МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

njatanasow

Редовен Потребител
Да в .22 калибър Малокалибрено.За жалост във въздушното не се прави бенч.Това обаче не ми пречи и там да си стрелям бенч.Разликата е малка...вятъра един и същ!Не съм сигурен ,че ще дочакам състезание при ВО....все пак не съм на 34 г. а на 68 и май съм вече най стария действаш стрелец в този форум!
П.П Осрахме темата!
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Тогава ще ми обясниш ли нагледно какво сравняваме, защо май не разбирам? Още малко и отиваме в Т- клас. Не ме разбирай погрешно съвсем сериозно питам.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Тогава ще ми обясниш ли нагледно какво сравняваме, защо май не разбирам?
На този въпрос ще ти отговорая Така:
Две пушки от един клас разбирай джаули,една дистанция поза произволна!
Няма баскетбол,няма футбол!
П.П. Няма да се разберем ако не искаш....всичко е много просто.Ти пожела да правим сеир.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Така лично за мен подчертавам ЗА МЕН , бенча е спорт за инжинери ( кой най добре ще си направи пушката ) там влиянието на стрелеца е ограничено до минимум, от другата страна е олимпийската стрелба 10м прави или 50 м 3 позиции където 99 % всичко зависи от стрелеца. Така че " позиция по избор" звучи несериозно.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Пак не си прав!Както ЗНАЕШ бенч се провежда на открито и на вятър.Смисъла е да компенсираш правилно!Ако беше в зала си прав но не така!

П.П. При ,22 Римфаер къде стреляме на състезания учавства и Георги Топалов състезател действаш състезател по спортна стрелба.През миналата година имаше втори резултат в света!Е да ама не.Защото е много трудно да се улучи 0,7 десети от милиметъра на 50 м.без правилно прочитане на вятъра!
 
Последна промяна:

Gadnqra

Редовен Потребител
Темата е много интересна. И двамата има какво да покажете и какво да научим от вас за стрелбата. Затова не се карайте и припирайте, видно е, че харесвате различни стилове на стрелба.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Темата е много интересна. И двамата има какво да покажете и какво да научим от вас за стрелбата. Затова не се карайте и припирайте, видно е, че харесвате различни стилове на стрелба.
Ники,ний не се караме!
Просто за мен има цел която трябва да се уцели.Дали си седнал или легнал....или от маса (както аз харесвам с кафенце и цигара )няма значение за мишената!Ако си мишена и някой те целни в окото щото там е искал дали има значение позата?Винаги съм казвал че едно око е голяма цел,стига ми зеницата!Последното беше шега!;)
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
И отново казвам независимо че стреляш бенч и четеш вятъра до 0.7 мм не умаловажавай и другите защото в биатлона мишената е 115 мм което не я прави по лесна за уцелване . Така че да си имаме уважението .
Единствено е реално да сравним стрелец от една дисциплина с такъв от същата. Всичко друго е тупане в гърдите " моя спорт е най прецизен другите сте зле , елате ми на моята стрелба да видим кой е по добър" .
Приятната вечер няма да пиша повече.
 

lynx

Редовен Потребител
Още навремето имаше дискусии, да набутваме ли и огнестрелното в нашия форум?
Съгласните не бяха много, но ни го "набутаха", от това никой нищо добро не видя а няма и да видим.
Форумът беше за въздушно оръжие, сега имаме какви ли не теми, нямащи нищо общо с хобито.
Като влезне някой нов колега в темата за Мишени и види такива от огнестрелно може да си огъне пушката около някое дърво, поради незнание.
Добре е, че нямаме и танкисти във форума, имащи желание да ни демонстрират мишени и техники за целене.
Лъковете все пак са отделени в друга тема :)
 

xpresident

Редовен Потребител
Ела и го покажи,после аз ще ти покажа какво е една дупка на тази дистанция!;):cheers:
Нали за една дупка стана дума, аз за това пуснах моя мишена, после почна да говориш че всеки изстрел трябва да е в отделна мишена???
А предния път като ти предложих да стреляме без оптика, се оказа че имам още хляб да ям.
 

njatanasow

Редовен Потребител
ТъйТъй,тъй,само дето мишените от огнестрелното се поместват в съвсем друг раздел нямащ нищо общо с раздел общи дискусии мишени!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Нали за една дупка стана дума, аз за това пуснах моя мишена, после почна да говориш че всеки изстрел трябва да е в отделна мишена???
А предния път като ти предложих да стреляме без оптика, се оказа че имам още хляб да ям.
Ами сравни мойта дупка и твойта нищо ,че при мен са много повече изстрелите.Коя повече ти харесва?А другото беше препоръка!
 

Ludjev77

Редовен Потребител
ФТКС
Стара българска приказка
"Нито сме ти на годините,нито на ч......мишените.
Не са хубави тия приказки ,казани от "авторитет".
Има една приказка ...като ти е тясно дупето няма да си пиля х..я!Ай със здраве!
Един сериозен въпрос към Атанасов:От доста време се чудя защо няма въздушен БР в България?
 

njatanasow

Редовен Потребител
Стара българска приказка
"Нито сме ти на годините,нито на ч......мишените.
Не са хубави тия приказки ,казани от "авторитет".

Един сериозен въпрос към Атанасов:От доста време се чудя защо няма въздушен БР в България?

Мога да кажа само моето мнение.Защото трябва задължително удобна и стабилна маса,преден рест (който хич не е евтин),Добри уши които също са скъпи,поне четири станока с перки.Това излиза скъпо за много от хората във форума.В началото всички стреляхме бенч,но в последствие се премина на ФТ.Там ,мисля ти трябва само една възглавница за сядане.Поне така съм чул.Има и мишени които се редят, но обикновено това е грижа на организаторите.Това е според мен!:cheers:
 
Нагоре