МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

vedra

Редовен Потребител
За една бройка JETHRO щеше да впише рекорд в личната ми класация и да завърши трансформацията на АА S 410 във FT модификация за 3 дена но го препъна липсата на един компонент. Става въпрос за монтажната шина на която да се закрепи хамстера, Според мен (или за мен) това си е най-важната част за една FT пушка но се надявам скоро въпросът да се реши. Вече бих камбаната тук за това желязо и се надявам да излезе нещо- я от някое старо Фани, ЧЗ или знам ли какво още или пък изостанало някъде парче. Иначе има вариант "Омега"- поръчка от вън- ама срамна работа, в "държавата на боклуците" от всякакъв вид и характер да не можем да намерим едно 25-30 см желязо?Както и да е, все някога ще се реши този проблем- имаме ли шината- хамстери колкото щеш. И правени и купешки.
Според мен една такава трансформаци, точно на този модел хич не е лека но веднага искам да кажа без всякакво колебание че Дени се справи с чест и за нула време!!!
В конкретния случай най-тежките стартови проблеми (от моя гледна точка) са комбинация от малка пушка и голям стрелец:
1. Пушката е късичка и повечето детайли по нея също са с умалени размери. Противно на това ползвателят е 145 килограма и 190 см. Освен това с 4-6 диоптра далекогледство и носещ постоянно очила
2. Моделът е пригоден за ляво зареждане с многозаряден барабан и няма вариант за единична стрелба. От дясната страна барабана има висок ограничител, включващ и механизма за превъртането му. На всичкото отгоре паралакса на Фалкона е също от ляво.
3. Монтажната шина е също с намалени размери и в комбинация с поставената оптика не оставя много место за монтиране на други аксесоари.
4. Някои биха нарекли приклада въз късичък. Аз бих го квалифицирал директно като "бебешки".
Е, може да се поработи малко върху спусъка но за моите възможности той е повече от перфектен и няма да е виновният в случай на куца стрелба.

За сметка на това обаче всичко останало са само плюсове- лека, къса, ергономична, мазна работа на всички "възли и детайли", перфектна като брой изстрели и плато, забележителна точност (за сега само до 9 м при реглажа на оптиката но предпоставките са отлични). Някои да се сеща за други необходимости от първа ръка като начало?
Предстои да я прострелям по таблицата на тумблера, която ми е направил дени, както и да нанеса верните промери в метри на колелото. Това обаче са неща които никога не съм правил и въпреки че Дени ми обясни подробно (според него) но той горкия няма как да знае, че аз ходих до тоалетната само за да мога да рева със сълзи от яд че не разбирам почти нищо от това което ми обясняваше;) Да не вземе някой да ме изпее, ей! Та като си намеря инструктор за тези две неща, остава само:
1. Някой да ме научи да стрелям!
2. Да си наема персонален треньор, който да ме докара до кондиция да се сгъвам за стрелба "от коляно" и особено "седнал"
3. ............... и така до 109 примерно. Все проблемни моменти за които сега дори и не подозирам но съм сигурен че ще се появят. Надявам се да се представя добре на вечеринките поне, въпреки че в последно време и в тази дисциплина КПД-то ми е паднали здравата! :cheers:
Сега малко сериозно за това което сътвори Jethro/ Дени:
1. Удължи приклада с между 3,5 и 5,5 см ( имам в предвид трите точки на дъгата на задтилъка).
2. Направи го регулируем във вертикална посока, което беше задължително, тъй като в оригиналния си вид не ми идваше никак. Направо си бях като "Колчо слепеца".
3. Посади тумблер със скала на оптиката.
4. Избачка регулируем наочник.
5. На тайно място боцна един нивелир та околните да си мислят че имам око снайпер и си позиционирам пушката по дарба от Всевишния. Абе разколебания съперник е вече наполовина победен , тъй че треперете още от ранна пролет:shootup:
6. Последно но не и по важност е паралаксното колело, което Дени направо сътвори от Нищото и от Световния хаос като един настоящийй..... айде да не прекалявам, че ще започнем да му вдигаме храмове под път и над път. Майтапа на страна но оригиналното колело на оптиката не пасваше отникъде на конструкцията на пушката- опираше в барабана, опираше в приклада и затваряше изцяло достъпа до отвора за зареждане. Новото колелото наистина трябваше да бъде много специфично заради барабана, лявото пълнене, левия паралакс и конструктивно малогабаритните мерки на пушката. Стана нещо изключително функционално и прибрано, като в същия момент позволява много лека работа с него.
7. Имам си идеална дръжка за зума, за да не си кълча пръстите като нещо ми се струва я далеч, а близо.
8. Постави регулируем наочник, който фиксира така, че само като лепна веждата на него и все едно съм на терасата на обсерватория Снежанка- виждам целия свят, че и отгоре биля!
9. Изработи много опростен, надежден и перфектно работещ адаптер за единично зареждане съгласно ФТ изискванията.

Така пушката стана с обща дължина около 108 см, височина заедно с оптиката от 27 см и дебелина от паралаксното колело до врътката за настройка на оптиката л/д от 8,5 см. Демек бившият гном излезе от класацията за детски играчки и си стана почти като другите батковци, без при това да вдига много килограмите си. От 3.120 кг в пелените, от офиса на Дени се изниза с бойно тегло от 4.100 кг. Баш таман за каба юнак като мене! :yahoo:
С три думи пушката стана супер удобна и функционална, като това е и единственото нещо което ме интересува!
За сега съм без хамстер, заради което моля всеки който има някакви железа от стари пушки или идеи в посока на това къде може да се намери монтажна шина с дължина 25-30 см, ширина 15 мм и и дебелина около 4-5 мм с каналчета 12х2х2 да се поразрови, хем и някоя пара ще изкара.:popcorn:
Такива ми ти работи дами и господа.20200222_112605.jpg 20200222_112617.jpg 20200222_112626.jpg 20200222_112634.jpg 20200222_112656.jpg 20200222_112718.jpg 20200222_112726.jpg 20200222_112758.jpg20200222_112605.jpg 20200222_112617.jpg 20200222_112626.jpg 20200222_112634.jpg 20200222_112656.jpg 20200222_112718.jpg 20200222_112726.jpg 20200222_112758.jpg
Ето и малко снимки:20200222_112605.jpg 20200222_112617.jpg 20200222_112626.jpg 20200222_112634.jpg 20200222_112656.jpg 20200222_112718.jpg 20200222_112758.jpg
Еййй, не се научих да ги качвам като хората тези снимки. добре че не пробвах и трети път
 
Последна промяна:

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Само тая осмица за мен отпред е проблемна, но това ще си го прецениш сам. Пробвай като е на 180 бара и като е на 100 бара къде отиват попаденията.
 

vedra

Редовен Потребител
Ще го направя, благодаря. Просто реших да прострелян малко и тогава да се захвана с раздел "подобряване на точността"
 

vedra

Редовен Потребител
Само тая осмица за мен отпред е проблемна, но това ще си го прецениш сам. Пробвай като е на 180 бара и като е на 100 бара къде отиват попаденията.
Абсолютно прав се оказа scandalo!!!
С JETHRO започнахме прострелката за скалата на тумблера на около 150 бара. Всичко беше ОК до 36-я метър. само че в един момент падна до 100 и дойде време за пълнене. Надухме я до около 180 бара...!!! И стана тя една, не е за разправяне, започна да бие високо горе но като казвам високо, значи именно високо. А както беше пълен ОК в хоризонталата, изведнъж започна да ги мята силно в дясно с около 1 см че и отгоре. На всички разстояния се разцентрова из основи. Какво ли не ни дойде на акъла (най-вече на Дани де, в моя акъл зееше дупка)- та мръсна цев ли не щеш, та хлабав болт на спусковия механизъм, та проблеми с монтажите на оптиката, та майки, та лели и т.н. и т.н. И аз изведнъж се сетих за горния пост на scandalo (че и на лично ми беше писал човека ама кой да слуша). Прекратихме веднага чиновническте занимания със скали, паралакси, тумблери и т.н., добре че бяхме на територията на Jethro. Хоппа с целия инвентар горе в офиса. Затисна я Дани на менгемето да не бяга и най-напред се хвана с почистване на цевта- въженца, примки, парцалчета, спрейчета- и така 5-6 пъти. Вас лъжа, мене истина, ЕКОТОЙ ряпа да ядат, само че черно! Първите две минавания направо си вадеха парчета от нагоряла смазка, като чели, не съм сигурен какво точно беше това. Постепенно минахме през "Петдесет нюанса сиво", а последните два тура изкараха и това което се беше натъпкало в нарезите на цевта. Явно е имала някаква технологична смазка на излизане от завода, ама я ме питайте дали я чистих след като я взех от гръка- няма да отговарям на този въпрос!
После Дени се нахъса, свали осмицата извади и гумения пръстен и я сложи на фрезата- първо с 12-ка за центриране и след това с 13,5, за да достигне нужното разширение. Центрира се идеално и цевта остана да виси свободно на кутията, като от всичките страни между осмицата и цевта имаше еднакъв луфт от някакви си части от милиметъра. И още едни камъче в градинката на Air Arms, че да не се възгордяват безмерно задето са направили такава хубава пушка- освен че не измислят заводско решение за проблема с осмицата и не предупреждават че в цевта е мазньок, взели че не затегнали единия от болтовете на ложата- абе чувам аз че нещо ми хлопа ама все си мислех че е нивелира дето ми го сложи Дани, вятър, ингилизите не затегнали болта и вътре чарколяците хлопат.
След горните интервенции Дани направи една проба на 9 м- всичко в една дупка в буквалния смисъл на думата. Нямахме сили да слизаме пак в мазето.
Разбира се видов ден ще дойде в петък (ако е хубаво времето), когато ще излезем на терен, за да оправим скалите на паралакса и тумблера. Но по всичко личи че се заформя една прекрасна пушка за ФТ след като, както предрече и scandalo разширихме осмицата на 13,5 мм (самата цев външно май беше 12,5).:cheers:
 
Последна промяна:

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Абсолютно прав се оказа scandalo!!!
С JETHRO започнахме прострелката за скалата на тумблера на около 150 бара. Всичко беше ОК до 36-я метър. само че в един момент падна до 100 и дойде време за пълнене. Надухме я до около 180 бара...!!! И стана тя една, не е за разправяне, започна да бие високо горе но като казвам високо, значи именно високо. А както беше пълен ОК в хоризонталата, изведнъж започна да ги мята силно в дясно с около 1 см че и отгоре. На всички разстояния се разцентрова из основи. Какво ли не ни дойде на акъла (най-вече на Дани де, в моя акъл зееше дупка)- та мръсна цев ли не щеш, та хлабав болт на спусковия механизъм, та проблеми с монтажите на оптиката, та майки, та лели и т.н. и т.н. И аз изведнъж се сетих за горния пост на scandalo (че и на лично ми беше писал човека ама кой да слуша). Прекратихме веднага чиновническте занимания със скали, паралакси, тумблери и т.н., добре че бяхме на територията на Jethro. Хоппа с целия инвентар горе в офиса. Затисна я Дани на менгемето да не бяга и най-напред се хвана с почистване на цевта- въженца, примки, парцалчета, спрейчета- и така 5-6 пъти. Вас лъжа, мене истина, ЕКОТОЙ ряпа да ядат, само че черно! Първите две минавания направо си вадеха парчета от нагоряла смазка, като чели, не съм сигурен какво точно беше това. Постепенно минахме през "Петдесет нюанса сиво", а последните два тура изкараха и това което се беше натъпкало в нарезите на цевта. Явно е имала някаква технологична смазка на излизане от завода, ама я ме питайте дали я чистих след като я взех от гръка- няма да отговарям на този въпрос!
После Дени се нахъса, свали осмицата извади и гумения пръстен и я сложи на фрезата- първо с 12-ка за центриране и след това с 13,5, за да достигне нужното разширение. Центрира се идеално и цевта остана да виси свободно на кутията, като от всичките страни между осмицата и цевта имаше еднакъв луфт от някакви си части от милиметъра. И още едни камъче в градинката на Air Arms, че да не се възгордяват безмерно задето са направили такава хубава пушка- освен че не измислят заводско решение за проблема с осмицата и не предупреждават че в цевта е мазньок, взели че не затегнали единия от болтовете на ложата- абе чувам аз че нещо ми хлопа ама все си мислех че е нивелира дето ми го сложи Дани, вятър, ингилизите не затегнали болта и вътре чарколяците хлопат.
След горните интервенции Дани направи една проба на 9 м- всичко в една дупка в буквалния смисъл на думата. Нямахме сили да слизаме пак в мазето.
Разбира се видов ден ще дойде в петък (ако е хубаво времето), когато ще излезем на терен, за да оправим скалите на паралакса и тумблера. Но по всичко личи че се заформя една прекрасна пушка за ФТ след като, както предрече и scandalo разширихме осмицата на 13,5 мм (самата цев външно май беше 12,5).:cheers:

Не мога да повярвам :D :)
 

vedra

Редовен Потребител
Дали има къде да стреля колежката? Нали сме от АА отбора, дали да не я поканя на Бонсовите? Една презентация да направи, подробности да покаже за да разберем дали наистина става или не.
Пушката имам предвид, да не си помислите друго.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Относно хамстера. Виждал съм решение на "проблема" без да се нарушава целостта на приклада и оригиналното състояние на пушката. Монтира се на предния болт на спусковата скоба и на централния болт, който хваща ЦК към приклада. Недостатък е, че не може да се регулира, но все пак ще е по-добре, отколкото без него.
 

Termina4

Потребител
Всичко по този модел изглежда страхотно-титаниев резервоар, многофункционален хамстер, яка кука, яка кака , LW цев, айр стриперче, интересна цветова комбинация на приклада, противооткатна(ставилизираща) система и други. Мен ме притеснява да не са хванали цевта за цилиндъра и че ми изглежда доста тежка, но ще видим.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Всичко по този модел изглежда страхотно-титаниев резервоар, многофункционален хамстер, яка кука, яка кака , LW цев, айр стриперче, интересна цветова комбинация на приклада, противооткатна(ставилизираща) система и други. Мен ме притеснява да не са хванали цевта за цилиндъра и че ми изглежда доста тежка, но ще видим.
Пушката се разработва с участието на отбора по Фт и ХФТ на АА всичко е помислено и тествано преди да го обявят, цената се очаква да е около 2000-2500 паунда .
 

vedra

Редовен Потребител
Къде на шега, къде на истина с поста ми по горе имах в предвид ако някой разполага с повече техническа информация за модела, да сподели.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Относно хамстера. Виждал съм решение на "проблема" без да се нарушава целостта на приклада и оригиналното състояние на пушката. Монтира се на предния болт на спусковата скоба и на централния болт, който хваща ЦК към приклада. Недостатък е, че не може да се регулира, но все пак ще е по-добре, отколкото без него.

Весо, ето за нещо подобно имах предвид:
92057731_1504365613069590_5986279044402905088_o.jpg


Някъде по форума даже мисля, че DANNY е пускал подобен хамстер, който той направи преди 10-ина години, но не мога да го намеря. Даже по спомен беше и подробно описано всичко. Монтирана беше на неговата AA S400.
 

vedra

Редовен Потребител
Благодаря Божидаре, знам ги тези. В "Роулан инжинеринг" (или нещо подобно, забравил съм сега името на фирмата) ги предлагат готови, оригинална разработка за АА S400/410 по 40-60 евро. На мен обаче ми се иска да мога да го регулирам по височина и напред/назад заради което предпочетох варианта със шината и раздвижен хамстер . Разбира се модела, който предлагаш и ти ми стои в резерва ако се откажа от раздвижния. Така или иначе ще се прави след като минат дънданиите покрай вируса (и шината и хамстера са налични вече, остава само Дени да ги монтира). Само това и остава да се направи на пушката, всичко друго си е на място и стреля перфектно. Даже вече съм изпедепцал сядането и ставането от възглавничката- направо съм "Гинко пружинко- не е много елегантно самото ноу-хау но ми върши работа, пък и за вас ще е забавно в началото:)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Преди два месеца се сдобих с чисто нова AA HFT 500. Нямах време за убавицата, но сега вече понатрупах впечатления и пострелях и мога да кажа че пушката си заслужава. Приклада е много хубав! И поне на мен ми е много удобен. Накичил съм я за ФТ. Направих и минимални настройки, като си пизволих да сменя сама една пружинка на спусъка и да го регулирам по мой вкус. Натегнах пружината на иглата на БК два оборота и това е! Целта ми беше да имам ФТ пушка без редуктор, а тази е с голям цилиндър и много добро плато.
IMG_20200418_170718.jpg Scan2.JPG
 
Последна промяна:

vedra

Редовен Потребител
Преди два месеца се сдобих с чисто нова AA HFT 500..... ФТ пушка без редуктор... с голям цилиндър и много добро плато.
View attachment 83383 View attachment 83381
.
Класата си е класа! Когато големите батковци от АА говорят, ние мълчим с шапка в ръка;)
Ама рекох и аз да се похваля с моята ФТ играчка за начинаещи.
Днес, Дени (JETHRO) ми помогна да приключа до край първия етап от проекта за "накичването" на АА S 410 до ниво първа ФТ пушка. Не че знам какъв ще е вторият етап но просто съм сигурен, че искам, не искам, неминуемо ще го има- уча се от най-добрите в хобито:lol:
Накратко последните промени са както следва:
1. Нагласихме фино дължината на приклада за моите нужди чрез премахване на една от вложките. Леко го бях предобрил поради незнаене и ръцете малко ми късееха- явно размерът има значение. Сга е топ.
2. Променихме мястото и размера на нивелира. Сложихме го отгоре на задния край на оптиката. И понеже така се вижда директно, ползвахме нивелир с по-малък размер.
3. Монтирахме шина за "прикачен инвентар" под ложата, така да се каже. Решението ми се струва доста оригинално и разширява възможностите на пушката в различни дисциплини.
4. На шината закачихме едно "животинче" "Original Jethro made". Хамстера ми е даден от Дени за временно ползване, така че търся си хамстер- нов, използван или предложения за модели и от къде да купя. Не че бързам, броят сливови на ден, които ми иска Дени за наема не е кожодерски- вързва се! Лошото е че не пие какво да е- трябвало да е от региона на Троян с вкус от края на 70-те до средата на 80-те години на миналия век (ееега ти датировката, за нас ли става дума?).:cheers:
5. Като резултат от престоя ми при Ники Атанасов (njatanasov), по негова идея и чертежи натъманихме и едно "дърво", което се закача на шината и позволява захващане на рест за стрелба в режим бенч рест. Благодаря на Ники за ценните съвети и наставления които ми даде. Яка спявка беше в с. Росен, тръгнах си от там с много подобрения в разбиранията ми за стрелба с ВО.

Ами до тук, толкова.
За жалост няма да мога да дойда на Асеновград защото съвпада с 3-я рожден ден на внучката.
Ще режем лентата на Троян и на Вършец.
Ето и малко снимки:
20200603_232058.jpg 20200603_232248.jpg 20200603_232355.jpg 20200603_232428.jpg 20200603_232820.jpg
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Счупи ми се една пластинчата пружина, която превърта барабанчето на моята S510.
Широка е 2мм. и дълга около 22мм. Зоната на счупването съм отбелязал с червена линия.
Някаква идея от какво може да се вземе?! Напр. от електрически ключове... брави...?!
View attachment 54422
Като се рових скоро в нета видях че има "фейслифт" на този калпав детайл.
Този е вече друга бира... с доставката го намерих на 50-65лв. (със застраховка+трак номер и без) в този сайт https://www.gunspares.co.uk/
LT086.jpg
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Тунинг на Air Arms S510-XS, кал. 4,5 мм: Разширен трансферпорт; разширен отвор на клапанното тяло; по-твърда пружина на бойния клапан; изтънена игла на дотиквача; пружината на ударника, в незаредено положение е с минимален натяг от 2 мм.; разширен отвор на регулатора; полиран ударник. Така настроена, пушката направи 30 изстрела - 3 пълнитела, със скорост 296 - 300 м/с, с чашки JSB 0,547 гр. Стартово налягане - 145 бара. Крайно налягане - 120 бара. Първите 5 изстрела са със скорост: 296, 297, 298, 299, 298, след което пушката стреляше с 298 - 300 м/с, все едно е с редуктор, като предпоследният и последният изстрел са с 297 м/с. Скоростта е зададена от собственика. Задачата беше, пушката на правоток да стреля все едно е с редуктор.
 

Attachments

  • 20211102_201026.jpg
    20211102_201026.jpg
    184.8 KB · Прегледи: 46
  • 20211102_201056.jpg
    20211102_201056.jpg
    184.4 KB · Прегледи: 45
  • 20211102_201939.jpg
    20211102_201939.jpg
    410.7 KB · Прегледи: 43
  • 20211102_201950.jpg
    20211102_201950.jpg
    276.8 KB · Прегледи: 44
  • 20211102_202032.jpg
    20211102_202032.jpg
    298.2 KB · Прегледи: 43
  • 20211102_202053.jpg
    20211102_202053.jpg
    155.1 KB · Прегледи: 43
  • 20211102_202217.jpg
    20211102_202217.jpg
    333.6 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_202237.jpg
    20211102_202237.jpg
    424.6 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_202316.jpg
    20211102_202316.jpg
    323.6 KB · Прегледи: 43
  • 20211102_202558.jpg
    20211102_202558.jpg
    409.6 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_202559.jpg
    20211102_202559.jpg
    546.6 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_202616.jpg
    20211102_202616.jpg
    229.7 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_202839.jpg
    20211102_202839.jpg
    260.9 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_202841.jpg
    20211102_202841.jpg
    200.8 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_210548.jpg
    20211102_210548.jpg
    200.8 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_211007.jpg
    20211102_211007.jpg
    252.3 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_211123.jpg
    20211102_211123.jpg
    187.7 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_211237.jpg
    20211102_211237.jpg
    323.8 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_211739(0).jpg
    20211102_211739(0).jpg
    507.6 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_211929.jpg
    20211102_211929.jpg
    187.6 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_212239.jpg
    20211102_212239.jpg
    163.2 KB · Прегледи: 42
  • 20211102_212258.jpg
    20211102_212258.jpg
    204.8 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_212308.jpg
    20211102_212308.jpg
    209.8 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_212321.jpg
    20211102_212321.jpg
    267.5 KB · Прегледи: 40
  • 20211102_212351.jpg
    20211102_212351.jpg
    399.8 KB · Прегледи: 40
  • 20211102_212400.jpg
    20211102_212400.jpg
    180.5 KB · Прегледи: 39
  • 20211102_212411.jpg
    20211102_212411.jpg
    246.7 KB · Прегледи: 39
  • 20211102_212418.jpg
    20211102_212418.jpg
    270.5 KB · Прегледи: 40
  • 20211102_212544.jpg
    20211102_212544.jpg
    214.4 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_213529.jpg
    20211102_213529.jpg
    354 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_213536.jpg
    20211102_213536.jpg
    308.9 KB · Прегледи: 39
  • 20211102_213554.jpg
    20211102_213554.jpg
    435.4 KB · Прегледи: 41
  • 20211102_213813.jpg
    20211102_213813.jpg
    321.7 KB · Прегледи: 39
  • 20211102_213852.jpg
    20211102_213852.jpg
    305.4 KB · Прегледи: 45
Последна промяна:

slavev

Потребител
Здравейте . Някой знае ли , какъв е този малък отвор ( на мен ми прилча на разтоварващ клапан ) :))))) зад трансферпорта на клапанното тяло ? Пушката е s410F . 4,5 мм.
 

Attachments

  • 8A81E7BF-2DEA-43AB-91A2-67B8DBAA27D7.jpeg
    8A81E7BF-2DEA-43AB-91A2-67B8DBAA27D7.jpeg
    183.8 KB · Прегледи: 61

Бай Колю

Редовен Потребител
Нагоре