Закон за притежание, носене и употреба на Пневматично

Статус
Заключена за публикации

praetorian

Редовен Потребител
Не е много по нашата тема,но все пак...Нали знаем,че мечката като играе в комшиите идва и у дома. Предполагам вече сте чели,че на дружество за възстановки са им събрали пушките,макар по закон те да не подлежат на никакъв контрол от КОС,или какъвто и да е орган.Ейтъй, за една лека справка и експертиза са събрани....
 

Sen

Редовен Потребител
Не е много по нашата тема,но все пак...Нали знаем,че мечката като играе в комшиите идва и у дома. Предполагам вече сте чели,че на дружество за възстановки са им събрали пушките,макар по закон те да не подлежат на никакъв контрол от КОС,или какъвто и да е орган.Ейтъй, за една лека справка и експертиза са събрани....
https://btvnovinite.bg/bulgaria/kon...i-izpolzvani-za-istoricheski-vazstanovki.html
 

bleu81

Редовен Потребител
... превантивна мярка против народната любов.. Миналата година закупиха за полицията и жандармерията коли с решетки на стъклата. Явно очакват масови изблици на щастие , все пак икономиката се развива, заводи и магистрали се строят, народа пръска пари по гърция, турция , хамбарите на ной и нап пращят от постъпления..

страх ги е да не развее някой байрака и да запее:

Къде си, вярна ти любов народна?
Къде блестиш ти, искра любородна?
Я силен пламък ти пламни,
та буен огън разпали
на младите в сърцата,
да тръгнат по гората.

...
 

Jorom

Редовен Потребител
Какви са тия проверки дето ги правят КОС-аджиите в моето РПУ?
Не притежавам и не съм притежавал огнестрелно, отивам и си купувам пушка от турция, и при подaване на заявлението за уведомлението едното ченге спомена нещо за проверка - проверка на мен, и че заради тази проверка щяло да се забави издаването на бележката за уведомление... Отидох след месец, получих си бележката...питам го тоя какви проверки, какви пет лева, аз не искам разрешение за огнестрелно или каквото и да било от вас...АЗ ВИ УВЕДОМЯВАМ, ЧЕ СЪМ ПРИДОБИЛ ВО НАД 24 ДЖАУЛА! Аа, ние си правим проверка, ми казва ченгето...какво проверяват и какво си въобразяват тези че зависи от тях в конкретния случай?
Някой знае ли за каква проверка става въпрос, и какво си въобразяват че могат да направят КОС в случай че нещо не им хареса при проверката? Ще откажат да ми издадат бележка за уведомление ли, или ще СЕ ОПИТАТ (щото няма да успеят) да ми вземат ВО?
Ходих вчера да подам заявление за пушката която взех от турция предния ден и оня като видя и пистолета Hatsan Sortie 5.5mm вписан на фактурата заедно с пушката...а той е под 24 джаула, но поиска и него да го впиша в заявлението за уведомление, ама не позна...и пак ми говори да отида след месец, щото заради ПРОВЕРКАТА щяло да се забави издаването на бележката! Понеже нещо не беше на кеф ченгето, реших да не го дразня повече с въпроси за тая тяхна проверка и последиците от нея че да не ми забави издаването на бележката
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
При нас КОС-аджийте са нормални, не се заяждат или нещо подобно, но пак отнема месец. Не споменават никаква проверка.
Знаем за бюрокрацията, особено в България!
 

sts1969

Редовен Потребител
Винаги отнема месец издаването на уведомление, какво правят през този месец ми е все едно. :pardon:
 

Jorom

Редовен Потребител
При мен не винаги е отнемало месец издаването на бележката за уведомление
За 3-4 месеца съм уведомил за четири пушки, първата от тези четири беше м Октомври мисля, и ми казаха след няколко дена ела за бележката, и действително още същата седмица беше готова! След това започнах да си ги взимам от турция пушките! За следващата ги уведомих началото на Януари и тогава ми казаха ела след месец...и тогава за първи път чух за тая тяхна проверка. Мина около месец преди издаването на бележката! За следващата пушка подадох заявление на 10 Февруари. и единия ми каза: ела след няколко дни, сега ще ти я издадем бързо бележката, НИЕ СМЕ ТЕ ПРОВЕРИЛИ!!! Явно от началото на 2020 има някаква промяна в работата на тея КОС-аджии
 

Jorom

Редовен Потребител
Само фактура искат в КОС
Пушките ги декларирам устно на границата, митничаря сверява номера на пушката със записания на фактурата и това е! Досега не съм попадал на митничар който иска да декларирам писмено пушката
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
В Плевен по 20тина дена.Няма проблем не се и заяждат и каквото и да е там,не са ми искали да нося пушки.
 

Jorom

Редовен Потребител
И на мен не са ми искали да нося пушките да ги гледат, но знам че от други хора са искали да ги носят. Не се заяждат, но ми е много любопитно каква е тая тяхна проверка и какви са евентуалните последствия , ако не им хареса нещо при проверката?

Чудя се дали да пусна уведомление и за Sortie-то което е под 24 джаула, но пък трябва да разхождам с мен турската фактура като нямам бележка от КОС. Hе е ли по-добре да ги уведомя и за него?
 

lynx

Редовен Потребител
За въздушни под 24 джаула всеки сам си преценява дали да уведомява. Писано е по темата многократно.
Не виждам от какво толкова си се притеснил, режима е уведомителен, а не разрешителен.
Никой не е тръгнал да ти конфискува пушки или друго.
Най-вероятно КОСаджиите си придават важност, че УЖ някакви проверки си правят, за да си оправдаят забавянето на издаване на бележката, която не зависи от тях.
 

Jorom

Редовен Потребител
Не съм притеснен относно проверките на КОС-аджиите, просто ми е любопитно какви са тия техни измислени проверки, това е

Определено съм притеснен обаче ако не уведомя КОС за Сорти-то и го разхождам с турската фактура, дали няма някоя ченге да се заяде точно заради турската фактура
 

lynx

Редовен Потребител
Ти сам си прецени какво да предприемеш, по принцип уведомлението е безплатно.
Друг вариант е да си изкараш протокол за замерване на мощност(около десетина лева струва), че ВО е под 24 джаула и не подлежи на уведомяване.
Някои колеги са си направили такива протоколи, но винаги съществува риска да попаднеш на крив полицай и да ти изгуби час в разправии и мерене на п*шки....
 

astra

Редовен Потребител
просто ми е любопитно какви са тия техни измислени проверки, това е
За ВО кал. 5.5мм проверяват дали не е преработено в малокалибрено огнестрелно оръжие, за това е тази очна ставка. Ако уведомяваш кал. 4.5мм става само по документи.
ОК?
 

Jorom

Редовен Потребител
Да де, ама боб ли фърлят е ли, не е ли преработено като не са искали да го видят дори оръжието И няма никаква очна ставка, ела след месец за бележката, проверихме те, ето ти бележката Абе пълна мистерия е тая тяхна ПРОВЕРКА!
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Що ми се струва,че не си разбрал,те може си проверяват огнестрелните на тия дето ги притежават,а тия като нас минават помежду другото.
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре