HATSAN - всички модели пружинни пушки на фирмата.

major-major

Новодошъл
Янко, предполагам че става въпрос за стотни от мм. Маншета на буталото не се ли раздува толкова от налягането?
Като "дораздуеш" останалата част от цилиндъра, оригиналния маншет ли използваш?
Извинявам се, не е баш по темата...
 
Последна промяна:

cilindura

Редовен Потребител
Колега, започвам отзад напред.
Маншетите, които ползвам си ги изработвам сам. Но съм ползвал и такива от Хънтър 1250. След отстраняването на "дефекта" се забелязва рязък скок в скоростта. Това показва, че отстраняването на раздутия участък, води до подобряване на компресията. По всяка вероятност маншетът навлизайки в този участък, не успява да реагира и губи компресия. През годините ми се е налагало да шлайфам цилиндри, като рекордът ми е 0,8 мм на мой Хънтър 1250.
Замерването на раздутия участък съм го правил по два способа:
Посредством вътромер или пък с помощта на специален леярски силикон.
Почти всички мои пружинни пушки са с изправени - модифизирани цилиндри. Единствено един мой Вайраух 90 фабрично е направен както трябва. Миналата година коригирах цилиндъра на Вайраух 50 на бай Митко (ще пусна много богат снимков материал). Раздути цилиндри могат да се срещнат при абсолютно всички пружинни пушки без изключение.
 

ptmwan

Новодошъл
Здравейте,колеги!Много ви моля за съвет.След китайските и руските се сдобих с хасан торпедо 150.И реших да му сложа газова пружина.Фабрична.От хасан.Направих стенда,отворих,разглобих и до тук.Всички клипове по въпроса са с равно дъно на пружината,а тази е някакво непонятно нещо.Някой има ли представа как и какво да правя.Току що се регистрирах,търсих по цялата тема,но...
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
тази е някакво непонятно нещо
Тук е разковничето.
Ти гледаш и не разбираш, а ние?! ... гадаем на боП.
Нещо снимки, на пружината, на пушката, това онова. Малко по-подробно описание на проблема.
Това е много непопулярна пушка.
Познавам човек, дето я има и аз лично съм слагал ГП на тази пушка, но не мога да те разбера.
 

ptmwan

Новодошъл
Това е
 

Attachments

  • IMG_20200506_143746.jpg
    IMG_20200506_143746.jpg
    304.5 KB · Прегледи: 93
  • IMG_20200506_143854.jpg
    IMG_20200506_143854.jpg
    526.4 KB · Прегледи: 89
  • IMG_20200506_143849.jpg
    IMG_20200506_143849.jpg
    674.4 KB · Прегледи: 90
  • IMG_20200506_143837.jpg
    IMG_20200506_143837.jpg
    224.4 KB · Прегледи: 94

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Това непонятното е към пластмасовата тапа. Като правоъгълния отвор(да го наречем така) трябва да съвпада с отвора за спусъка на цилиндъра, спусъка минава през него. Тогава и кръглия отвор, който е перпендикулярен на правоъгълния, ще съвпадне с дупките за щифта на цилиндъра, за да хване спусъка и ГП за цилиндъра. Ма и аз как го обясних.... Дано ме разбра.
Ще потърся снимков материал да онагледя словоблудството си.

П.П. Ето, гледай след 14:10 вижда се как слага пружината :
Верно че е за 125, но принципа е еднакъв, предполагам. Никога не съм разглобявал хасан различен от 125...
 
Последна промяна:

redsox

Редовен Потребител
Колега задната тапа в която влиза спусъка на твоята пушка каква е? Ако е с три дупки за щифтовете които държат целия блок, това което си купил няма да стане. Трябва да е с две. И ако не са ти пратили такава, ГПто опасявам се няма как да го пригодиш. Ако греша моля да бъда поправен.
 

Attachments

  • 2B83AF80-F106-4D95-AECB-CF7CC00E3F02.png
    2B83AF80-F106-4D95-AECB-CF7CC00E3F02.png
    220.9 KB · Прегледи: 37
  • 6AC0C40D-C6C4-4490-A8ED-09252EE560C0.jpeg
    6AC0C40D-C6C4-4490-A8ED-09252EE560C0.jpeg
    72.6 KB · Прегледи: 37

ptmwan

Новодошъл
Точно там е проблема.Ако дупката на буталото съвпадне със щифта,няма място за тапата.А тя е с една,не две или три дупки.Иначе много разбрано го обясни.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Той колегата отворил, разглобил, но ни показва пушката както я е купил.
Да беше снимал задния край на цилиндъра, там където е тапата, в разглобен и сглобен вид, че да видим къде е проблема.
Така гадаем.
Много вероятно е, тази пружина да не е за сто и петдесятка.
Много хора си мислят, че газовата пружина е като телената.
Ако е малко длъжка, ще я резнем.
 
6

6.35

Гост
Пушката е със стария спусак и с една дупка на цилиндара.
 

ptmwan

Новодошъл
На всички колеги,благодаря!Проблема с хатсан торпедото го реших.Модела е стар,буталото е ново.Преправя се.Намерих майстор в София,утре я оставям.Дано стане.
 

lynx

Редовен Потребител
Със сигурност не си първия с подобен проблем, явно няма да си и последния.
Ако не е тайна, би ли споделил и за другите участници във форума, кой е майстора в София и как може да се осъществи връзка с него за такива и подобни манипулации? Общо взето, в последните години повечето хора преминаха на ПЦП пушки и вече малко хора човъркат газови пружини/бутала и въобще пружинни пушки като цяло.
 

ptmwan

Новодошъл
Заримекс на Андрей Ляпчев 7.Цяла работилница за въздушни пушки.Познат ми я препоръча.Ще видим резултата другата седмица.
 

nik123

Потребител
Здравейте! Да споделя още едно разочарование от марката хатсан -моя мод.80 grizzly, откакто съм го купил преди два месеца, е изстрелял три кутийки чашки. Разгобявал съм го един път за почистване и съм го сглобил, без да правя модификации. Днес пострелях малко на село- 50-ина сачми някъде, и пушката започна да стреля и на предпазител. Случайно стана, при един изстрел бях забравил да сваля предпазителя, почнах да обирам леко спусъка, като за нормален изстрел и пушката си изстреля сачмата. Усетих, че сякаш спусъка искаше малко повече усилие. След изстрела гледам- той предпазителя горе. Направих си експеримент, изстрелях още две сачми на предпазител- ами стреля си, единствено с маааалко повече натиск върху спусъка- имам предвид наистина малко, не с яко опъване. Спусъка е куатро. Предполагам, че следващата изненада ще е самовзвод. Някой патил ли си е от такъв дефект с предпазителя и това нещо подлежи ли на ремонт? Благодаря предварително.
 

nik123

Потребител
Внимавах, при разглобяването и сглобката, имах и проблеми със сглобяването на спусъка, но намерих клипове и го сглобих внимателно. Не че е невъзможно, даже е твърде вероятно нещо да съм объркал. Единственото сигурно е, че при сглобяването не ми останаха излишни части, всичките елементи са си налице. Интересното е, че след сглобката имам изстреляни две кутийки по 200 сачми и едва сега се появи проблема, след сглобката съм пробвал дали пушката не е склонна да стреля на предпазител и нямаше такова нещо. Благодаря все пак, при следващото разглобяване ще огледам внимателно как работи тоя механизъм.
 

ptmwan

Новодошъл
Колеги,не си купувайте хатсан 150 торпедо от стария модел.Новото газово бутало се преправя,спусъка не държи,рамото за зареждане е слабо.Оправянето струва колкото още едно.Изгорях с нбутването.

Набутването
 
Последна промяна от модератор:

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Колеги,не си купувайте хатсан 150 торпедо от стария модел.Новото газово бутало се преправя,спусъка не държи,рамото за зареждане е слабо.Оправянето струва колкото още едно.Изгорях с нбутването.
Тази пушка е едно от най-големите турски недоразумения.
Разбра го по трудния начин.
Най-добрият учител в живота е опитът.
Плащаш скъпо, но пък обяснението е просто.
 

petarp

Новодошъл
Подарявам 3 броя подложки /удължители/ за приклад на Натсатн 125
 

Attachments

  • IMG_1887.JPG
    IMG_1887.JPG
    172.6 KB · Прегледи: 43
  • IMG_1888.JPG
    IMG_1888.JPG
    200.8 KB · Прегледи: 40
  • IMG_1889.JPG
    IMG_1889.JPG
    219.5 KB · Прегледи: 39
Нагоре