Тактически фенери и лазерни прицели

Gadnqra

Редовен Потребител
Моите фенери ми ги прави Митака от Пловдив. Аз съм много доволен от него и от работата му. За мен е професионалист и пичага. Ако отново нещо ми потрябва, свързано с фенерите, ще потърся отново него.
 

andi

Редовен Потребител
За съжаление софийския Митак вече от години живее в чужбина.
Митака от Пловдив е майстора на фенерите.

И Двамата са си в БГ .
Със софииския се видях пролетта , и последно се чух скоро . С пловдивския се виждам през няколко дена .
 

lynx

Редовен Потребител
Това е добре, че нашия(Софийския) Митак се е върнал.
Но и ти му направи лоша услуга, сега много народ ще го нападне за изработка на газови пружини.
Както го е нямало доста време, доста хора ще са заинтересовани от услугите му :D
:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Трябваха ми челници за непретенциозна домашна работа . Поръчах си долните два модела от али експрес. По-евтиният е със зум . Оказа се доста яко копеле . На зума осветява успешно блок на 70 м от мен . Синият ме разочарова . Без зум е и за ходене пеш в тъмнина става . И двата са с режим икономия и сигнал . И двата модела са с по 3 ААА батерии . Малкото копеленце (по-малко е от колкото изглежда на снимките) наистина изненада много приятно и е около 3 лв .
HTB1E6DoXsrrK1Rjy1zeq6xalFXay.jpg


https://www.aliexpress.com/item/Min...508.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.61344c4dCdzvj3
HTB1QzC2XiDxK1Rjy1zcq6yGeXXaW.jpg

https://www.aliexpress.com/item/Hig...821.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.61344c4dCdzvj3
 

dberov

Редовен Потребител
Все си мислих че няма кой да ме мине в тунинга , но моя приятел Павката ме сложи в малкия си джоб. :D
3.jpg 4.jpg 1.jpg 2.jpg

Така монтиран филтъра спорен мен не е много удачен вариант като позиционирене а също и козметично не изглежда добре. Ще споделя как направих моя прожектор. Изрязох идеален кръг по размера на стъклото, след което го поставих от вътрешната страна на рефлектора плътно до стълкото и когато го завих към прожектора филтъра прилепна плътно към стъклото. Получи се като фабрично направен. И още нещо, виждам че си използвал за направа на филтър бирена бутилка. Тоя тест го минах и не останах доволен понеже слюдата на бирената бутилка е в доста наситено зелен цвят а също е дебелостенна, което влияе на пропускливостта на светлината. Затова си направих нов филтър от двулитрова бутилка спрайт. Нейната стена е по тънка и в по светло зелено, като така пропуска повече светлина и съотвено се увеличава далекобойността на петното което прави. Ще допълня, че за това за което се използва зеления филтър, няма значение дали филтъра е по тъмно или по светло зелен, важно е да не е бял - тествано с успех многократно!
Не налагам мнение, просто споделям моето.

CIMG9662.jpg CIMG9667.JPG CIMG9669.JPG CIMG9671.JPG
 
Последна промяна:

DeadShot

Редовен Потребител
При мен беше за проба. Фенера е ц8 от Митака. Светодиод няма да се сменя със сигурност.Проблема е, че пластмасата след 1мин светене започна да приема най различни форми :D. Мисля да си поръчам зелен филтър от китай (стъклен).
 

hamsi88

Новодошъл
от много отдавна никой не е писал нищо в твмата. Кажете мнения за изпробвани фенери. търси се да свети много на далеко и да свети в точка а не пръска лъча.
 

lynx

Редовен Потребител
Фенерите са 1000 вида, кажи поне за каква цел ти трябва и някакъв прогнозен бюджет.
Фар за Оффроуд не може да го закачиш на пушката, нали? ;)
 

Gadnqra

Редовен Потребител
От бюджетните решения, Сonvoy C8 и L2 са супер. Тунинговани светят брутално и напълно достатъчно. Имам ги и двата и ги препоръчвам. Цените им са повече от приемливи.
 

hamsi88

Новодошъл
кого трябва да търся за тунинговани фенери. да даде светлина по темата.
 

st_beer

Редовен Потребител
От хобито ми останал един зелен фенер. Сега като прочетох темата се сетих за него. Неразличим от нов с допълнителна капачка и кабел за бърз спусък.
Не мисля да пускам тема в купува-продава. Ако колегата има интерес да ми пише на ЛС
Ето и една снимка му цъкнах.



Тук съм правил кратко клипче и съм го сравнявал с ND3.
 
Последна промяна:

du6ata

Редовен Потребител
Бога на фенериете е light master провери в Гугъл митака от София просто нема по добър от него имам две с8 от него и един l2 от митака от нашия форум светят брутално цена за с8 110-130 лв с батерия и зарядно
 
Нагоре