Бензин в кръвта или всичко за хората на мотори.

bleu81

Редовен Потребител
Марине един въпрос имам без да вкарвам никакво заяждане и тем подобни.
Ти подавал ли си сигнал към компетентните органи за такива случай?
За мен лично състезанията и тема подобни си имат място : Пистата.
Защото във форума за въздушно оръжие не е сериозно да се търси сметка ( разни хора разни идеали) .
Лично за мен най дразнещото е да се плюва по всичко и всички ама зад клавиатурата без да си мръднем пръста да напишем една жалба например , действително институциите не работят като хората ама и ние не правим нищо по въпроса.

Djubey идея си нямаш колко жалби и сигнали съм писал последните 15 години към кой ли не в това число 112, кат, КЗП, рзи-та, министерства, агенции, Олаф, Европейска комисия и тн. Резултата е, че съм си загубил месеци от живота да давам обяснения къде ли не и да върша работата на мързеливи дознатели, писари в ДАНС , ЕК и всякакъв калибър бюрократи (паразити). За доста неща съм се преборил и за доста съм си загубил време и нерви. Ако тегля чертата и премеря нервите, времето и ползите по добре би било да си мълча и за всичко да пия по една студена вода… Народа вече е толкова последователен в упорството си да нарушава законите, че не виждам тренд за промяна към по-добро. Четеш бай Ганю и все едно е писано вчера а не преди 100 години.

Вие какво искате, само да си премълчаваме и да се обичаме и уважаваме ли? И в най доброто семейство има разправии.
"колегата" горе ясно го е заявил, че "хич не го е еня кой какво мисли за него и шумния му мотор" пък после аз съм се заяждал....

Мотора коловози не може да направи,даже и атв .

Ти сериозно ли ? ела до Орешак да ти покажа коловози по пешеходни пътеки из гората изкопани от мотори. че трудно че изкопае колкото един зил е ясно, ама да казваш, че не копае на кално е смешно. Основната разлика е че моторите копаят, там където зиловете не могат да стигнат.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Мотора коловози не може да направи,даже и атв .Коловозите ги правят дървосекачите,и от части ловците с джиповете.
Както и да е ,не прехвърлям никаква вина.
Има възпитани туристи,има възпитани мотористи,има и възпитани ловци.Не че сме много,но трябва да даваме пример.:goodbye:
Само трябва да сме толерантни един към друг,да не си пречим и да си пазим природата.


Не мога да се съглася и то изобщо! Мястото, което визирам по-горе в темата е недостъпно за джипове, камоли за камиони!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Оги, по пътищата можеш да се движиш само с регистрирано МПС, преминало ГТП и със съответната ГО.С твоя мотор не знам как минаваш ГТП.
Ако не е регистрирано-само на специална писта.
Така че във всеки случай нарушаваш закона.
Доколко се спазва закона е друг въпрос.
Мотора е регистриран и с нормален преглед не по втория начин. Така го карам вече 2години, тази година Юни трябва да мина преглед и ще споделя дали съм имал проблеми.
И не стоя на едно място да форсирам и да дразня хората, дори у нас не го правя и не обичам да карам в града с мотор, но се случва като се прибирам вечер да минавам през населени места и се старая да не вдигам шум като го режа в лютеницата, но пак си се чува.
 

оги-пз

Редовен Потребител
Djubey идея си нямаш колко жалби и сигнали съм писал последните 15 години към кой ли не в това число 112, кат, КЗП, рзи-та, министерства, агенции, Олаф, Европейска комисия и тн. Резултата е, че съм си загубил месеци от живота да давам обяснения къде ли не и да върша работата на мързеливи дознатели, писари в ДАНС , ЕК и всякакъв калибър бюрократи (паразити). За доста неща съм се преборил и за доста съм си загубил време и нерви. Ако тегля чертата и премеря нервите, времето и ползите по добре би било да си мълча и за всичко да пия по една студена вода… Народа вече е толкова последователен в упорството си да нарушава законите, че не виждам тренд за промяна към по-добро. Четеш бай Ганю и все едно е писано вчера а не преди 100 години.

Вие какво искате, само да си премълчаваме и да се обичаме и уважаваме ли? И в най доброто семейство има разправии.
"колегата" горе ясно го е заявил, че "хич не го е еня кой какво мисли за него и шумния му мотор" пък после аз съм се заяждал....



Ти сериозно ли ? ела до Орешак да ти покажа коловози по пешеходни пътеки из гората изкопани от мотори. че трудно че изкопае колкото един зил е ясно, ама да казваш, че не копае на кално е смешно. Основната разлика е че моторите копаят, там където зиловете не могат да стигнат.

Да казвам го със ръка на сърцето, въпреки че не съм непукист и не обичам да преча, но това го приемам, че ме предпазва от заспали и говорещи по телефона дебили.
 

rivan

Редовен Потребител
Да казвам го със ръка на сърцето, въпреки че не съм непукист и не обичам да преча, но това го приемам, че ме предпазва от заспали и говорещи по телефона дебили.
Не те предпазва по никакъв начин, повярвай ми!И аз карам(съм карал)двуколесно в София и много добре знам за какво говориш.Почти всяка седмица минавам през Пазарджик и знам и там трафикът какъв е.Който иска да те пребие най много да го амбицираш.А който иска да те пусне да минеш си те пуска.Това е.Манталитет . Аз като съм с колата в задръстване и видя в огледалото мотор, криввам леко, да може да мине.Защото утре аз ще съм с мотора.И защо да преча, когато аз няма да стигна по-бързо.Но както се каза - хора всякакви.
Сега като помисля - повечето ми приятели, тези на които мога да звънна посред нощ, да им кажа:вземи лопата и ела и знам, че ще чуя:къде си, идвам, са мотористи, имат или са имали мотори.Аз самия може да се каже съм потомствен моторист.И това, което пиша изобщо не е заяждане.Просто това е моето мнение.Човек трябва да се съобразява с другите, с обстоятелствата и да постъпва с другите така, както иска те да постъпват с него.
Другото колегите го казаха.Не разбрах в гората само кой те засича? Някой турист или някой кърски е.ач?Или някоя зла катерица!
Хайде със здраве!Някой път, като съм на вилата, може да ти звънна, да пием по едно!Сигурен съм, че ще намерим общ език!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Грам не се заяждам.
Излагам моето мнение.
Тея дето гледат в огледалата и не са забравили, че карат кола правят път и не правят резки движения са много малко, но те дори да тичаш ще ти направят път.
Оня ден беше хубаво времето и изкарах мотора, как да обясня, че една патка в нисан жук в продължение на най-малко 10км си чопкаше телефона и постоянно криволичише на зиг заг, чак когато изфорсирах се събуди мамицата и.
Не е само тя.
Имам приятели дето не искат да им бръмчи и карат в заводски вид мотора, почти при всяко каране при изпредварване ги засичат блейки дето не знаят за какво са им огледалата ами че и мигачите.
Та по добре да се чувам това е моето мнение, само дето моя мотор е шумен само ако го напъна при нормално каране не се чува особенно.
А за кърските мотористи там най вероятно е тръпка да гърми и трещи, но и те не ми пречат, минава и заминава за 20сек.нямя време за пречки. Друг и въпроса да застане под прозорците и да почне да гърми и трещи 20мин.
или да мине по един и същи път 30пъти с до дупка газ, за да се направи на интересен, но тези неща ги правят младежите мисля.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Примери много има и в двете посоки, доста често ми се случва да ме изпреварват с несериозна скорост дори в завой разни мотористи на които не им се живее , не че и такива с коли не го правят. Така че както каза "патки" има и от двете страни .
Важното е да има толерантност .
 

ivotomov1

Редовен Потребител
В гората няма файда да ти е шумен мотора,мадами няма,не те засичат.А мецаните те чуват от далече и се покриват.
 

rivan

Редовен Потребител
Файда няма, но повечето се чуват през девет баира в десети!И обикновено карат в група от поне 5-6.
 

joro_ihr

Редовен Потребител
Колкото и да е жалко потвърждавам думите на Оги. Когато карах скутер нямаше ден без екшъни. Смених скутера с кросак яко ревящ и се промениха нещата. Пак имаше ситуации, но много рядко. За съжаление вече не карам мотор заради кръста.
 

lynx

Редовен Потребител
Мой познат преди време купи голям мотоциклет (втора ръка) с избушена изпускателна система.
Поръча си ново гърне и докато го чака, си караше с боботещото.
Бяха го приклещили катаджии в малка улица, че ще викат колегите си с мобилен шумомер, за да го спрат от движение.
Оправиха се някакси, но знам че големи разправии бяха. Неговият мотоциклет бучеше много, дори и на място без да се форсира.
От 2023год. на пунктовете за ГТП навсякъде ще има задължителни шумомери.
Който не е в нормите ще го връщат, има време до тогава но е добре да се знае.
 

rivan

Редовен Потребител
Колкото и да е жалко потвърждавам думите на Оги. Когато карах скутер нямаше ден без екшъни. Смених скутера с кросак яко ревящ и се промениха нещата. Пак имаше ситуации, но много рядко. За съжаление вече не карам мотор заради кръста.
Аз не карам вече, защото ме болят бъбреците от друсането или от вятъра, не знам.Но откакто спрях и не съм имал кризи.А пък след инфаркта - съвсем не смея и да си помисля.
От 2023год. на пунктовете за ГТП навсякъде ще има задължителни шумомери.
Преди, когато на КАТ правеха прегледи, не можеше да минеш, ако бучи, просто те връщаха още при бариерата.Полицаят имаше и едно транзисторче, за радиосмущенията - ако пращи - връщаха.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Е и аз спрях ,годинките напреднаха, сложих очила.Но бръмбарите в главата всяка пролет си шушукат:Добре де,с ендуро кроса спря,еми то има Хонда Шадоу,Кавазаки Вулкан,Ямаха Вираго.
Един комшия точно с Вираго го притиснаха към бордюра, счупи си крака много лошо и вече и той не кара.
Няма безопасен мотор.И опасността идва преди всичко от околните, разбира се при разумно каране.
 
Последна промяна:

staz

Редовен Потребител
Добро утро!
Има гърнета с хомологация за писта и за градска среда. Повечето гърнета имат “тапи” които са на болтчета и лесно се манипулират.
Тва, че по български искаме да си купим “марково” гърне за без пари и да бъде в регламентираните децибели е съвсем отделна тема.
Страната се наводни с пишман мотористи с каски за по пет лева, екипировка за сто и мотори за по хиляда.
Престанахме да търсим качеството...

Разоравали Балкана - ще го разорават, докато ресорните органи чоплят семки зад бюрата. Направете си проучване колко души са на хранилка точно в този сектор.

п.п.
Извинявам се, че го казвам, но българинът се изражда/деградира надолу по еволюционната стълба.
За пример мога да дам случка от миналия месец, когато заведох детето до Офелиите на Витоша са кратка разходка: Планина, сняг, слънце и орди селяндури по маратонки с чорапки тип терлик и летни гуми. Познайте дали не седях 48 минути в задръстване на Витоша, защото няма как, просто няма как да маневрираш с летни гуми в планината...
Същите тези елементарни частици ви пречат и по пътищата, пробиват дупки в неделя, сменят си маслото на тротоара, купуват си коли с десен волан и др.
 

barbaron

Редовен Потребител
Караш по натоварен път Русе-Бяла(S дъгата след Волово) и покрай теб на дълъг десен минават два донора с над 170 и "отключени" шумозащити, а движението насреща и пред теб - зад теб е изкл. натоварено. Минават на милиметри, защото алтернативата за тях са тировете срещу нас, които явно не ги притесняват или моята задница или лява страна. Да де, ама ти си на климатик, със затворени прозорци и макото тъкмо се е унесло... Следва неистов писък от задната час, защото освен, че са сепнали мен, са докарали и малкото до "екстаз"... И видиш ли - след 4-5 километра същите спрели да облекчават нужди, а аз карам със 60 в участъка, защото малкото още хлипа... Спрях... и бях нервен... явно много нервен...А рядко се ядосвам по природа...

Е, не бях прав - съдете ме, но от вътре ми дойде..

... А през дългогодишният си стаж по пътищата имам над 100 000 км. на мотори и много приятели моторджий...Карах до 1996г....

Живи и здрави всички моторджий и бъдете умни! Светът не е само наш!!!
 

rivan

Редовен Потребител
Примери за неразумни, граничещи с лудост самоубийци колкото щеш!С мотори, с коли, с АТВ-та, та дори и пеша...Спомнете си тези двамата, дето навръх Нова Година се бяха качили на Черни Връх, едва ли не по шорти...То затова и пътищата ни са осеяни с каски, пълни с цветя!
И никой не мисли за последствията!Загиват цели семейства, без грам вина!Само защото са се оказали на неподходящо място, по неподходящо време!Трябва да се мисли преди, а не след като стане белята!Защото митингите пред Съдебната палата не са върнали към живот никого!
 

оги-пз

Редовен Потребител
Това че ми бучи мотора не означава, че карам между колите като луд, все пак си ценя кожата и здравето. Бучането е с цел тея дето не обичат да спират на стоп, не признават червен светофар, правят обратен рязко без мигач и без да ползват огледала и все такива манерки кухи.
И да щом съм на мотор карам с превишена скорост и не ме е страх да си го призная, че вдигам по 240, но не забравяйте, че един такъв моторист като мен се падат по 50 джигита с по кухи манерки в автомобили.
Не ревете за колите които трещат 3 пъти повече от един мотор. Се моторите и мотористине да са виновни.
Важното е да сме живи и здрави всички.
 
Нагоре