Hatsan PCP: AT 44, ВТ65 и т.н.

sts1969

Редовен Потребител
Ще ми препоръчате ли откъде да си взема о-пръстени за щуцера на помпата и съответно и за другите части на АТ44?
Миналата седмица в Лидъл имаше хубави комплектчета о-пръстени, иначе мини през магазините за авточасти и за газово оборудване.
 

Svetoslav

Потребител
мери с друго хроно да видиш дали ще покаже същото
защото за 255сс цилиндър толкова изтрели с тая скорост “за мен не е реална
 

sts1969

Редовен Потребител
мери с друго хроно да видиш дали ще покаже същото
защото за 255сс цилиндър толкова изтрели с тая скорост “за мен не е реална
Защо да не е реална, с 50J тази пушка би направила около 50 хубави изстрела, нормално е при 100J да направи 25 хубави изстрела.
 

lynx

Редовен Потребител
Светльо, за съжаление тази математика не работи. Пробвай и сам ще се увериш.
Ако с 50J пушка направиш 50 изстрела, няма как със 100J да направи 25.
Тоест, когато вдигнеш двойно мощността, броя на изстрелите не пада двойно а доста повече.
 

sts1969

Редовен Потребител
Светльо, за съжаление тази математика не работи. Пробвай и сам ще се увериш.
Ако с 50J пушка направиш 50 изстрела, няма как със 100J да направи 25.
Тоест, когато вдигнеш двойно мощността, броя на изстрелите не пада двойно а доста повече.
Мисля че съм що-годе прав, то и на клипа на Анди се вижда ясно.
 

andi

Редовен Потребител
мери с друго хроно да видиш дали ще покаже същото
защото за 255сс цилиндър толкова изтрели с тая скорост “за мен не е реална
Може ли да кажеш защо тази скорост не е реална , и защо да не вярвам на този хронограф.
Кой факт според теб подкрепя твоето категорично твърдение .
 

Svetoslav

Потребител
заради малкият обем на цилиндъра .малко въздух -Късо плато на максимална скорост .Затова мисля че скоростта не е толкова висока колкото показва това хроно
 

andi

Редовен Потребител
заради малкият обем на цилиндъра .малко въздух -Късо плато на максимална скорост .Затова мисля че скоростта не е толкова висока колкото показва това хроно
Тоест ти си сигурен , че този обем , не може да направи това . Но това не е факт . Това е твое предположение . Но аз попитах на какъв факт развиваш това свое категорично предположение.
Или може би на много богат опит С ПЦП ?
Впрочем от колко време имаш ПЦПта , колко и от какви марки ?
Аз помня нещо такова : .............
....това добре но ако искам да овели4авам скороста от прожинката на БК ли ще се прави това упражнение Благодаря . :)

Svetoslav, 31 Май 2019...
...
точно срещо леглото на клапана е външната резба закдето се завива клапана кум пушката и там неможе да се стругова вутрешно . може да се разшири но по нагоре а това незнам дали ще върши работа ???

Svetoslav, 29 Август 2019

Или пък много богат опит с различни хронографи ? Колко и какви имаш ?
Аз помня нещо такова :
...
и отежняване на удърника .имам съмнение да е от хроното защото е от тия .ще пробвам по мишена на 100 м да видя по пропадането. Благодаря .

Прикачени Файлове:

  • a" style="margin: 0px; padding: 10px 10px 0px; overflow: hidden; zoom: 1; background: url("styles/default/xenforo/gradients/category-23px-light.png") center top repeat-x rgb(240, 247, 252); border-radius: 5px;">

  • 157539713213582966495.jpg
Svetoslav, 3 Декември 2019
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Може би, защото е стреляно на метан, затова дава такива скорости. На въздух със сигурност не може да ги изкара. Анди, колегата може и да не е прав, но е нормално да се съмнява, заради тръбния хронограф. Аз лично съм виждал различни и грешни показания от такива хронографи. За да разсееш всякакви съмнения, мисля, че е най-добре да премериш и с хронограф, различен от тръбния. Наскоро при един друг колега се получиха такива несъответствия. И когато измери и с друго хроно излязоха различни резултати. А и метанът и тръбните хронографи никак не се обичат. Аз също гледам на тръбните с голямо недоверие, особено, когато се мерят големи енергии при пушки с преразход.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Имам мои хронографи от 2006 год. За това време съм сменил по спомен 5 или 6 рогати . И винаги съм вярвал повече на тръбните , защото знам как се ползват . Сега имам мой 2 тръбни и 2 рогати . И може би съм единствения тук , който ползва активно и Лаб , и Магнито . И постоянно ги засичам и сверявам . Това тръбно е леко модернизирано и оптимизирано за колеми калибри и мощности , да мери всичко въздушно до 9 мм включително . И на него вярвам ( особено за ВО) повече от на рогатите ми , и много повече отколкото на разните му там китайски и чешки кулички и пирамидки .Дори при сравненията с Магнитото и Лаба показа няколко метра по малко . Същото това хроно (монтирано по този начин) седмица преди това измери същата пушка на въздух 270 мс , и продавача попита дали не мери по малко , защото тои я мерил 295 мс .
А сега де : единия казва мери по малко , другия казва мери повече ?!?!
И после същото хроно мереше същата пушка на метан при настройването и . И при различните конфигурации мереше логични промени на скоростта от 285 до 316 мс с 2,2гр когато я засилвах или отслабвах . И на първия клип се вижда как когато е пълна почва от 280 мс - значи тогава мери точно , а после точно като влезе в плато изведнъж почва да показва повече ? И накрая като излиза от плато става магия и пак почва да мери вярно ?
пп. Жокер има в третото клипче от този ден.
 
Последна промяна:

братушка

Редовен Потребител
защото за 255сс цилиндър толкова изтрели с тая скорост “за мен не е реална
Може би, защото е стреляно на метан, затова дава такива скорости. На въздух със сигурност не може да ги изкара.
Просто включваме малко математика....

Обем 255, налягане от 200 до 110, 25 изстрела по 100Дж = 8.5 см3/Дж.
Този разход хич не е шампионски. Нормален, средностатистически разход на въздух е от 8 до 10см3/Дж. Аз постигах 7 см3/Дж на въздух. Демек може още повече изстрели, а на метан много повече.

Ако с 50J пушка направиш 50 изстрела, няма как със 100J да направи 25.
По принцип е така. С увеличаване на Дж разхода расте и съвсем точно това уравнение няма да се изпълни. Но расте този разход не толкова фрапантно. От 50х50Дж съвсем реално стават 22-23х100Дж. Обаче - това е без никаква допълнителна оптимизация. Ако при промяна се провежда и сериозна оптимизация, то това уравнение по-принцип е възможно.

Освен това няма предел за съвършенството, и мойте резултати не са миродавни. Напълно допускам, че Анди е получил и по-малко от мойте 7см3/Дж.


ПС: няма по-точно от ръчно направен тръбен хронограф. Това за метана и тръбните е мит: хора имат проблеми, но причината за тях "назначяват" без да мислят каква може да е реалната причина. Така е по-лесно.


PS2: Постигах 7см3/Дж в 5,5. В 6,35 просто трябва да е по-малко.
 
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
защото за 255сс цилиндър
Бонус една малка тайна от мен, за която съм писал поне 5 пъти тук - защото повечето неща за ВО съм ги научил от стотици разглобявания и мерения , а не от интернет :
- Обема на хатсанския цилиндър е доста по малко от 255 сс .
 

andi

Редовен Потребител
Просто включваме малко математика....

Обем 255, налягане от 200 до 110, 25 изстрела по 100Дж = 8.5 см3/Дж.
Този разход хич не е шампионски. Нормален, средностатистически разход на въздух е от 8 до 10см3/Дж. Аз постигах 7 см3/Дж на въздух. Демек може още повече изстрели, а на метан много повече.


По принцип е така. С увеличаване на Дж разхода расте и съвсем точно това уравнение няма да се изпълни. Но расте този разход не толкова фрапантно. От 50х50Дж съвсем реално стават 22-23х100Дж. Обаче - това е без никаква допълнителна оптимизация. Ако при промяна се провежда и сериозна оптимизация, то това уравнение по-принцип е възможно.

Освен това няма предел за съвършенството, и мойте резултати не са миродавни. Напълно допускам, че Анди е получил и по-малко от мойте 7см3/Дж.


ПС: няма по-точно от ръчно направен тръбен хронограф. Това за метана и тръбните е мит: хора имат проблеми, но причината за тях "назначяват" без да мислят каква може да е реалната причина. Така е по-лесно.


PS2: Постигах 7см3/Дж в 5,5. В 6,35 просто трябва да е по-малко.

В 5,5 на метан съм направил няколко Валтера които от около 200сс правят 120 изстрела с около 40 дж . С редуктор разбира се .
И да , в 6,35 разхода може да и по малък , но ако е до около 60 дж - затова повечето редукторни пушки в 6,35 излизат около тези джаули . ФХ е типичния пример . При над 100 дж в 6,35 разхода е много по-голям .
Но пък който иска над 100 дж в 6,35 , разхода му е най-малката грижа .
 

братушка

Редовен Потребител
И да , в 6,35 разхода може да и по малък , но ако е до около 60 дж
Нямам практика в 6.35 (само 5.5 и 4.5), но площта на 6.35 е с 33% повече от 5.5. Площта на която въздействат газове при засилката - просто някак да не се отрази на разхода в положителна насока.
А разхода, за да сме точни, расте с увеличаване на скоростта. Затова някакви граници в Дж по-скоро се определят от масата на куршума. При 240м/с разхода винаги ще приказка. Но колкото повече наближаваме звуковата граница, токова повече "излишек" ни трябва. Може да се получат огромни Дж с тежкарски куршум при 200м/с и уникално малък расход. Но кой ли ще иска такава скорост на практика....
Съответно ако речем да сравним едни и същи 60Дж например при 5.5-1.64г и 6.35-2.2г: 6.35 по-малка скорост, по-голяма площ - разхода просто няма как да не е по-малък.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Миша, Миша, пак е каша в главата ти. При едно и също налягане, действащо върху две различни площи(бутала - така можем да определим проектила), кога ще е по-голяма силата??? Приеми че са с еднаква маса - 1,645 грама примерно в. 22 и в. 25. При по-голямото бутало според теб? Дали? Защо ходят със снегохдки в снега, защо спадат гумите на колите при движение в пясък?? За да увеличат натиска или за да го намалят??
Нещо пак си смятал без налагането, то според теб липсваше там......
 

братушка

Редовен Потребител
Миша, Миша, пак е каша в главата ти. При едно и също налягане, действащо върху две различни площи
Мдааа... Заблудите са неубиваеми...
Една и съща пушка, в един и същи калибър с една и съща площ съответно, при едно и също налягане - съответно една и съща сила... Ама на метан има по-голяма скорост от тази на въздуха. На хелий още повече.... Сила една - скорост различна.
Изморих се да го повтарям. Включете елементарна логика най-накрая...


PS:
Защо ходят със снегохдки в снега, защо спадат гумите на колите при движение в пясък??
Ще ми се да ги видия при околозвукова скорост, а не 3км/час...
Пак се опитвате да обяснявате свръхдинамични процеси със закони за статика.
 
Последна промяна:
Нагоре