ПЦП

bleu81

Редовен Потребител
Ти нямаше ли пружинка деана? 1 кутия сачми направи ли, че вече се отказа? Да не мислиш че пцп не се чупят и че има части в кварталния оръжеен. Ще се нахендриш от трън на глог а сметката ще стане дебела. Бутилки, маркучи, хронографи, заглушител, о-пръстени, оптика с която да си виждаш попаденията на 200м няма да намериш в зрънчо. Накрая ще дадеш 5-10 хиляди и ще видиш, че стрелбата на тия 200 метра е една романтика но на живо т. Е ако за духа силно вятър може и тиган за паеля да не уцелиш.

Аз тръгнах с пружинка, после купих 4 пцп-та преди да разбера, че стрелбата с пружинка до 50м е по голямо предизвикателство от стрелбата с пцп на 100м а дистанцията е нещо относително понеже един калибър на 25м не е по малко предизвикателство от 10мм на 50 и 30-40мм на 100.
Това, че се е счупил нещо на деаната не значи, че след ремонта няма да изкара години и хиляди чашки без да пипнеш нещо. Обикновено качествените пружинки са много надеждни и особено ако я детунинговаш малко консуматива ти е само маншет, 5 грама грес и пружина на 10 кутии чашки. Няма да мъкнеш и пълниш бутилки и да зависиш от други хора. Ако имаш чашки стреляш.
При пцп има доста повече неща които могат да се скапят и да ти провалят стрелбата и някой от тях не се оправят на коляно. Знам какво ти е в момента, понеже тука повечето са минали по тоя път. Мерак с пари се гаси... Доста пушки после се продават с години...

Ако заримекс ти бавят пушката повече от месец си си в правото да си искаш парите или да ти я сменят с нова. Не помня вече при теб пружинка ли се беше счупила или друг детайл но тия неща се правят а от Германия частите пристигат за седмица.

С две думи като ти гледам очакванията от пцп се сещам за притчата за жабата и вола без да влагам лоши чувства.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Със Заримекс проблеми няма. Те сами предложиха да ми върнат парите, но мен това не ме устройва. Тъй като нямат друга такава пушка да ми я подменят, чакам смотаната пружинка за спусъка.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Дианката ще я продаваш ли,и пусни няколко чашки с електронен Дейстейт,преди да купиш,има нещо неестествено в изстрела на тая система!FX-а е хубава пушка,но пръчка в класа си,а и прекалено много продуктово позициониране...та... Дейстейт защото са Класа и Традиция и Ураган защото е всичко от ,което се нуждаеш....а и съпорта на дилъра за България е над Щаерския за земното кълбо!(така съм чул!)
 

batnan

Редовен Потребител
Ти нямаше ли пружинка деана? 1 кутия сачми направи ли, че вече се отказа? Да не мислиш че пцп не се чупят и че има части в кварталния оръжеен. Ще се нахендриш от трън на глог а сметката ще стане дебела. Бутилки, маркучи, хронографи, заглушител, о-пръстени, оптика с която да си виждаш попаденията на 200м няма да намериш в зрънчо. Накрая ще дадеш 5-10 хиляди и ще видиш, че стрелбата на тия 200 метра е една романтика но на живо т. Е ако за духа силно вятър може и тиган за паеля да не уцелиш.

Аз тръгнах с пружинка, после купих 4 пцп-та преди да разбера, че стрелбата с пружинка до 50м е по голямо предизвикателство от стрелбата с пцп на 100м а дистанцията е нещо относително понеже един калибър на 25м не е по малко предизвикателство от 10мм на 50 и 30-40мм на 100.
Това, че се е счупил нещо на деаната не значи, че след ремонта няма да изкара години и хиляди чашки без да пипнеш нещо. Обикновено качествените пружинки са много надеждни и особено ако я детунинговаш малко консуматива ти е само маншет, 5 грама грес и пружина на 10 кутии чашки. Няма да мъкнеш и пълниш бутилки и да зависиш от други хора. Ако имаш чашки стреляш.
При пцп има доста повече неща които могат да се скапят и да ти провалят стрелбата и някой от тях не се оправят на коляно. Знам какво ти е в момента, понеже тука повечето са минали по тоя път. Мерак с пари се гаси... Доста пушки после се продават с години...

Ако заримекс ти бавят пушката повече от месец си си в правото да си искаш парите или да ти я сменят с нова. Не помня вече при теб пружинка ли се беше счупила или друг детайл но тия неща се правят а от Германия частите пристигат за седмица.

С две думи като ти гледам очакванията от пцп се сещам за притчата за жабата и вола без да влагам лоши чувства.

Еййй седиш седиш мирен пък после го изкараш едно голямо. Какво пак те изнерви в къщи? Какъв ти е проблема??
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Дианката ще я продаваш ли,и пусни няколко чашки с електронен Дейстейт,преди да купиш,има нещо неестествено в изстрела на тая система!FX-а е хубава пушка,но пръчка в класа си,а и прекалено много продуктово позициониране...та... Дейстейт защото са Класа и Традиция и Ураган защото е всичко от ,което се нуждаеш....а и съпорта на дилъра за България е над Щаерския за земното кълбо!(така съм чул!)
Аааааа, нищо не продавам аз. Дори и да взема друга, тая ще си стои.
 

batnan

Редовен Потребител
Не ми хареса за жабата и вола.
И още /Бутилки, маркучи, хронографи, заглушител, о-пръстени, оптика с която да си виждаш попаденията на 200м няма да намериш в зрънчо./
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Еми мяма да се намерят там...(в зрънчото)
 
Последна промяна:

batnan

Редовен Потребител
Ами то и пушката няма да я намери в Зрънчото , ако Макса не я скрие там :cheers:
 

bleu81

Редовен Потребител
Еййй седиш седиш мирен пък после го изкараш едно голямо. Какво пак те изнерви в къщи? Какъв ти е проблема??

Здравей Батнан, Трогнат съм от вниманието с което проследяваш емоционалното ми състояние. Да ти кажа добре съм и няма какво да ме изнерви понеже откакто ме пуснаха да работя от къщи всеки ден имам време за стрелба, за децата, за жената и котката. Не ми се налага да вися в задръствания, да нося риза, с две думи живот си живея. Проблеми също нямам освен кои от 11-те си пушки да си донеса утре от софия. И със здравето съм добре, нямам ни кръвно ни захар, не пия никакви хапчета .. благодаря, че попита.

А ти как си? Май нещо те мъчи!? Ако изпитваш някакво вътрешно неудовлетворение, което те провокира да ми следиш постовете и да ги коментираш с този нездрав патос можеш да споделиш болката в темата „искрено и лично“

.. и да знаеш, че засадихме картофи в задния двор, та няма да се налага да си продавам пушките както пророкува в една предна тема.


Ще напиша сега с думи прости какво исках да кажа с горния си пост, който толкова не ти е харесал:


На всички става ясно от първия пост в темата, че автора няма опит с ПЦП пушки и в това няма нищо лошо, понеже никой не се ражда научен. Наумил си е, че иска да стреля на 100-200м и е много лесно да го подхлъзнем да си купи най-скъпата пушка а към нея скъпа оптика, с която да вижда попаденията на 200м, бутилка, зарядна станция, хронограф, маса, рест, флагове, ветромери, после да се вкара в ремонти, тунинг, търсене на магически чашки/куршуми който да хем да се сработят с цевта, хем да не ги „лови“ вятъра…

Всичко това за да направи групи, каквато може да направи с деаната на 50м (ако и даде шанс) само че на 100м.

Следиш ли ми мисълта? Минимум 5 до над 10 хиляди дадени в изблик на незадоволство от несполуката с предната пушка или стреса от случващото се по света и у нас. 5 до над 10 хиляди, които няма да го направят по-добър стрелец, само ще може да стреля вместо на 50 на 150м но вместо пушка и кутия чашки ще носи един багажник инвентар…

Пушка за 5 хиляди не прави никой по-добър стрелец. Ако изстреляш обаче чашки за 5 хиляди лева пък дори с пружинка с чупеща цев има голяма вероятност да почнеш да стреляш по-добре от тия с пушките и оптиките за по 5 „бона“.


Хайде сега да кажа за жабата и вола.

Написах го без да влагам никакви лоши чувства. Това, което искам да кажа е, че много хора мотивирани от видеа в интернет се нахвърлят на тия митични 100м 200, 300м без да са усвоили преди това 10м, 25м, 50м. Купуват се едни пушки в изблик на спортна злоба и желания за високи постижения и доста често, като всяко необмислено и неосъзнато нещо мераците отминават и пушката се превръща в пълнеж за гардероба или „поставка за прах“ под леглото… Накрая се минава на друго хоби в което по-лесно се постигат „олимпийски резултати“ и тая велика 100-метрова пушка заминава в ОЛХ в надпревара със стотина други неосъществени „проекта“ за точна стрелба на далечни разстояния.

И за да е още по-ясно ще дам тоя пример:

Всички сме виждали снимки на Н.Атанасов в темата мишени правени на 25м с 50-годишна пружинка. Виждали сме уникални мишени от другите изявени ФТ и не само стрелци от форума, който няма да изреждам по име за да не пропусна някой. Повечето от най-добрите мишени, който съм виждал в този форум са от 10 до 50м и това не е никак случайно...

Съветвам всеки, който си мисли, че стрелбата на 10,25, 50м му е под нивото да покаже такива резултати и тогава да се хвърля на 100-200м. Не случайно олимпийската дисциплина въздушна пушка е на скромните 10м. На тия къси дистанции елиминираме всички странични фактори и остава само едното високо спортно майсторство, което не се купува с пари..

Писанието ми няма за цел пререкания, а да провокирам автора на темата да се замисли сериозно над целите и очакванията си преди да изръси една торба пари в „надлъгване“ с вятъра. Иначе е лесно да му препоръчаме еди коя пушка и оптика и да му гледаме сеира.

Хайде със здраве
 

batnan

Редовен Потребител
Брей в нощите какви философи се вихрят/като си мислят че хората спят/. Първо изобщо не те следя, просто ми се набиваш в очите. С още първоначалните си излияния как ще направим от ПЦП детска играчка с пласмасови топчета с която да стреляме пред блока или парка през отстрелването на Орки и драмите с стъклариите и оловата с които замърсяваме Майка България. Ти сам искаш да бъдеш забелязан ,иначе би се държал като всеки средностатистически съфорумец.И тая ти мания за изявяване понякога достига до висоти които са дразнещи. Чий ти е колегата каква пушка ще си вземе?? Ще те задмине ли , ами ти имаш 4 ПЦП от зрънчо барабар с оптиките. НЕ, видиш ли с пружинка трябвало да се стреля. Загрижил се той колегата да стане добър стрелец , ама с пружинка. Гледай си собствения двор ,,с картофи,, и не си налагай мнението.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Хора, не се карайте за глупусти.
Относно ПЦП, вярно, че нямам никакъв опит но бързо възприемам. Още на първа страница, дистанцията я свалих на 100 метра. Броя на изстрелите и тях ги коригирах НО на качеството продължавам да държа. Няма изблик на незадоволство от Дианата. Дианата си я харесвам много но просто я няма. Това, че се е счупила някаква пружинка не значи, че е боклук. То със сигурност и Бугати влизат в сервиз! Не си въобразявам, че скъпата пушка ще ме направи по-добър стрелец, просто както вече писах държа на качеството. Аз си имам основно хоби(шаранджийски риболов) в което съм налял хиляди левове, стрелбата с ВО е второстепенно. И на рибарски такъми и на пушки, рано или късно им идва времето да събират прахоляк някъде. Та такива ми ти работи.
Хубав ден на всички.
Едни приятни спомени от основното ми хоби. Нова Година 2017.
DSC_0181.JPG DSC_0178.JPG DSC_0170.JPG DSC_0176.JPG DSC_0173.JPG DSC_0182.JPG
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Ей това не го бях очаквал. Оказа се, че пушки Дейстейт в наличност няма. Само с поръчка. Демек няма как да видя и пипна това което искам. Да не говорим за пускането на съчма.
 

Добрислав

Потребител
Да,нормално е! От гледната точка на всеки оръжеен търговец,това са много средства,затворени в скъпи за нашия стандарт пушки,които не е ясно след колко време ще бъдат продадени! Затова се действа на сигурно-само с поръчка ( и 50 % предплата за гаранция)! ;)
Отделен въпрос е,след колко време ( месеца ) получаваш поръчката...
 
Последна промяна:
Нагоре