Hatsan Hercules , Хатсан нова компакт

nikolai89

Редовен Потребител
вижда се в какъв коридор е

Аз това успях да направя като коридор, намалих силата на въздух , за да стрелям на метан, оставих тази скорост за 2.2 , за да пробвам и с новите Хадес, а и пушката е Були с цев от Крикет и знам че тези цеви харесват скорости около 280 - 285.
87377934_178763510224525_5518869165307330560_n.jpg

П. С. Мислех да си поръчвам редуктор Алтарос, ама май няма смисъл .
 

nikolai89

Редовен Потребител
Днес се играх с друга пружина за да смъкна платото в ниското налягане и да имам повече зареждания с бутилките. По този начин мога да стрелям с 2.2 , hades, spoton goast и grizly, но платото с хадеса направо кърти, стреляно е при 16 градуса.
 

Attachments

  • були метан.xls
    16.5 KB · Прегледи: 65

nikolai89

Редовен Потребител
Не съм пробвал, защото мерих първо с 2.2 и видях колко броя имам от 175 до 150 бара и и после от 150 до 100, мисля да си пълня до 150, рзлика 7 изстрела за 25 бара.
 
7

7842

Гост
Днес се играх с друга пружина за да смъкна платото в ниското налягане и да имам повече зареждания с бутилките. По този начин мога да стрелям с 2.2 , hades, spoton goast и grizly, но платото с хадеса направо кърти, стреляно е при 16 градуса.
Какъв е този формат?Не се отваря.
 

glavanov55

Редовен Потребител
Вчера след целодневно картофофермерстване с синковеца Георги решихме да постреляме със случайно взетия и обре натъпкан хекулес кал 30.
Георги направи 30 истрела а аз 31 = 61 истрела без презареждане Разтовние 48 м групи между 50 ст и 1 лев. На втория ми барабан смъкна и направи
група по ниска с три см от 4 истрела разтегната по вертикалата към прицелната точка но лед това въстанови височината и до края на стрелбата не мръдна на никъде.
Скалпел си направил бе Ники!!!! и решавам да не го продавам!!!!
 

IPetrov

Новодошъл
Нов съм във форума, четох доста преди да си избера вид, калибър...., накрая направих избора, отидох в Sotis и Армс, но това е огромна разлика.
Мислех, че разликата в цените се дължи на акцизи и европейски пазари, явно съм в грешка.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Колега, пошегувах се. Разликата в цената не е в наша полза. Лошото е, че от Турция сега трудно ще си купиш, а и пак имаш допълнителни разходи така, че цената и от там ще е малко по-по-различна. Обърни се към колегата от Русе llcolj и попитай какво има.
 

IPetrov

Новодошъл
Здравейте, каква е разликата в наименованието:
Hatsan Hercules Bully QE и QE/LW, има и разлика в цената.
QE (quiet edition)
LW?

Благодаря предварително.
 

svremeto

Потребител
Здравейте, отдавна ме мъчи една мисъл и реших вече да попитам! Гледам ги бутилките за въздух, обаче незнанието ми ме спира евентуално да си купя.
Чудех се, ако да кажем, зарядната бутилка е 5 литра на 350-400 бара (не знам на колко точно се помпят), колко пъти може да се зареди една бутилка 500сс на 250 бара? Примерно на Херкулес були.
Каква е формулата, по която се пресмятат тези неща, има ли някакъв калкулатор? Търсих в интернет, но не намерих.
Или пък някой просто ако може да сподели неговият опит с пълненето.
Аз така или иначе не съм се спрял на размер бутилка така че всяко мнение по въпроса ще е от полза.
Благодаря предварително на всички отзовали се!

ПС: Сега се сетих има ли бутилки с еднакъв обем, но с различно тегло?
Не съм сигурен дали тук трябва да си пусна въпроса, преместете я, ако трябва. Извинявам се, ако не е тук мястото.
 
Последна промяна:

svremeto

Потребител
Заповядай едно файлче в тази посока:
Благодаря ти много!
Значи, ако правилно съм разбрал, ако имам бутилка 6 литра, която е с налягане 350 атм, мога да напълня 10 пъти резервоар с обем 500сс (от 250 до 150 бара, ако се стреля). Правилно ли е това?
Добавям изображение на таблицата. https://pasteboard.co/J5VMnPY.jpg
J5VMnPY.jpg
 
Нагоре