ОПТИКИ - избор, монтажи и АКСЕСОАРИ към тях. Какви, откъде? Приспособления, прострелване, ремонти

andi

Редовен Потребител
Моя съвет - махни изобщо забавителя . И ако всичко е ок и искаш все още искаш да се занимаш с него с една пила го направи по-пропусклив . Но не е правилно сложен - не трябва да е двупосочен. и не му е там мястото .
 

astra

Редовен Потребител
Имам следния въпрос:при зареждане от бутилката, зареждам до 200 бара, но докато развия разтоварващия клапан, налягането пада на 180 бара.Има ли някакъв начин да се свали налягането по-бързо, или да помпя до 220, за да може след разтоварването на маркуча, в пушката да остават 200 бара?
Имах същия проблем. Оказа се, че клапанчето на quick fill-a затваря бавно.
Просто клапанчето на пълещия порт на пушката не може да затвори бързо, защото няма рязък спад на налягането на входа му.
Разглобих, почистих в спирт и смазах с FWB грес и вече няма загуба на налягане при разкачане от бутилката. 2-ра възможна причина е да пълниш бързо и цилиндъра да ти загрява. При изпускане на малко въздух се охлажда и - спад на налягането. Пълни цилиндъра бавно и ще елиминираш и тази възможност.
Успех!
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Имах същия проблем. Оказа се, че клапанчето на quick fill-a затваря бавно.

Разглобих, почистих в спирт и смазах с FWB грес и вече няма загуба на налягане при разкачане от бутилката. 2-ра възможна причина е да пълниш бързо и цилиндъра да ти загрява. При изпускане на малко въздух се охлажда и - спад на налягането. Пълни цилиндъра бавно и ще елиминираш и тази възможност.
Успех!
Момчета, радвам ви се . Има полза от карантината. Колко още интересни неща може да се открият от физиката за 6-ти клас.
За това задавам гатанка - зад редукторно примерно 100 бара. Заредил съм на 200бара. Излизам да стрелям .Стрелям от 200 до 120бара и се прибирам. Кога е по-опасно за редуктора:
1. Излизам от къщи където е пушката е била на 24гр. на открито където е 10гр.
2. Прибирам се от 10гр. на 24гр.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Такаааа, днес реших да си обнуля Пиладчето. И ооооо чудо, кръста реагира на всеки клик. Дали напред, дали назад няма никакво значение. Та да припомня алабализмите дето ми говореше Анди : Това да не реагира веднага кръста особено при отпускане е съвсем нормално. Дори и при скъпи оптики е така. Аз като искам да отпусна 5 клика, първо отпускам 20 и след това натягам 15.Пълен смешник. Това вече напълно чистосърдечно мога да го заявя. Ама жив и здрав да е. Аз не обеднях с тоя боклук Липърса дето ми продаде, дано той да е забогатял.
 
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Нали гледам през оптиката и въртя тумблерите. Писах, че я обнулявах.
 

jurdge

Новодошъл
Ето това е. Въртя позиция 1 и позиция 2, като на 1 ми се променя разстоянието на фокуса, а на позиция 2 променям фокуса на кръстчето. При напълно натегната позиция 1, достигам фокусиран образ едва на 10-12 метра, не по-надалеч.View attachment 82307 View attachment 82308 View attachment 82309

Здравейте, колеги!
Позиция едно е контрагайка , която служи да фиксира положението на тялото на окуляра. Позиция две не трябва да се върти, това е цилиндричен детайл с резба, носещ последната (група) леща/и ,служи просто за монтиране и трябва да е добре затегнат. Завършва с гумена облицовка за безопасност.Така е при оптиките от най-нисък клас - няма удобството за директно въртене на диоптр. корекция - трябва да се разхлаби споменатата контра, и да се върти цялото тяло на окуляра, докато скалата се фокусира за конкретния стрелец. После се затяга "позиция едно". Между другото, който има далекогледство , е малко облагодетелстван - при развиване на окуляра, тунелния ефект намалява.
 

astra

Редовен Потребител
Според мен 2. Макар, че опасно е условно казано, защото няма реална опасност.
Опасно за какво? Ще ръждяса или ще го заболи ревматизмът?
Ако "опасното" е да се повиши задредукторното налягане заради температурна промяна, колко му е да пуснеш един празен изстрел 1 час след като си се прибрал и пушката е темперирана...
 

rivan

Редовен Потребител
Според мен въпросът не е коректно зададен и трябва да се уточни!Най-вече с какъв газ е заредена пушката.Ако приемем, че е с въздух, най-много да имаме малко по-силен първи изстрел.Но това едва ли ще е "опасно", особено пък за редуктора.
 

Пламен ss

Потребител
Здравейте сори за смешния въпрос за някой но каде е забавителя на по горе качената бутилка със зарядната станция. И аз ползвам същата. Благодаря на отговорилите предварително.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Здравейте сори за смешния въпрос за някой но каде е забавителя на по горе качената бутилка със зарядната станция. И аз ползвам същата. Благодаря на отговорилите предварително.

В самата женска бърза връзка, ако не е махната преди поставянето й на маркуча.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Опасно за какво? Ще ръждяса или ще го заболи ревматизмът?
Ако "опасното" е да се повиши задредукторното налягане заради температурна промяна, колко му е да пуснеш един празен изстрел 1 час след като си се прибрал и пушката е темперирана...
Правилно - 2.
Има,все -пак се появяват едни 7-8 килограма в повече... Лекува се както е написал Иво с 1-2 празни докато се темперира пушката. Надявам се да го е правил .
 

astra

Редовен Потребител
Според мен въпросът не е коректно зададен и трябва да се уточни!Най-вече с какъв газ е заредена пушката.Ако приемем, че е с въздух, най-много да имаме малко по-силен първи изстрел.Но това едва ли ще е "опасно", особено пък за редуктора.
Така е. Щаера настроен на 236м/с от студено 6 градуса до топло 23 градуса вдига 1вия изстрел на 239/240 м/с. Както каза Симо, явяват се няколко кгс вповече, но какво от това? Мислил съм си кой чарк в редуктора го отнася зора при това положение. Пружините? Едва ли им пука от малко повече натиск. Шайби от стомана, какво да им стане, ще омекнат ли?...
Клапанчето което затваря входа на редуктора от цилиндъра, то е по-напънато при по-високо задредукторно налягане, то отнася увеличения натиск. И какво от това? На Щаера редуктора е с клапанче от Делрин, супер материал, който ... едва ли се оплаква от малко повече натискаща сила.
 

De_Marco

Редовен Потребител
510VJQrBpfL._AC_SL1000_.jpg Още един въпрос: как се развива този тумблер на Leapers? Пробвах какво ли не и се изнервих тотално. Капачката не се сваля, болтчето с шестограма се развива докато започне да прави празен ход и не излиза. Някой да го е правил?
 

hunter_78

Редовен Потребител
На повечето оптики тумблера е цял детайл,качвам снимки на китайска разглобена за да разбереш долу горе...20200409_123437.jpg 20200409_123437.jpg 20200409_123547.jpg
 

Attachments

  • 20200409_120944_001.jpg
    20200409_120944_001.jpg
    108.6 KB · Прегледи: 20
  • 20200409_123538.jpg
    20200409_123538.jpg
    49.5 KB · Прегледи: 22
Нагоре