МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

zograffa

Редовен Потребител
В Благоевград не духаше ли вятър днес.Тук беше силен с пориви и даже на 50м. такава група беше невъзможна.Ама знае ли човек?
 

du6ata

Редовен Потребител
И на колегата групата със слъгове h&n slugs 21 grain.217 скорост 265 мс
Пак на 95 м обаче там вятър не играе толкова много и енергията се запазва почти двойно на чашките а тея другите мишени пукат като пуканки
 

Licho

Редовен Потребител
Спомен от лятото.Два опита на 100м с Бам 51.
Чашки -ЖСБ 1,175- 5,52мм.Оптика Дискавъри 8-32×50.Опора-заешки уши върху трикрако сгъваемо китайско столче.
Черните кръгове в средата на мишената са 6см.Отривът под кръга на първата мишена е от първия изстрел, веднага след напомпването.(Извън плато?)Изстрелите са не по-малко от 13-14 бр.
Втората мишена е стреляна още на другия ден,веднага след напомпването на Бама.Единичното попадение в черния кръг (10 изстрел) е вече след настройката.
 

Licho

Редовен Потребител
Знам,че не е тук мястото да коментирам,но втората мишена я публикувах повече за да попитам каква е причината за изместването на попаденията ? Предполагам,че е във връзката резервоар-осмици-цев,нали?
 

kosmev

Редовен Потребител
Предполагам,че е във връзката резервоар-осмици-цев,нали?
Вятър.
Правил съм тест, щото и аз не вярвах... Тихо време... Стрелям на 85м и направя нещо като група, след това отивам при мишената и стрелям "наобратно". И групата ми се мести една педя настрани...
Дори незабележим ветрец от само 2км/ч мести чашката 7см на 100 метра...
 

lynx

Редовен Потребител
Така е, при далечни стрелби е нужно пълно безветрие.
Дори и много слаб полъх мести чашката настрани.
Космев е описал как се проверява.
Понякога ни се струва, че вятъра е спрял напълно, а някъде по пътя на чашката може да има слабо въздушно течение,
което може да се забележи само при движение на тревички или клонки.
Затова и стрелящите бенчрест ползуват по няколко "ветропоказатели".
 

petkof

Редовен Потребител
Вятър.
Правил съм тест, щото и аз не вярвах... Тихо време... Стрелям на 85м и направя нещо като група, след това отивам при мишената и стрелям "наобратно". И групата ми се мести една педя настрани...
Дори незабележим ветрец от само 2км/ч мести чашката 7см на 100 метра...
С каква пушка, енергия и чашки?
 

kosmev

Редовен Потребител
С каква пушка, енергия и чашки?
Отклонението от вятъра зависи само от балистичния коефициент и НЕ зависи от скоростите, колкото и странно да изглежда.
Аз стрелям с JSB Heavy 0.67 с 240м/с.
Отклонението, което ми дава Chairgun за JSB Exact Heavy 1.175 на 100 метра при 2км/ч страничен вятър е 6см.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Отклонението от вятъра зависи само от балистичния коефициент и НЕ зависи от скоростите, колкото и странно да изглежда.
Аз стрелям с JSB Heavy 0.67 с 240м/с.
Отклонението, което ми дава Chairgun за JSB Exact Heavy 1.175 на 100 метра при 2км/ч страничен вятър е 6см.

Ми не е така...
Може разликите да са малки в "нашия" скоростен диапазон, но ги има и то е съвсем логично. При еднакви други условия, два проектила изстреляни с различна скорост имат една съществена разлика условно казано в уравнението. Ако БК, влага, вятър, температура и т.н влияещи фактори са еднакви, то времето на полет при две различни скорости е различно. Оттук следва, че едната чашка е подложена на по-продължително време на влиянието на вятъра и би трябвало (а то е така) да има различно поведение и отклонение спрямо другата.
 

petkof

Редовен Потребител
Отклонението от вятъра зависи само от балистичния коефициент и НЕ зависи от скоростите, колкото и странно да изглежда.
Аз стрелям с JSB Heavy 0.67 с 240м/с.
Отклонението, което ми дава Chairgun за JSB Exact Heavy 1.175 на 100 метра при 2км/ч страничен вятър е 6см.
Разбира се основен фактор е балистичният коефициент върху, който обаче влияят доста други фактори. Затова попитах за пушка, Енергия и чашки. Благодаря.
 
Нагоре