Среща - Врачански Балкан 2020

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Колкото до грипа, явно короната е с по-висока успеваемост при хронично болни от други заболявания и възрастни. Иначе умрял от корона вирус до сега няма- просто засилва до критична точка ефектите от сърдечни, белодробни и имунни заболявания и мори лесно възрастните с тези характеристики. Останалите кихат, кашлят и имат 37-38 градуса температура в най-лошия случай. "Старост, нерадост колега.

Весо, то и от СПИН няма починали, но...
 

vedra

Редовен Потребител
Прав си Божидаре. За това, който има такива болежки трябва да е внимателен. Не апелирам да сме безотговорни, а разсъдливи и да не изпадаме в крайности. Аз например, понеже си знам дериджето, когато съм в града нося маска и ръкавици но из Витоша и Ботаническата градина се разхождам почти без никакви предпазни средства (освен презервативи в джоба в случай че харесам някоя от вакантните красавици по околовръстното шосе ;))
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Айде да включим простата логика: Когато на едно място се събират стотина гарантирано здрави хора - каква опасност ги грози?
По моя логика - никаква.
Значи аз го разбирам така че всеки трябва да мине преглед и да му се издаде документ че не е болен ,или на място ще се правят тестове, защото това " Аз съм здрав" малко не върви.
Просто питам и ме интересува това за да знам дали да планирам да дойда
 

братушка

Редовен Потребител
Разбира се, че ще правим тестове - ще караме всеки да киха през хронограф на 50м :)
И ако не улучи - карантина на място с пълна дезинфекция (оня български народен домашен дезинфектант - по 1л дневно) :)

Ама много сте се зациклили бе хора...
Скоро ще искате разрешение от общината и до кенеф да идете...
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Заради такива " не зациклили " и с такова мислене сме на това дередже в момента и страда бизнеса на много хора . Ама нали щом пиете ракия няма проблем ......
 

братушка

Редовен Потребител
Вау !!!!!
Сега ще знам, че заради мен "страда бизнеса на много хора" :)
По принцип то се знае - за всичко са виновни гадните руснаци :)

Щом си толкова отговорен - стой си вкъщи. Не, по-добре прибери по домовете хиляди цигани, които се прибраха от Италия, Австрия и Испания и щъкат насам-натам. Ето това ще е отговорно поведение. А за да мрънкате по клавиатурите у дома голяма доблест не се иска.
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Ей това е огранизация от човек който е правил не знам колко състезания. Само едно голямо БРАВО, успех. Навсякъде се тръби да де пазят хората ,карантина и колко е заразно , но плюенето през хронографа решава всичко

И аз питах нещо за да знам дали да дойда и след тия отговори ми стана ясно на какво ниво ще е всичко.
 
Последна промяна от модератор:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Стоя си !
А ти като се сравняваш с въпросните цигани ходи където си искаш въпрос на морал и възпитание!
 

братушка

Редовен Потребител
И аз питах нещо за да знам дали да дойда и след тия отговори ми стана ясно на какво ниво ще е всичко.
Какъвто въпрос зададе - такъв отговор и получи.
Много се съмнявам, че най-пишещите тука изобщо мислиха да идват. Брой заявки го доказва.
Но ето че намериха добра тема за клавиатурна изява.
 

didarai

Редовен Потребител
Това вече са глупости...
https://fakti.bg/world/457280-nov-pechalen-rekord-koronavirusat-ubi-627-samo-za-den-v-italia
Казаха го тази вечер по новините . Не съм ги броил аз , но щом казваш .. ???
За крематориумите новината е отпреди дни , пак от телевизиите (БТВ ,НОВА + достатъчно познати намиращи се в Италия )
И коментирах вън от темата за срещата , макар и в нея , защото много хора неглижират проблема (и аз в началото , докато беше далеч ).
Да , аз (може би , че малко на половин дроб карам ) ще прескоча трапа , но баща ми с помпичките за дишане , едва ли .
По принцип имаше планове да ходи на море лятото , а не ми се ще да правим погребение , само щото някой върви и плюе наред без маска и т.н.
Сори за постовете в темета , този ще е последен .
Аз например не мога да дойда на тази и на която и да е друга среща , по ред (не една ) причини ...от години , т.е. вън от вируса .
 
Последна промяна:

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Хубаво е поне да си наясно с някой неща като организатор,но явно не си въпреки опита ти което говори много лошо за отношението към тези които питат нещо за да дойдат.

А и може ли цитат на въпроса ми , защото обичаш да работиш с цитати за да се поправя за следващия път, да зная как да задавам въпроси които ме интересуват.
 
Последна промяна от модератор:

братушка

Редовен Потребител
Що се зациклихте на това? На мен не ми дреме, а вие само това повтаряте...
Приемете, че аз съм некадърник и дилетант без опит и се успокойте вече.

Който дойде - дойде. На който не му е по вкуса - ще седи у дома.
На мен лично ми се ще с тези, които дойдат да изкараме душевно, а не да се джогаме само.
Обявено е като СРЕЩА, не рейтингово за световно.
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Срещата или рейтингово с какво се различават, че на рейтингово може да има болни и да не се проведе ,а на срещата всички са здрави ли? А и съм присъствал на "срещи"с много по голяма посещаемост от колкото рейтингово състезание.
 

братушка

Редовен Потребител
Последна промяна от модератор:

rashko

Редовен Потребител
Мале, Ужас, няма да има срещи нито за 16-джауловите, нито за над 16- джауловите.(АЗ +)
Като чета, провокацията от "избраните"... Да сте ми живи, здрави и да има много повече срещи от колкото провокация!
Бахти и триенето от "приятели" ще падне.
 

rivan

Редовен Потребител
https://fakti.bg/world/457280-nov-pechalen-rekord-koronavirusat-ubi-627-samo-za-den-v-italia
Казаха го тази вечер по новините . Не съм ги броил аз , но щом казваш .. ???
За крематориумите новината е отпреди дни , пак от телевизиите (БТВ ,НОВА + достатъчно познати намиращи се в Италия )
И коментирах вън от темата за срещата , макар и в нея , защото много хора неглижират проблема (и аз в началото , докато беше далеч ).
Да , аз (може би , че малко на половин дроб карам ) ще прескоча трапа , но баща ми с помпичките за дишане , едва ли .
По принцип имаше планове да ходи на море лятото , а не ми се ще да правим погребение , само щото някой върви и плюе наред без маска и т.н.
Сори за постовете в темета , този ще е последен .
Аз например не мога да дойда на тази и на която и да е друга среща , по ред (не една ) причини ...от години , т.е. вън от вируса .
От неглижиране на проблема Италия, Франция, Испания, Великобритания са на това дередже!Щото сития на гладния не вярва!
Не ми се иска да съм на мястото на доктор, който трябва да реши кой пациент да сложи на апаратно дишане и кой да остави да умре, защото няма достатъчно апарати.Но от тези проблеми се вълнуват тези, които са рисков контингент.А останалите викат - какво толкова, просто грип.Братовчед ми в Испания ми се смя преди 4 дни, че нося маска и се поливам със спирт.От 2 дни не съм го чувал, не отговаря.Ако е вярно, че един болен заразява 800, вие си правете сметката.Ако си заровим гловата в пясъка, няма да си помогнем.Ако не спазваме мерките - също.
Знам, че някой сега ще затрие този пост, както затриха други.Това само показва колко сме отговорни и обществено ангажирани.
Бъдете здрави!
 

t.marev

Редовен Потребител
.....На мен лично ми се ще с тези, които дойдат да изкараме душевно, а не да се джогаме само.
Обявено е като СРЕЩА, не рейтингово за световно.
Мисля че ще бъде чудесна среща, много ми се иска да дойда, но най-вероятно няма но по съвсем други причини.
Иначе от гледна точка на безопасността, с какво една такава среща е по-различна от това което правим всеки ден? Нима всеки ден не се събираме с 20-30, а някои и с повече души? Нали всеки ходи на работа, пътува с нещо, качва се в такси, влиза в магазин, говори с комшиите от входа и т.н.т. Предполагам на срещата хората няма да се прегръщат, целуват и да играят "прескочи кобила"....:(Мерките за безопасност всеки си ги прилага и не е необходимо правителството да нарежда дали да се ходи по градинки или не. Всеки може сам да прецени, кое е опасно и кое не...а който не може - да пита и да гледа другите, така като пита какви чашки да си вземе. Парализираното от страх общество не е полезно за своите членове и показва че вирусът е постигнал целта си - превзел е системата отвътре.
Монетата винаги има две страни, всяко нещо има плюсове и минуси, въпрос на преценка е, но аз мисля че предимствата не една такава среща, са повече от минималните рискове, които тя крие, именно защото е среща, а не "мероприятие".
.....По принцип то се знае - за всичко са виновни гадните руснаци :)....
Май така ще се окаже накрая, но ти като почти българин вероятно знаеш, че под "руснаци" не се разбира самите руснаци, а тези които ги управляват.;)
Успех на срещата, ако няма някоя идиотска забрана като днешната, мисля че ще си изкарате чудесно!:cheers:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Без паника,бъдете мъдри,като змии и не злобливи,като гълъби...един,една,някой каза...филтрирайте информацията към и от вас!Изкуствена или естествена ситуацията ще сканира състоянието на хората, обществото и държавата...без излишни мелодрами... "Неправедният нека върши още неправда; нечистият нека се още скверни; праведният нека върши още правда, а светият нека се още осветява." Откр.22:11.
Иначе да...жалко за срещата,щеше да е интересно събитие...;)
 
Нагоре