МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

Kameno Karp

Редовен Потребител
Мисля, че бях чел някъде за такава зависимост, ама дали тук във форума, дали някъде другаде или пък фалшив спомен...
Та вчера и днес ходих да стрелям. Доста силен вятър и то с пориви. Вчера вятъра ми духаше от дясно и попаденията ми бяха надолу от мястото където трябваше да са. Днес вятъра ми беше отляво и попаденията ми се качиха доста нагоре. Вчера стрелях на 50;75 и 100 м а днес на 58 м. Интересното беше, че по вертикала имах много по-голямо изместване отколкото по хоризонталата.Това и вчера и днес.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Мисля, че бях чел някъде за такава зависимост, ама дали тук във форума, дали някъде другаде или пък фалшив спомен...
Та вчера и днес ходих да стрелям. Доста силен вятър и то с пориви. Вчера вятъра ми духаше от дясно и попаденията ми бяха надолу от мястото където трябваше да са. Днес вятъра ми беше отляво и попаденията ми се качиха доста нагоре. Вчера стрелях на 50;75 и 100 м а днес на 58 м. Интересното беше, че по вертикала имах много по-голямо изместване отколкото по хоризонталата.Това и вчера и днес.
Не знам защо си се "влюбил" в тез 50+ метра,че и 100 м.Ами пробвай на по малко ….Например 25 м и като ги вкараш в една дупка качвай метража.Какво искате да разберете на тез дистанции с пружинка, че и на вятър?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
В една дупка ги вкарвам на 13 м. Ама ще взема да пробвам на тия 25 м.
Крайно време е да си направя една стойка за мишените, а не да ги връзвам по дърветата. Че понякога мястото на дървото е определящо за дистанцията на която ще стрелям. Вчера бях в боровата гора.
 

njatanasow

Редовен Потребител
В една дупка ги вкарвам на 13 м. Ама ще взема да пробвам на тия 25 м.
Крайно време е да си направя една стойка за мишените, а не да ги връзвам по дърветата. Че понякога мястото на дървото е определящо за дистанцията на която ще стрелям. Вчера бях в боровата гора.
Това нещо не го вярвам.Ти поне си ми близко.Ела и го покажи,после аз ще ти покажа какво е една дупка на тази дистанция!;):cheers:
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Малко лични размисли да вкарам.
Всеки стреля по различен начин , някой Фт други брнч трети от торбички или прави , всеки си е добър до някаква степен в неговата си стрелба за това не е сериозно да ги сравняваме . Мога да кажа примерно то виждаш ли от маса с менгеме и баба знае ,но това не е така пробвал съм и не мога или с тея големи фт оптики е много лесно и това не е така . Така че не виждам защо стигате до заяждане при положение че няма как да се сравнят нещата ? Сигурен съм че с една и съща пушка резултата между хората стрелящи в различен стил няма да е виновна пушката за крайният резултат а дисциплината в която стрелят.
Благодаря за вниманието . :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Djubey!
Няма заяждане!Има резултати!При мен са идвали безброй колеги и едни стрелят от маса други им е по добре от ФТ поза.Който както иска да стреля,няма проблем.Важен е резултата!Според мен прецизната стрелба е когато се прицелиш в дадена точка да я уцелиш.Всичко друго е ала бала.А когато се стреля по мишена от 25 мишени (например) се вижда най добре.Не случайно стрелям всеки ден,за да усъвършенствам това "упражнение"Със стрелба по капачки и кенчета не става!
 
Последна промяна:

njatanasow

Редовен Потребител
Няма да стане! Повече от десет години стрелям бенч и нямам намерение да се променям!Няма значение кой как ще стреля.Аз съм си избрал моя начин,всеки да си избере неговия.Както казах,важен е резултата!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Това казах и аз ..... Но вие ги сравнявате.
Сравнявам резултати!Ако някой иска може и с огледалце да стреля.Затова аз не ходя на ФТ състезания,а на Бенч.Някой казват че пушките ми стреляли добре,може,ама те не могат да компенсират вятъра!За това обичам да стрелям по цел а не по убойна зана.Не казвам ,че там е лесно,но не е мойта стрелба!Дано си ме разбрал!:):cheers:
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Не сравняваш резултати , а сравняваш резултат в един спорт с резултат в друг . Малко ми прилича на баскетбол и футбол и двете са с топка.
Или просто гледаш да се изкараш несравним понеже си добър в твоя спорт.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Не сравняваш резултати , а сравняваш резултат в един спорт с резултат в друг . Малко ми прилича на баскетбол и футбол и двете са с топка.
Или просто гледаш да се изкараш несравним понеже си добър в твоя спорт.
Е ,не си прав.Ами аз не съм казал някой да ми стреля от ФТ поза!Ами да стреля от маса ако му е по добре!Не съм казал ,че съм несравним,но от пет състезания през 2019г. съм четири пъти първи и един път втори! Претенции за ФТ стрелба никога не съм имал и няма да имам!
 
Последна промяна:

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Може ли линк към тях ,но ако са с въздушни оръжия. Защото не съм срещал във форума . Или вече минаваме на огнестрелно??
Защото и аз имам около 30 победи в двора когато стрелям сам.
 
Последна промяна:
Нагоре