Мнение за Browning X-Blade Hunter 5.5 / UMAREX/

Tomy Max

Новодошъл
Здравейте! Изчетох цялата тема с голям интерес. Пушката ми хареса много, а описанието на собственика, беше супер! Само че има и много отрицателни оценки и това ме кара да се замисля. Тази пушка е силна, а аз е оглеждам за нещо такова. Искам да питам тези, които имат такива дали има някакви оплаквания?
Благодаря!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Все още не са много хората, които я имат. Засега Тошко се въздържа от едно техническо ревю, придружено с групи и измерване на скорости, което много хора очакваха. А точно такова ревю, може най-точно да определи дали пушката е хубава или не. Засега аз я харесвам и мисля, че има и замисъла и потенциала да бъде читава пушка. За парите си също е добре, така че взимай една такава и ще публикуваш отзиви и мишени. :)
 

t.marev

Редовен Потребител
Все още не са много хората, които я имат. Засега Тошко се въздържа от едно техническо ревю, придружено с групи и измерване на скорости, което много хора очакваха.....
Ники, радвам се че пушката ти харесва. Не се учудвай че малко хора я имат - това е пушка за избрани!;) Въпреки това съм доволен че и други я харесват и отбора има потенциал да се увеличава.
Ревю има, вярно бегло е, но за тогава толкова. И скорости си имаше - отговаряха си на заводските и групи си имаше....от тия мойте - скромните, ама аз не стрелям за групи, а пък ако почна да ви показвам счупени неща и дупки в дъски, рискувам да отегча публиката. Тия дни като се поосвободя и като ми пристигне газовата пружина, ще разпарчосам Красавицата и ще ви дам да я разгледате по-отблизо, воайори такива!:) Ще го озаглавя Браунинг - 1500 изстрела по-късно, по подобие на традиционното за Ауто Билд представяне - 100 000 км със ХХХХХ. Имай търпение. Ще има изненада и с групите - тренирам тайно.:) Ама то ква ли файда - като показах една група от 2 см с Краля, никой не се впечатли. Къде съм тръгнал с мечките мед да ям.:(


Добре дошъл на новия колега! Сега бързам, но довечера ще ти напиша нещо за пушката.:cheers:
 

ATO

Редовен Потребител
Tomy Max, колко са отрицателните оценки и какви са ако не е тайна?
Тук сме само двама с този Браунинг. Има и вариант с газова пружина, предполагам ще е една идея по-добре, но не съм я виждал нито пробвал. За времето в което я ползвам аз лично нямам кой знае какво като забележки.
Спусъка е малко твърд и с по-дълъг ход, но това си е нормално от позиция за безопасност в повечето случаи. При мен този проблем вече е решен благодарение и на помощ от форумци и едно клипче в тубата.
Другото е развиването на болтовете, но не е болка за умиране. Този проблем го имат повечето ВП. Малко осигурител и проблема е решен.
Като точност си е ок за такава пушка, качил съм мишени в темата тук. Не са върха за точност, но аз толкова мога.
Има откат, но за .22 калибър и 24J си е нормално, на мен поне не ми пречи.
Приклада е буков, добре изработен имам предвид дървения, удобно седи в ръцете с хубав затилък и добри накатки на захвата.
Ако това са отрицателните оценки, здраве му кажи.
 

t.marev

Редовен Потребител
Здравейте! Изчетох цялата тема с голям интерес. Пушката ми хареса много, а описанието на собственика, беше супер! Само че има и много отрицателни оценки и това ме кара да се замисля. Тази пушка е силна, а аз е оглеждам за нещо такова. Искам да питам тези, които имат такива дали има някакви оплаквания?
Благодаря!
За сега няма оплаквания, с изключение на разхлабващите се странични болтове, които държат компресора към приклада. Колегата е сложил осигурител на резбите и казва че проблема е решен, аз искам първо да осигуря идеално лягане на компресора във приклада и тогава вече ще добавя осигурител, надявам се да се получи.
Преброих "отрицателните "оценки.....общо 8, от които 7 предположения и 1 наистина основателно - поява на ръжда на кутията на спусъка. Вярно, че за това аз си бях виновен, но ако покритието беше както трябва, нямаше да се получи.
Основната причина, колегите да не харесат пушката е, че тя е с различно предназначение, не е за спортен тип стрелба, с каквато се занимават почти всички тук. Познавачите биха я определили като "ловна", а за останалите си пише - Хънтър!:) Не знам колко става за истински лов, не съм ловец, освен това у нас ловът с въздушни оръжия е забранен, но така или иначе е замислена и създадена за такъв тип стрелба. Заради заложената мощност, пушката се зарежда трудно, има откат, спусъкът е по-твърд....все неща, които няма как да се харесат на спортните стрелци! Ако аз стрелях по хартиени мишени, за групи, по 50-100 изстрела на излет, може би щях да избера друга пушка, с други показатели дори и с друг външен вид. Между другото, никой не е казал нещо против външния вид, напротив всички я намират за красива пушка. Сега се сещам, че този модел се произвежда и с други мощности 20, 16, 7.5 Дж, така че ако някой иска може да си я ползва и за спортни стрелби,:) което разбира се едва ли ще стане, понеже не е прието да се смесват стилове.:(
Видях че се интересуваш и от Вайраух искам да кажа няколко думи за неизбежното сравнение между двете. Изработката и качеството на материалите на Вайрауха, значително превъзхождат тези на Браунинга, не е случайно че разликата в цената е от 2 до 3 пъти. Те пък не наблягат толкова на силата, понеже в тяхната област това не е нужно, даже както казват колегите от един момент нататък, силата започва да пречи.
Като всички неща, които ни заобикалят, предназначението обуславя разлика в характеристики, цена и обслужване. Правилното определяне на приоритетите, спестява много лутания и главоболия.
Приятен ден!
 

Tomy Max

Новодошъл
Благодаря! Разбрах всичко. На мен ми трябва като ходя за риба и на село, да има с какво да стрелям.
 

ATO

Редовен Потребител
В такъв случай не трябва да харчиш пари за скъпи пушки. Всяка би ти свършила работа, от най-евтината китайка, но те са по-слабички, до всяка друга за 200-250 лева. Ти разбира се сам ще си направиш своя избор щом като си поразгледал темите във форума.
Успех!
 

Tomy Max

Новодошъл
Здравейте! Реших да потърся навънка някой Вайраух или Диана втора употреба. Имам приятели които постоянно пътуват и казаха, че намирали изгодно. А този по-евтиния Браунинг дали го бива? Пише че е с газова пружина, би трябвало да е по-добър, ама е с пластмасов приклад, дървеният е по хубав. Дали не е някое менте? Иначе цената е супер! Трябва да мина да ги видя.
 

KStanchev

Новодошъл
Здравейте, някой стрелял ли е с Browning X-Blade 2 GP и какви впечатления има. До колкото съм запознат е с газово бутало, 4.5 калибър 24J.
 

t.marev

Редовен Потребител
С този новия модел не съм, но със X Blade Hunter с обикновена пружина имам около 1500 изстрела. Пак е 24 Дж, но си е нормалния калибър - 5.5. Като изключим по-трудното зареждане, всичко останало е пИрфектно /според мен/. С газовата пружина, предполагам ще се зарежда по-лесно при същата мощност.
 

KStanchev

Новодошъл
С този новия модел не съм, но със X Blade Hunter с обикновена пружина имам около 1500 изстрела. Пак е 24 Дж, но си е нормалния калибър - 5.5. Като изключим по-трудното зареждане, всичко останало е пИрфектно /според мен/. С газовата пружина, предполагам ще се зарежда по-лесно при същата мощност.
Това е единственето нещо, което ми направи впечатление в магазина...трудното зареждане или по-точно "чупенето".
 

t.marev

Редовен Потребител
Ами, който иска сила, трЕбе да се напъне малко.....Но пък, като гръмнеш после....кеф! Да не си и насреща на тая Убавица!:)
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
С този новия модел не съм, но със X Blade Hunter с обикновена пружина имам около 1500 изстрела. Пак е 24 Дж, но си е нормалния калибър - 5.5. Като изключим по-трудното зареждане, всичко останало е пИрфектно /според мен/. С газовата пружина, предполагам ще се зарежда по-лесно при същата мощност.

Аз бих избрал ненормалния калибър 4.5 и 24дж вместо 5.5 и пак 24дж.
Траекторията на 4.5 ще е доста по-изправена.
 

t.marev

Редовен Потребител
Аз бих избрал ненормалния калибър 4.5 и 24дж вместо 5.5 и пак 24дж.
Траекторията на 4.5 ще е доста по-изправена.
Така е, но ако ще дупчиш хартийки на 70-80 метра. С тоя тип пушки се стреля до 20-30 метра, а там няма пропадане. За сметка на това, при вятър 5.5 сачмата се отклонява по-малко и най-важното има по-голямо поражение.
Общо взето, "нормално" има значението и на "по-разпространено", така че моля почитателите на калибър 4.5 да не се обиждат.:cheers:
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Така е, но ако ще дупчиш хартийки на 70-80 метра. С тоя тип пушки се стреля до 20-30 метра, а там няма пропадане. За сметка на това, при вятър 5.5 сачмата се отклонява по-малко и най-важното има по-голямо поражение.
Общо взето, "нормално" има значението и на "по-разпространено", така че моля почитателите на калибър 4.5 да не се обиждат.:cheers:
Какво отклонение до 20-30м при 24дж?
Къде има доказано кое е по разпространено? За един приятел питам....
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Така е, но ако ще дупчиш хартийки на 70-80 метра. С тоя тип пушки се стреля до 20-30 метра, а там няма пропадане. За сметка на това, при вятър 5.5 сачмата се отклонява по-малко и най-важното има по-голямо поражение.
Общо взето, "нормално" има значението и на "по-разпространено", така че моля почитателите на калибър 4.5 да не се обиждат.:cheers:

Хич няма отклонение 5.5 това го знае всеки тя чашката на 5.5 е с по-малка площ и вятъра не я мърда спрямо 4.5 със по-голямата площ. А траекторията, която е като на гаубица не я коментираме. Ма как ще кажеш, че си се прецакал с 5.5 в 24дж. Др път си вземи 5.5 7.5дж ще стреля уникално в хола ти.
 

xpresident

Редовен Потребител
Айде сега... във всеки магазин ще ти обяснят че 5.5 е по-разпространения калибър. И по-добрия. В 4.5 ги купуват много рядко, само някакви дето се учат да стрелят по хартия. И те са много слаби, нищо не продупчват. Какви траектории намесихте, това да не е висша математика?
:cheers:
 
Нагоре