ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

Gadnqra

Редовен Потребител
Анди, не съм съгласен. А и по състоянието на бутилката, съдя и за състоянието на крана. Колега, вземи си нова бутилка, или в задоволително състояние. Не купувай бутилка в такъв вид. Животът не струва 200 лева.
 

nikolai89

Редовен Потребител
Колега Hunter_78 имам същата бутилка ,но не изглежда точно така и я използвам за метан. Мога да кажа , че бутилките са хубави, изработени са от някакъв метал,който не загрява толко при пълнене от закалената стомана на 300 баровите. Стените на чешките меви са много дебели и не излизат язви , като на водолазните бутилки, които са със стени 3мм. Цената , която ти искат е прекалено висока за нея и мисля ,че ако я искаш за въздух няма да ти свърша работа, но ако ще я ползваш за метан мога да ти дам номер на човек, който продава такива 250 барови по 75 лв.
P.S. Зелената бутилка е същата Мева, като тази която си показал

91480120_258761831793183_3073249825584578560_n.jpg
 

andi

Редовен Потребител
Анди, не съм съгласен. А и по състоянието на бутилката, съдя и за състоянието на крана. Колега, вземи си нова бутилка, или в задоволително състояние. Не купувай бутилка в такъв вид. Животът не струва 200 лева.
Ники , никъде не коментирам бутилката , а само че този кран се слага на тази бутилка . Няма как по снимка да разбера годноста нито на бутилката , нито на крана . Ако можеше, вместо да има преглед на бутилките , можеше да пращаме по няколко снимки .
Външия вид няма значение за годността на съд под налягане . Ако е ползвана с калъф или мрежа , отвун ще е идеална , а вътре ръждата може да е на люспи , или обратното . Крана , как на снимка ще разберем дали е натиснат някъде , или че някои не го пренатегнал .
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Така е, но мисля, че е добре да се ползват бутилките и крановете, като им се спазва работното налягане. Донякъде за една бутилка се ориентирам, как е отвътре, като я видя отвън. Като видя корозирала, зле съхранявана и очукана бутилка, как да приема, че отвътре е добре? Като не е съхранявана, както трябва, защо да рискувам с такава бутилка?
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Ники, единствената разлика на 200/232 и 300 Бар-овите кранове е дълбочината на нипела или там както се нарича. Конструктивно са еднакви.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Външният вид не винаги е показателен. Това важи и за дрехите по хората.
Външно лустросана бутилка, не трябва да означава, че е годна.
Боята прави всичко ново.
Съществено и важно в случая, са маркировките по бутилката.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Нещо не ми вдъхва доверие туй дето си го нанизал. Мяза ми на връзка за ниско налягане.
То не че турците са забили свястен куик, ама и ти да мултиплицираш недомислието им, ми се струва изключително рисково.....
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Колега, не пробвай да нанизваш маркуча. Много е опасно - възможно е по време на пълнене, маркучът да се измъкне и да те нарани. Присъствал съм на такава случка. А и вероятно ще пропуска. Предполагам, че ако отрежеш задната част, която е без резба, ще можеш да навиеш детайла на маркуча и мисля, че ще стане, ако резбата е същата.
 
Последна промяна:

glavanov55

Редовен Потребител
Колеги.препоръчвам в качеството ми на бивш енергетик на завод занимавал се с всякакви налягания и тоци
преди да започнете да се занимавате с самодейност със съдове и фитинги високо налягане ами вземете прочетете
малко книжки или питайте специалисти.Много е опасно!!! А по горната снимка ако бързата връзка е до 10 бара??!!!
 

ivotomov1

Редовен Потребител
Здарвейте,има ли някой от Троян или Ловеч да знае каде да се напълни бутилка на 300 бара.
Търсих в нета ,не намирам.
 

bleu81

Редовен Потребител
Здарвейте,има ли някой от Троян или Ловеч да знае каде да се напълни бутилка на 300 бара.
Търсих в нета ,не намирам.

имам 200 бара в едната бутилка и мога да ти заредя пушката ако е за проба. И без това съм се отдал на пружинна стрелба :)
Ако минаваш покрай орешака свиркай.
 
Нагоре