МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Има някакво течение. Но от ФТ "флаера" си е мой. Като влезнаха 4-ри пуснах и петия заради синдрома на последния изстрел. Е от ФТ трудно се правят такива групи. 1-2 на ден. От маса определено ми е по трудно. Харесвам всяка стрелба. Преди години за да подкрепя Тихия да се стреля пневматичен БР и през зимата си направих БР пушка, рест. Още я имам макар с нея БР да е стрелял само Пацо(sir John). Сега гледам, че набира популярност стрелба на свръх далечни за пневматиката дистанции 200м. Та ще видим къде ще ми отвее проектилите.
 

братушка

Редовен Потребител
Течение: ако е в залата - най-вероятно е равномерно. Не е като поривите на открито.

Маса/фт поза: кой какво е тренирал :) За фт се иска много повече здраве и по-малко години зад гърба :)

Иначе фтбр не случайно е измислен. Мишенки като на Симо и друг път съм виждал. Браво за постижение.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Понеже ми пускате стари мишени,и аз ще пусна една такава с която много се гордея!:):cheers:
 

Attachments

  • viber_изображение_2020-04-29_16-49-34.jpg
    viber_изображение_2020-04-29_16-49-34.jpg
    187.3 KB · Прегледи: 101
Последна промяна:

Павката

Редовен Потребител
Извинявам се,за намесата,но
какво значи 5.5мм прощава
грешките,а 6.35мм и нагоре_не?
Питам,защото нямам нужният
опит,а се глася за Вулкан в 6.35мм.
 

Licho

Редовен Потребител
То,сякаш, по мухи си стрелял!
И на 10м да е стреляно,и с оптика да е-мишената си е пак супер!
 
Последна промяна:

Licho

Редовен Потребител
Ясно!Значи правилно съм предположил!
Нямам думи!
Това с" Фани" ли е?
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Извинявам се,за намесата,но
какво значи 5.5мм прощава
грешките,а 6.35мм и нагоре_не?
Питам,защото нямам нужният
опит,а се глася за Вулкан в 6.35мм.
А не знаеш какво значи ли,защо не избра булпап в 4 .5мм а избра в 6. 35мм
 

apapazov

Редовен Потребител
Една мишена с HW35 на 50м от седнал от фт . Корекцията е правена по дотове. Оптиката е с 4 мил дота а корекцията се падаше на 7ми. Така че съм си представял къде би се паднал 7мия и там съм целил
 

Attachments

  • 20200502_170457.jpg
    1.3 MB · Прегледи: 67

hunter_78

Редовен Потребител
Да пусна и аз една мишена,от сряда.
50 метра на закрито,jsb 1.03 5.5mm скорост 280 м/с
пушка Reximex Throne.Седнал от маса,12 изстрела един барабан.Не знам дали е добре,вие ще кажете...Оптика KONUS PRO 4-16×50.20200503_194618.jpg
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Ползването на хроно, закачено на цевта, няма да ти даде вярни резултати относно прострелки, групи и точност.
В зависимост от теглото му, може дори сериозно да промени поведението на пушката при изтрел, особенно при освободени цеви.
Пиша в тази тема, защото мисля, че тук е правилното място, стана въпрос в темата за Хатсан Флаш, 4-та стр. Експериментирах. Прострелях оптиката на 40м. без хроно.След това монтирах хроното (теглото му е 140 гр), захванах го за заглушителя, който е дълъг 19 см. Групата се премести с 2 см вдясно и 3 см надолу, но не забелязах да се отвори. При положение, че мишената е разположена на лист А4 и се стреля за група, смятам, че това изместване е допустимо и приемливо. След това махнах хроното и групата си дойде пак в центъра на мишената. По принцип peko е прав, групата се мести, но преместването не е голямо, поне не и в моя случай.Може би облечената цев и стабилната цевна кутия помагат.
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Много зависи от хроното. Ако е рогато няма да ти измества групата и спокойно можеш да замерваш и прострелваш едновременно. Ако обаче хроното е тръбно (тип МИТАКА или Комбро ...), освен теглото на хроното, влияние оказва и завихрянето на въздуха в тръбата след като чашката напускане цевта, дори да е монтирано на нужното разстояние от цевта и преходника да е с направени въздухоотводни отвори или шина. Премахване на саундмодератор или подмяна с друг, монтиране на отсекател, отстраняване на осмици или пък методи за успокояване на вибрациите като поставяне на тежести или ластик... също ще мести групите. Понякога ми се е случвало след демонтиране на модератора и обратното му монтиране, групата да се върне с леко отклонение от направената прострелка преди демонтирането. Та всяко вмешателство по цевта, оказва влияние на групирването, като освен изместване на групата в повечето случаи тя се отваря или прибира, според правилната или грешна интервенция по нея.
 
6

6.35

Гост
И аз надупчих една кутийка.55 метра.
После реших да стрелям за група но ми мръдна оптиката.Пушката е слаба почти няма откат но след н на брой изтрели оптиката мръдва.Това нормално ли е за пружинка около 16-18 дж.
 

Attachments

  • IMG_20200504_161759.jpg
    IMG_20200504_161759.jpg
    486.5 KB · Прегледи: 65

bleu81

Редовен Потребител
И аз надупчих една кутийка.55 метра.
После реших да стрелям за група но ми мръдна оптиката.Пушката е слаба почти няма откат но след н на брой изтрели оптиката мръдва.Това нормално ли е за пружинка около 16-18 дж.

16-18дж пружинка може да има сериозен откат ако е заминал маншета или уплътнението на цевта. Подобен ефект могат да имат и леки подкалибрени чашки при пружинки с малък обем на компресора. Представи си че биеш с един чук 250-350 грама по компресора и ще разбереш какво и е на оптиката, когато нещо по пушката не е наред.
На твое място ако се разместване оптиката бих замерил скоростта и ако е под номиналната която си замерил при здрава пушка с нови консумативи бих я отворил да видя дали има компресия.
За начало може да напудриш с нешо и да видиш дали духа при уплътнението. Маншета може да се надуе отвън ама най добре да се отвори ако имаш съмнения.
 

xpresident

Редовен Потребител
И аз надупчих една кутийка.55 метра.
После реших да стрелям за група но ми мръдна оптиката.Пушката е слаба почти няма откат но след н на брой изтрели оптиката мръдва.Това нормално ли е за пружинка около 16-18 дж.
Каква е оптиката, може там да се крие отговора на въпроса?
 
Нагоре