател. По спомен разликата ни беше 10-ина точки в моя полза. Знам и други, които са състезатели на 10м. Може би едно изключение и то не толкова конкурентноспособно беше Галина Якушина от Русия, но за съжаление не сме я виждали по трасета от много години.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Някои учени твърдят,че им е по-лесно да изпратят хора и техника в космоса и на друга планета,от колкото на дъното на океана...в разстояние второто изглежда по-лесно,та така и 10м еле с пружинка на 20-30-50 години!:):cheers:
 

petkof

Редовен Потребител
Опасявам се, че убедеността ти е несъстоятелна. В Света на ФТ знам няколко такива опита, за сега несполучливи. 2017 на Европейското в Германия стрелях в група със словенка, която е била републикански шампион, както и олимпийски състезател. По спомен разликата ни беше 10-ина точки в моя полза. Знам и други, които са състезатели на 10м. Може би едно изключение и то не толкова конкурентноспособно беше Галина Якушина от Русия, но за съжаление не сме я виждали по трасета от много години.
За позиция прав ли става дума?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
За позиция прав ли става дума?
Дори в конкретния случай мога да кажа, че имаше поне 4 пропуска от задължителни, каквито те стрелят, а аз имах един по спомен. И аз си мислех, че поне на прав ще ги вземе всичките, но в единия коридор изпусна и двете. Това, че на 10м в зала не можем да ги стигнем е повече от ясно. Трудно ще го обясня на някой, който не е стрелял и двете дисциплини - ФТ и 10м в зала. Захвата, ергономията, начина на прицелване, условия на околната среда, както и позиционирането при двете дисциплини нямат нищо общо. Едно е да хванеш пушка и да стреляш с диоптрика, друго е да стреляш оптика. Също при тях позицията за всичките 60 изстрела не се променя. Във ФТ почти няма коридор, в който и двете мишени да се стрелят без да помръдваш, камо ли 60 от едно исъщо място без корекция или промяна на позицията. Според мен второто е по-трудно и вероятно доказателството се крие и в резултатите на опиталите ФТ от олимпийската дисциплина. Не претендирам за изчерпателно и окончателно мнение, но това показва моят опит през годините.
Ако мога да прекарам паралел (макар и крив) се получава нещо от сорта "Бенча е много лесен, защото си слагаш пушката на масата в менгемето и натискаш спусъка". Е да де, ама я погледнете мишени от БР състезание... хич не са еднакви, макар почти единтичните условия и обарудвания на състезателите.
 
Последна промяна:

pellet

Редовен Потребител
Именно, Божо :) Никъде не съм споменавал ФТ. Део е постнал поразено лале, позиция прав, с Хайнел 312 с диоптричен мерник.
Говорих ( на шега, майтап да става ) за 10м зала с диоптрици. Имах предвид такива резултати.
 
6

6.35

Гост
С тези неплатени отпуски само обикалям поляните.Хатсан 150 от старите.С пружина и дървен спусак.
Много вятър.Който е от Варна знае.Оптика 4×32.
50 метра .Мерено.Стрелях прав от тавана на колата.
Мисля да отрежа малко пружината.
 

Attachments

  • IMG_20200512_173101.jpg
    IMG_20200512_173101.jpg
    374.8 KB · Прегледи: 66
  • IMG_20200512_165109.jpg
    IMG_20200512_165109.jpg
    276.8 KB · Прегледи: 67
  • IMG_20200512_164019.jpg
    IMG_20200512_164019.jpg
    298.6 KB · Прегледи: 66
  • IMG_20200512_173037.jpg
    IMG_20200512_173037.jpg
    250.5 KB · Прегледи: 64
Последна промяна от модератор:

njatanasow

Редовен Потребител
Една мишена от днес,но не моя.На нов колега във форума Димитър Димитров.Е пушката е моя ...Валтер LGM-2.Стрелял е по всички правила,20 мин.25 м.чашки jsb 0,67.
Има една грешка при точкуването 17 мишена е девятка.Резултата е 241т.7х.За първи път стреля с тази пушка.Вятъра беше слаб ,но разнопосочен!Аз съм доволен!Браво Митак!:cheers:
 

Attachments

  • Сканиране_20200512.jpg
    Сканиране_20200512.jpg
    495.2 KB · Прегледи: 89
Една мишена от днес,но не моя.На нов колега във форума Димитър Димитров.Е пушката е моя ...Валтер LGM-2.Стрелял е по всички правила,20 мин.25 м.чашки jsb 0,67.
Има една грешка при точкуването 17 мишена е девятка.Резултата е 241т.7х.За първи път стреля с тази пушка.Вятъра беше слаб ,но разнопосочен!Аз съм доволен!Браво Митак!:cheers:
Хааа, ти си доволен аз бях потен ... и доволен де, ще видим колко “пилета”ще изброим когато пристигне моето пушкало! Лесно е с такъв учител!
 

vedra

Редовен Потребител
Ники не само че цар на стрелбата но и артист на всичкото отгоре. За две посещения от по 2-3 часа в храма му в Росен научих куп неща за комбината между чашката и вятъра. Понятиятя ляво, дясно и горе, долу придобиха по различни измерения, усетих истинската тръпка от прецизната стрелба и дори имах нахалството да подобря собственото си мнение за мен самия като стрелец.
Евалла, ашколсун машалла Ники. Цар си!
В други ден пак ще го навестя, за да му изнеса персонално комичния моноспектакъл "Ведра стреля ФТ от възглавничка"!
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
От Ники може всеки да научи нещо. Не го казвам просто ей така. Оценявам знанията на всеки, защото "Човек се учи, докато е жив!", а от него със сигурност може да се научи.
 
Нагоре