Среща - Врачански Балкан 2020

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Вярно ли никой не е заявил участие? Може да е заради "короната" . Споко бре, само аз и още 3-4 в този форум сме от рисковия контингент! Я си живейте живота. И от миналигодишния грип пак ли ви беше толкова страх? Я поразгледайте малко статистиката за "смъртност от свински грип за 2017-2019"!!! И тогава средно 2,5 % и сега пак толкова, разликата е че от 2-3 седмици в световен мащаб се съобщава всеки отделен случай, а за предишните години статистиката си остана в рамките на обявени проценти на 6 месечна база. До средата на април всичко ще е приключило и 99% от хората тайно ще се чешем по главата а 1 % ще потриват ръчички. Със сигурност сред този 1 процент ще е и онзи юнак.... не знам си кой Бижков, Черепа де.
Колега нежеланието за посещение на такива мероприятия не винаги е породено страх .
Мисля ,че личната отговорност на всеки един от нас трябва да е по-голяма от страха или от смелостта.
Гледам статистиката ти се отдава,та би ли изчислил една задачка?
През 2017-2019 при свинския грип,ако се бяха предприели същите мерки ,като сега,и хората съвестно и отговорно ги спазваха,какъв щеше да бъде % смъртност?Същия който си описал ли?
Всеки носи глава на раменете си и решава сам за себе си страхлив ли да бъде ,смелчага ли или просто разумен.Мислете и за хората,които се борят на първа линия.Мислете и за недостига на лекари,сестри,апаратура ,лекарства,консумативи ....
 

братушка

Редовен Потребител
Участие и резервации не съвсем едно и също. Познавам няколко души, които най-вероятно ще идват, но ще нощуват на по-реномирано място, затова и не пишат за резервации.
Иначе аз ще идвам всякак. Ще довлека мишенки, оборудване, както обещах, пък който дойде.
Допускам, че ще има и хора, които ще решат в последен момент да идват. Просто такива ще трябва сами да решават въпроса с настаняване. Не мога да проточвам това с резервации до последния ден.

ПС:
Мисля ,че личната отговорност на всеки един от нас трябва да е по-голяма от страха или от смелостта.
Личната отговорност не е задължително да се изразява в неприсътствие.
Има маски, може да спазваме дистанция помежду си, да закупим дезинфиктанти...
Всеки сам ще реши за себе си.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Това значи ли че си сигурен за разрешение от полицията и Община Враца?
 

vedra

Редовен Потребител
Не казвам да сме безотговорни, а да не сме панирани. На практика съм доволен че този народ все пак се подава на някаква "заедност", независимо от причините. Само не ми харесва апокалитичността която се набива в главата на всички. Просто пазете бабите и дядовците си. А ако по някаква случайност човек между 0 и 55-60 г се зарази "трагедията" ще се изрази в подсмърчане, кашлица и 37-38 градуса температура.
А за мерките, които предлагаш на теория са ОК но на практика ще означават от октомври до май светът да живее в условията в които живеем сега от 3 дена насам.
Иначе си напълно прав, всеки има глава на раменете и действа така, както му повелява тя!
Аз лично призовавам за разум и отговорнаст кам себе си и околните, което в конкретната ситуация е едно и също.
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Има маски, може да спазваме дистанция помежду си, да закупим дезинфиктанти...
От изброените действия в момента ,за съжаление,може да се изпълни само това-"може да спазваме дистанция помежду си"
Успех с провеждането
 

братушка

Редовен Потребител
Всъщност точно това с дистанцията е най-трудно за спазване :) Особено като накачулим скара привечер :) :) :)
Но тогава липса на дистанцията ще компенсираме с български народен домашен дезинфектант :)
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
Това мероприятие по постовете разбирам че остава, въпреки че не е ясно още дали ще се разрешени такива сбирки. Може ли и информация за нощувките и дали работят хотелите, защото доста хотели са затворили. Също така и организатора ли ще осигури предпазните стредства за които се говори.
 

vedra

Редовен Потребител
Дано до края на април карантината да отпадне. В противен случай едва ли мероприятието ще се проведе като официално организирано.
Не мисля че организатора трябва да осигури предпазни средства, всеки трябва да си носи маски и ръкавици. Ако аз бях организатор щях да включа пакет предпазни средства в наградния фонд.
 

KILLER

Редовен Потребител
ФТКС
10-12 Април е обявено мероприятието.
Сега видях промяната , но пак не е нещо което да гарантира безопасност от този вирус.
 
Последна промяна:

vedra

Редовен Потребител
Не, гледай пи надолу постовете. Датата се промени на 1, 2 и 3 май. Надявам се до тогава да отпаднат рестрикциите.
Приятен ден
 

vedra

Редовен Потребител
Абе и аз те заблудих но си муслех че този пост е по надолу а нев самото начало на темата:cheers:
 

didarai

Редовен Потребител
Вярно ли никой не е заявил участие? Може да е заради "короната" . Споко бре, само аз и още 3-4 в този форум сме от рисковия контингент! Я си живейте живота. И от миналигодишния грип пак ли ви беше толкова страх? Я поразгледайте малко статистиката за "смъртност от свински грип за 2017-2019"!!! И тогава средно 2,5 % и сега пак толкова, разликата е че от 2-3 седмици в световен мащаб се съобщава всеки отделен случай, а за предишните години статистиката си остана в рамките на обявени проценти на 6 месечна база. До средата на април всичко ще е приключило и 99% от хората тайно ще се чешем по главата а 1 % ще потриват ръчички. Със сигурност сред този 1 процент ще е и онзи юнак.... не знам си кой Бижков, Черепа де.
И аз до скоро мислех така . Докато се оказа, че в Италия не смогват с изгарянето на труповете , а и заравянето става проблем . Днес само 600 починали . Да се сещаш за военен конфликт скоро с подобни загуби на ден ? Наполовина поне ? На половината половината ?
Най-малко разликата е , че не почти не засегна Европа .
Отделно , че вече има наложени ограничения в придвижването ...искаш или не и със сигурност до началото на Април няма да падне .
 

vedra

Редовен Потребител
Желанието ми е да падне до края на април защото "Врачански Балкан" е определен за 1,2 и 3 май последно. Виж пост номер 2 на Братушката от 1 страница.
Колкото до грипа, явно короната е с по-висока успеваемост при хронично болни от други заболявания и възрастни. Иначе умрял от корона вирус до сега няма- просто засилва до критична точка ефектите от сърдечни, белодробни и имунни заболявания и мори лесно възрастните с тези характеристики. Останалите кихат, кашлят и имат 37-38 градуса температура в най-лошия случай. "Старост, нерадост колега.
Във всеки случай, ако извънредното положение е вдигнато в края на април аз със сигурност ще присъствам. Ако трябваще облека сухия водолазен костюм, бутилката на гърба и на втория кран до дихателя закачам суматрата и съм ноер 1:rambo:. Пък ако се налага и космически скафандър ще взема под наем от НАСА- и без това няма да се отрази на "точността" в стрелбата ми:-[.
Горе главата, все от нещо ще трябва да се мре! ;)
 

братушка

Редовен Потребител
Айде да включим простата логика: Когато на едно място се събират стотина гарантирано здрави хора - каква опасност ги грози?
По моя логика - никаква.
Това няма да е ходене до супера, където никого не познаваш и не знаеш кой от къде е.
Предполага се да се съберем на отдалечено място, където дори в "свободните времена" малко хора идваха, а последните месеци сигурно съвсем се обезлюдиха. Ако всеки, който планира да дойде ще се отнесе отговорно и няма да дойде, ако има съмнение за себе си лично - тогава всички останали просто няма от къде да имат проблеми.
Това е мойта проста логика.
Единствено, което малко ме притеснява дали няма да има някаква обща държавна забрана и да затворят всички до един хотели. Но има време още...
 
Нагоре