Kral Arms

glavanov55

Редовен Потребител
Обикновенно гадите или пък много полезни лепила се разрушават и отпускат хватката
при около 250 градуса- Малко преди да почне посиняване на детайла. Припосиняване са 300. Успех!!!!
 

anibis

Редовен Потребител
Посиней ли,пишго бегал. Това е когато има закалка на детайла. Така трябва да го шмиргилите детайла че да не посинява,посиней ли губи се от твърдостта.
Много пъти когато съм шмергилил примерно шестограми на Бринко HV-СrV след това,не се чупят а се кривят като макарони.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Е тая тръба , според вас, закалена ли е?
Изобщо има ли нещо закалено при Краля?
 

glavanov55

Редовен Потребител
Посиней ли,пишго бегал. Това е когато има закалка на детайла. Така трябва да го шмиргилите детайла че да не посинява,посиней ли губи се от твърдостта.
Много пъти когато съм шмергилил примерно шестограми на Бринко HV-СrV след това,не се чупят а се кривят като макарони.
В много случаи това посиняване се използва тогава когато искаш да нормализираш някой детайл а
именно да смъкнеш напреженията в структората на стоманата след закалка.Това се прави особенно
при изработка на пружини .Детайла след закалка е буквално трошлив и неизползваем но като се отпуне
губи няколко единици твърдост но става о.к. Отпускането го павя в пещ като след загряване оставям
детайла да истине с пеща.Успех желая с железата!!!!
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Здравей Васко!
Имал съм Комета Линкс 1 (2 броя) :p. Няма да си я купя повече... проблеми с редуктора, проблеми с дотиквача, калпав спусък.
Ако в МК 2 са оправили тези проблеми може и да си заслужава пушката.
Виждал съм Валтер Доминатор разглобен - не ми хареса... стрелях с него и... пак така.
Вчера видях на живо Крал-армс Бигмакс. Не съм стрелял по мишена че беше късно. Целта беше да и замерим мощността преди собственика и да я разглоби за лек силов тунинг. От кутията при налягане 190-200бара с Баракуда 1,37гр. даде 270м.с. което е точно 50J. Пуснахме само 4-5 изстрела и не сме стикнали пика на скоростта най-вероятно. Днес утре ще замерим платото и след като е станала по-яка. Пушката е с много добро качество на изработка и собственика и я разглоби без проблеми - никъде не е лепена. Мерака ми е да я видя на мишена и ако ми хареса почти сигурно е че ще си купя.:cheers: Ако не бързаш ще пиша какво е положението.
 

rivan

Редовен Потребител
Вчера видях на живо Крал-армс Бигмакс. Не съм стрелял по мишена че беше късно. Целта беше да и замерим мощността преди собственика и да я разглоби за лек силов тунинг. От кутията при налягане 190-200бара с Баракуда 1,37гр. даде 270м.с. което е точно 50J. Пуснахме само 4-5 изстрела и не сме стикнали пика на скоростта най-вероятно. Днес утре ще замерим платото и след като е станала по-яка. Пушката е с много добро качество на изработка и собственика и я разглоби без проблеми - никъде не е лепена. Мерака ми е да я видя на мишена и ако ми хареса почти сигурно е че ще си купя.:cheers: Ако не бързаш ще пиша какво е положението.
Освен това, тунингът на приклада на въпросната пушка е станал супер, собственикът може да пусне снимки да се похвали!:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
В много случаи това посиняване се използва тогава когато искаш да нормализираш някой детайл а
именно да смъкнеш напреженията в структората на стоманата след закалка.Това се прави особенно
при изработка на пружини .Детайла след закалка е буквално трошлив и неизползваем но като се отпуне
губи няколко единици твърдост но става о.к. Отпускането го павя в пещ като след загряване оставям
детайла да истине с пеща.Успех желая с железата!!!!

Колега защо не си зададеш сам въпроса,аджеба тия шестограми дали не са биле и те в такива пещи за отпускане,а като изстине и при повторно загряване,/посиняване/ да се получава този ефект,на макарона. И тука става въпрос само за един ВИД стамана. Те пишат че е CHROM VANADIUM ноооо точно тука и на тези детайли/шестограми/,никой не знае колко хром или Ванадий има в повече, или в по-малко,за да се получава този ефект на макарона.
Поздрави!
 

glavanov55

Редовен Потребител
Колега защо не си зададеш сам въпроса,аджеба тия шестограми дали не са биле и те в такива пещи за отпускане,а като изстине и при повторно загряване,/посиняване/ да се получава този ефект,на макарона. И тука става въпрос само за един ВИД стамана. Те пишат че е CHROM VANADIUM ноооо точно тука и на тези детайли/шестограми/,никой не знае колко хром или Ванадий има в повече, или в по-малко,за да се получава този ефект на макарона.
Поздрави!
Всяка стомана се кали при индивидуална температуа и охл. течност.Някоисе нормализира някои не.Всичко зависи какви цели гониш,колко единици твърдост
търсиш.Темата не е за тук според мене щото е много широка-учебника е много дебел. А ключове разни има по 5 лв има по 200 Вярвам че твоите не са от евтините
.Поздрави Йордан!!
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Да продължа с Бигмакс-а... колегата и направи силов тунинг и ...
Баракуда 1,37 300-305 м.с. +61J
JSB 1,17 330м.с. ~64J
Някакви пълнотели проектили 1,67гр. 275м.с. ~63J
група на 60метра (мерени с лазерен далекомер) около 4-5см.
платото му тръгва директно от 200бара докъм 165бара към 50-тина изстрела (850 кубика резервоари)
 

rivan

Редовен Потребител
Да продължа с Бигмакс-а... колегата и направи силов тунинг и ...
Баракуда 1,37 300-305 м.с. +61J
JSB 1,17 330м.с. ~64J
Някакви пълнотели проектили 1,67гр. 275м.с. ~63J
група на 60метра (мерени с лазерен далекомер) около 4-5см.
платото му тръгва директно от 200бара докъм 165бара към 50-тина изстрела (850 кубика резервоари)
Какво включва тунингът и не трябва ли да се преместим в темата за Крал Армс?
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Какво включва тунингът и не трябва ли да се преместим в темата за Крал Армс?
Преместена... :cheers:
Оставям на колегата Христо да обясни какво е правил. Трудът е негов, така че няма да е честно аз да пиша.
 

Lidkin

Редовен Потребител
Здравейте, казвам се Христо и вече съм "ГОРД" собственик на Kral Arms BigMax 5.5. Бях набелязъл друг модел, но нямах възможност да отида до магазин в София, а пък и те не пращат по кориер и като те човърка нещо от вътре и бързаш...Но не съжалявам, пушката ми харесва поне за сега, дано да не ме разочарова рано рано.

Благодаря на колегата shstanchev, че ми отдели време и замерихме пушката. Не съм пипал кой знае какво по пушката, като за начало и като за новобранец толкова. При първоначален оглед, има дребни забележки, но за тези пари, толкова. Аз съм доста педантичен и някои неща ме дразнят, но като цяло е добре. Всички о-пръстени са здрави и нямат нацепено или скъсано. Проходите отвори съвпадаха(очаквах друго), въпросния регулатор също. Проблем е разглобяването заради свързващата трабичка между двата резервоара. Какво направих: Намалих дотиквача на 1.8мм(полиран след това), смених пружината на бойния клапан с малко по твърда, разширих проходите отвори на 4.5 мм, отворът на регулатора също на 4.5мм, отвора на цевта го направих на конус от 4.5мм към 4мми, всички отвори са полирани перфектно. Добавих пружина в пружината на удърника, не е въобще добър вариант, но не намерих никъде в целия град, а не исках да я натягам. Може би оцелих твърдостта и ще я измеря за да търся такава или близка, но проблема е изпускането на налягането всеки път за да се стигне до там, за това писъх по горе, че е проблем. Като намеря подходяща ще я сменя задължително! По цевта друго не съм пипал, дано да съм оцелил. Смених пружините на спусъка и полиране на същия, пипнах и малко някои лъфтове, които ме дразнеха и това е по механиката. Тапицирах си задния приклад понеже беше черен и ме дрезнеше. Подбрах си кафява кожа, леко опушена за да се слива с дървото и мисля, че се получи. Сеника на оптиката също е моя изработка, не че нямам възможност да си купя, но изработката на това, което мога да си направя сам ми доставя удоволствие. Направих си и торбичка за прострелка.
IMG_20200508_095601.jpg
IMG_20200508_095611.jpg
IMG_20200508_095632.jpg
IMG_20200508_095642.jpg
IMG_20200508_095729.jpg
IMG_20200508_095754.jpg
IMG_20200508_095910.jpg
IMG_20200508_095917.jpg
 

Attachments

  • IMG_20200508_095955.jpg
    IMG_20200508_095955.jpg
    478.2 KB · Прегледи: 138
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Направих си клапан. Без струг, само с дрелка и шкурка. :bravo:
Малко видоизмених популярната концепция.
На стеблото нанизах стопорен болт М5, който навих след това в ацетала.
Така според мен е много по-здраво, като металът контактува с пластмасата на много по-голяма площ.
Стеблото е от водач на глава от старо CD. Диаметър 2.95мм, гладък, хлъзгав и здрав. Ама много здрав - 10 минути го рязах с ножовката за да го скъся...
Стопорния болт с дължина 10мм разпробих откъм шестограмната дупка с 2.8мм почти до върха.
След това набих в дупката стеблото с чука.
В полиамида дупка 4.2 с дълбочина около 12мм, нарязване на резба за М5.
Навих здраво, запълних празното между края на винта и ацетала с лепило...
След това на винтоверта на високата скорост + шкурка първо 120, после 500 да полирам. Стана много по-красиво от оригиналното... И леко, около 4 грама...
Втулката е от стоманен нит 5мм. Главата с много изтъняване я докарах до 6.5мм, за да може да се набие отвътре в леглото на клапана.
Днес сглобих и почнаха изненадите.
С меката пружина, с която преди стреляше JSB Heavy с 280м/с, с новия клапан почна да гърми на свръхзвук. :confused:
Измерих 315м/с с JSB Monster 0.87гр, над 40 джаула...луда работа...
Намерих няк'ва супер къса и мека пружина, с нея успях да сваля Heavy-то до около 310м/с...
Спусъкът стана направо мечта, мазен и мек...
Учудващо платото се разшири, от 200 до 150 бара стрелях heavy-то с 300 до 320 м/с.
Сега, два въпроса.
1. Оставих стеблото да стърчи малко повече от оригинала. Т.е. в момента удраникът може да избута клапана примерно 6мм, вместо 4, както беше на оригинала.
Това добре ли е? Не съм проучвал тази част от теорията..

2. Учудващо имам подскоци в скоростите, и то не малко... примерно 310 - 290 - 315м/с ..... Уж на стария клапан това се дължало от О-Пръстена в основата на стеблото, сега нямам такъв... Може и да е грешка от хроното ми, ама все пак да питам...
20200523_144816.jpg 20200523_144919 (1).jpg
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Направих си клапан. Без струг, само с дрелка и шкурка. :bravo:
Малко видоизмених популярната концепция.
На стеблото нанизах стопорен болт М5, който навих след това в ацетала.
Така според мен е много по-здраво, като металът контактува с пластмасата на много по-голяма площ.
Стеблото е от водач на глава от старо CD. Диаметър 2.95мм, гладък, хлъзгав и здрав. Ама много здрав - 10 минути го рязах с ножовката за да го скъся...
Стопорния болт с дължина 10мм разпробих откъм шестограмната дупка с 2.8мм почти до върха.
След това набих в дупката стеблото с чука.
В полиамида дупка 4.2 с дълбочина около 12мм, нарязване на резба за М5.
Навих здраво, запълних празното между края на винта и ацетала с лепило...
След това на винтоверта на високата скорост + шкурка първо 120, после 500 да полирам. Стана много по-красиво от оригиналното... И леко, около 4 грама...
Втулката е от стоманен нит 5мм. Главата с много изтъняване я докарах до 6.5мм, за да може да се набие отвътре в леглото на клапана.
Днес сглобих и почнаха изненадите.
С меката пружина, с която преди стреляше JSB Heavy с 280м/с, с новия клапан почна да гърми на свръхзвук. :confused:
Измерих 315м/с с JSB Monster 0.87гр, над 40 джаула...луда работа...
Намерих няк'ва супер къса и мека пружина, с нея успях да сваля Heavy-то до около 310м/с...
Спусъкът стана направо мечта, мазен и мек...
Учудващо платото се разшири, от 200 до 150 бара стрелях heavy-то с 300 до 320 м/с.
Сега, два въпроса.
1. Оставих стеблото да стърчи малко повече от оригинала. Т.е. в момента удраникът може да избута клапана примерно 6мм, вместо 4, както беше на оригинала.
Това добре ли е? Не съм проучвал тази част от теорията..

2. Учудващо имам подскоци в скоростите, и то не малко... примерно 310 - 290 - 315м/с ..... Уж на стария клапан това се дължало от О-Пръстена в основата на стеблото, сега нямам такъв... Може и да е грешка от хроното ми, ама все пак да питам...
View attachment 84393 View attachment 84394

Според мен за калибър 4.5мм да ти стърчи с 6мм щока на Б.К. от корпуса си е множко, но нека по запознатите да кажат. При мен Б.К. е с заводския щок при НП-05, О-пръстен също си има, но го смених с по тънък. Мислех да сменя щока и да го правя подобен както е на колегата 7842, но пушката стреля добре и не ми се отваря за сега. Подскоци в скоростта нямам. За да си сигурен, че не те лъже хроното, стреляй по мишена. Ако наистина имаш такива големи подскоци, ще си покаже...
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Провери при ударника дали има смазка. Ако има, я изтрий. Мисля, че от това са ти разликите в скоростите - ударникът трябва да е абсолютно сух. Задължително скъси и щока с 2 мм - това не е Суматра.
 
Нагоре