МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Venco

Редовен Потребител
Здравейте, ето две мишени и от мен. На закрито 12м. на механични, едната е клекнал от коляно, другата прав без опора с Gamo rangemaster 5.5. Чашките са H&N excite plinking, по 10 изстрела на мишенка. :)
 

Attachments

  • IMAG0486.jpg
    IMAG0486.jpg
    273.8 KB · Прегледи: 69
  • IMAG0488.jpg
    IMAG0488.jpg
    288.6 KB · Прегледи: 68
  • IMAG0487.jpg
    IMAG0487.jpg
    225.9 KB · Прегледи: 70

redsox

Редовен Потребител
Надявам се да пазите нейде някоя китайка или туркиня, да ви къса нервичките. С тея елитни компаньонки живота сигурно е доста скучен.
Казано на шега и с лека завист разбира се :) еваларката
 

njatanasow

Редовен Потребител
Надявам се да пазите нейде някоя китайка или туркиня, да ви къса нервичките. С тея елитни компаньонки живота сигурно е доста скучен.
Казано на шега и с лека завист разбира се :) еваларката

Отдавна съм разбрал ,че е безсмислено да се инвестира в изброените от теб по горе китайки и туркини.Чудя се на някои колеги....колко време им трябва да го разберат;)
 

anibis

Редовен Потребител
Отдавна съм разбрал ,че е безсмислено да се инвестира в изброените от теб по горе китайки и туркини.Чудя се на някои колеги....колко време им трябва да го разберат;)
А в самоделки?:)
 

rivan

Редовен Потребител
самоделки=ръчна изработка=качество(в идеалния случай)
Ако нямаше проблеми с узаконяването, може би щях да предпочета такава.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
И каква е космическата технология на ПЦП. И китайците и турците стават. Сменя им се само това което се сменя и на другите "класни пушки". Ако една цев не става се сменя. Ако един редуктор не става се сменя. Настройки, клапани, камери ами няма разлики от земята до небето.
В ПЦП може да се тунингова всичко и това е само въпрос на желание. Как да си подбереш цев, скорост, проектил и т.н. Виж стрелбата се учи с години. И си се иска стрелба, много. Особено стрелбата с въздушно в по-големите калибри. И ако до 5,5мм все още прощава грешките на стрелеца, то 6.35 и нагоре нещата са съвсем различни.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Симо,
Искаш да оцапаме темата ли.Ти не беше ли модератор.
В същност с какво стреляш ,турско или китайско?Колкото до стрелбата с вас не мога да се меря!
 
Последна промяна:

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Симо,
Искаш да оцапаме темата ли.Ти не беше ли модератор.
В същност с какво стреляш ,турско или китайско?Колкото до стрелбата с вас не мога да се меря!
Прав си. На подобен пост:
Отдавна съм разбрал ,че е безсмислено да се инвестира в изброените от теб по горе китайки и туркини.Чудя се на някои колеги....колко време им трябва да го разберат;)
При това изказан от кУрифей в стрелбата не трябва да се отговаря. Трябва да се трие.
Ти какво искаш? Колегите които имат китайки и туркини де не ги тунинговат. И ако искат да стрелят точно да купуват само доказани марки, които е признал бат Ники.:wall:
Е аз съм на друго мнение. И това е доказано от кратката история на ПЦП строенето. От добър донор за изходна база става много по-добра от заводския вариант пушка. Да трябва да се пипне за конкретните цели които се търсят от нея. Дали ще се изръсят маса пари за "класно" ПЦП и после ще се добавят още за тунинг или ще се вземе нещо по-бюджетно са различни пътища. Както бат Ники не веднъж е казвал: "всеки си има глава на раменете". Наистина е дълга тема.
А иначе стрелям с всичко до което мога да се докопам. В момента основната ми пушка е Anschutz 9003.
Е от него е останал само спусъка, но така поне се води.
Сега погледнах, че съм изказал мнение, което се различава от твоето в Твоята тема за което те моля да ме извиниш.
 

njatanasow

Редовен Потребител
От твоя пост не разбрах в какво съм сгрешил ,като и ти самия използваш добра изходна база.Не си разработил "туркиня" а Anshutz.Аз не съм рекламно лице на никоя фирма,но си имам мое мнение и никой не може да ми го промени.Както знаеш и от трици става хляб,но от брашно става по добър.Всеки може да си купи каквото си иска (според възможностите си)Но аз никога няма да препоръчам "компромисни" пушки които не доставят удоволствия а постоянни нерви.Да не го обръщаме на говорилня,темата е за мишени.Ако искаш пусни някоя мишена да коментираме!;):cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
View attachment 83707


50 метра зала. Дясната 5 изстрела от маса. Лявата 6 от фт. Първия го изпуснах още със сядането

И какво излиза ,че и ти стреляш по добре от ФТ поза .Значи масата не е кой знае какво предимство.До колкото знам в таз зала има някакво течение.
 
Нагоре