COMETA - хубавите испанки.

t.marev

Редовен Потребител
Реално погледнато, въпреки теслите с курса и доставката, цената за ГП е доста добра.
Да, защото е кооперация и доставката и комисионната е само една. Въпреки това, пак си струва. Втулка 2 долара х 2лв . 4 лв. Тук платих на един "майстор" за такава втулка плюс центрираща шайба 20 лв. Вярно бързах, пък и той хляб трябва да яде.:)

И така, по Трънския курс:
t.marev две ГП 41.55 + две втулки 7,76+ транспорт 7.70 + комисионна 5,40 = 64,41лв.
naskocy две ГП 41.55 + две втулки 7,76+ транспорт 7.70 + комисионна 5,40 = 64,41лв.
kaloyan_takev - една ГП 20.77лв.+ една втулка 3.88 + транспорт 7.70 + комисионна 5.40 = 37,75лв.
Пратката е изпратена на 17ти.........
Давайте адреси
Обаче на снимките са само три втулки и две центриращи шайби....а в каталога всяка пружина е със шайба. Дано да е само на снимката, щото иначе голямо е приключение без тия шайби.
 
Последна промяна от модератор:

Evanko

Потребител
Обаче на снимките са само три втулки и две центриращи шайби....а в каталога всяка пружина е със шайба. Дано да е само на снимката, щото иначе голямо е приключение без тия шайби.[/QUOTE]

Моята и на един колега са без втулки.
 

t.marev

Редовен Потребител
Обаче на снимките са само три втулки и две центриращи шайби....а в каталога всяка пружина е със шайба. Дано да е само на снимката, щото иначе голямо е приключение без тия шайби.

Моята и на един колега са без втулки.[/QUOTE]
За втулките /пирамидките/ ясно, но центрираща шайба, трябва да има всяка пружина. Така е написано на сайта.
Поживьом - увидим!
 

roskokn

Потребител
Аз като им гледам дъната са май само за монтаж със дъното към спусъка.
 
Последна промяна:

Kenvelo7

Новодошъл
Здравейте, някой може ли да каже разликата между пружина и газово бутало и коя пушка съответно е по - добра ?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Това беше много коментирана тема преди 10-ина години.Сега маи интереса намаля повечето искат PCP пушки.
Съвсем на кратко предимствата на газова пружина: Сгъстеният въздух е най-добрата пружина,равномерни истрели,пушката може да седи дълго време заредена,по-дълъг живот.
Пушката с ГП не е по-мощна от пружинна пушка!
 

Kenvelo7

Новодошъл
Това беше много коментирана тема преди 10-ина години.Сега маи интереса намаля повечето искат PCP пушки.
Съвсем на кратко предимствата на газова пружина: Сгъстеният въздух е най-добрата пружина,равномерни истрели,пушката може да седи дълго време заредена,по-дълъг живот.
Пушката с ГП не е по-мощна от пружинна пушка!
Но е по качествена до колкото разбрах, с по - дълъг живот ?
 

lu-bo

Редовен Потребител
Както и при всичко друго и тук е важно кой я произвежда.Ако е Weihrauch,Diana,Theoben е много качествена и траина.Ако е Хатсан няма да изкара дълго.Не мога да коментирам ГП на Комета нямам впечатления от нея.
 
Последна промяна:

Kenvelo7

Новодошъл
Добре, а мнение за пушките ГАМО, и мнение за въздушен мощен и качествен пистолет, и двете да са до стойност около 550лв за всяко едно, благодаря ?
 

xpresident

Редовен Потребител

Evanko

Потребител
Здравейте колеги, да не пиша на всеки отделно, да кажа че пружините все още са в Киев. По някаква причина няма движение от 21ви април.
 

Evanko

Потребител
Здравейте колеги, дългоочаквания товар пристигна. Ще ги изпратя в утрешния ден, но…. Имаме лек проблем – според моята заявка, трябваше да има 5 втулки, а Александър ми е пратил 3 втулки и 2 шайби…? На мен, не ми трябва нито втулка нито шайба. Дали можем да се разберем по между си, например който има две ГП да вземе една втулка / само предлагам/ или който може да си изработи…. Честно казано съм в малко патова ситуация. Очаквам предложения.

По отношение на силата на ГП за Комета, Александър ми е писал:

1. прослабленная .......... 120 ат (60кг усилие страгивания штока)
2. прослабленная....... 120 ат (60кг усилие страгивания штока)
3. стандарт................. 137 ат (69кг усилие страгивания штока)
4. стандарт.............. 137 ат (69кг усилие страгивания штока)
5. усиленная............... 148 ат (74кг усилие страгивания штока)

Демек – 1 и 2 са за мен, а другите който каквото е поръчал. За това, на ГПтата има номерца.

Оставам на разположение за въпроси и предложения.


20200511_200550.png 20200511_200637.png
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Здравейте колеги, дългоочаквания товар пристигна. Ще ги изпратя в утрешния ден, но…. Имаме лек проблем – според моята заявка, трябваше да има 5 втулки, а Александър ми е пратил 3 втулки и 2 шайби…? На мен, не ми трябва нито втулка нито шайба. Дали можем да се разберем по между си, например който има две ГП да вземе една втулка / само предлагам/ или който може да си изработи…. Честно казано съм в малко патова ситуация. Очаквам предложения.

По отношение на силата на ГП за Комета, Александър ми е писал:

1. прослабленная .......... 120 ат (60кг усилие страгивания штока)
2. прослабленная....... 120 ат (60кг усилие страгивания штока)
3. стандарт................. 137 ат (69кг усилие страгивания штока)
4. стандарт.............. 137 ат (69кг усилие страгивания штока)
5. усиленная............... 148 ат (74кг усилие страгивания штока)

Демек – 1 и 2 са за мен, а другите който каквото е поръчал. За това, на ГПтата има номерца.

Оставам на разположение за въпроси и предложения.


View attachment 84084 View attachment 84085
Аз исках втулка, но ако никой не се откаже категорично от неговата аз се отричам от мойта :)!
 

t.marev

Редовен Потребител
Значи на мен ми трябват 2 ГП + 2 втулки, + 2 шайби, но пружините трябваше да са усилени и двете, а тук само едната е усилена! Хайде, ще се примирим с нормалната, но без пирамидка/втулка, монтажът е несигурен, така че искам две втулки. Щом ти не искаш, значи втулките стигат. Тези втулки, мисля че се поставят само на Гамо и копията и, тоест на Кометите няма да трябват. Но шайби ще трябват на всички, те затова вървят със всяка ГП. Мога да се откажа от едната, но поне една ми трябва. Нека другата да е за колегата, аз така или иначе, няма да ги слагам и двете едновременно, ще изработя още една.
Голяма каша се е получило..... Дано поне пружините да отговарят!
Благодаря все пак на колегата Evanko, че се нагърби с тая тежка мисия.
Ако трябва нещо да се преизчислява и доплаща - няма проблеми.
 

Evanko

Потребител
Значи на мен ми трябват 2 ГП + 2 втулки, + 2 шайби, но пружините трябваше да са усилени и двете, а тук само едната е усилена!
Твоите ГП, са на първата снимка двете в дясно и са такива каквито си поръчал, тези с номерцата са за Комета.
 
Нагоре