WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

ATO

Редовен Потребител
Васко, ами защото тук си говорим за HW50 S, а там тази пушка не се споменава или поне до сега.
rivan, ами аз сега го сложих, то тъмно вече. Така или инъче ще е утре. :)
 

t.marev

Редовен Потребител
Колега, ти погледна ли къде са винтовете на тази пушка??
Прав си!:wall: Хем бях гледал конструкцията, когато Наско се похвали, ама съм я забравил.....Старост нерадост!:confused:Отдолу са, значи Наско ще черпи - няма да се разхлабват. :bravo:Останало ми е в главата как е при другите германки....
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

t.marev

Редовен Потребител
..... затова сложих осигурител, да видим дали ще устиска и колко време.
Така де, добре си направил! Ще устискат. Под винтовете ако има шайба и федерка е по-добре. Ако се наложи пак да ги отваряш, може да подложиш между тялото и ложата, много тънка гумена подложка/лента, например от вътрешна гума от бегач. Продават се и такива ленти, 3-4 лева са, но ако нямаш - вътрешната гума ще обере хлабините и тялото и ложата ще станат като едно цяло.
Успех!
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

ATO

Редовен Потребител
Ами не знам, мисля ще се опрвят нещата. Не, че ми пречи да си ги притягам де.
Една мишенка от днес. Не е постижение, но да нашарим темата малко.
 

Attachments

  • IMG_20200226.jpg
    IMG_20200226.jpg
    744.2 KB · Прегледи: 60
Последна промяна:

apapazov

Редовен Потребител
И на мен на HW35 ми се развиват на 150-200 истрела дори намазани със син локтайт.
Сега съм обвил резбите на болтове със тефлонова лента да видя и този вариянт.
 
  • Харесвам
Reactions: ATO

xpresident

Редовен Потребител
images.jpg
Такива федершайби имах на 97-цата. За да не се впиват в дървото, под тях бях сложил тънки подложни шайби, не стандартни за резбата, а някакви електричарски. На две кутии чашки проверявах болтовете, но нямаше разхлабване. Разхлабва се единствено болтчето за регулировка на спусъка, там писах вече да се внимава.
 

Наскоoo

Потребител
Моя 77к дойде точно с такива федершайби + обикновени шайби, които да контактуват с дървото, когато стрелях онзи ден, нищо не се разхлаби (преди това я разглобих, почистих и т. н.).
 

ATO

Редовен Потребител
И моята е с такава федершайба на предния болт, но не върши никаква работа според мен. На скобата отзад няма. А в приклада на предния болт е поставена една метална втулка като чашка, за да не потъва болта в дървото.
 

ATO

Редовен Потребител
За момента не, но аз и не съм стрелял много, по-малко от 50 изстрела. Дано да удържи с осигурител.
 

bleu81

Редовен Потребител
Пушката ти може да се представи добре и на 50м
Качвам за пример една стара мишена от малкото и братче хв30с за да те мотивирам. По мишената е стреляно с 3 вида чашки като попаденията са маркирани със знак за да е ясно кои дупки от коя чашка са. На тия метри най добре се справя жсб екзакт с група 25х30мм. Експреса е отвят доста в дясно. Пушката ги стреля с 182м т. Е. 9джаула. Твоята би трябвало да е по точна на тия метри.
IMG_20200301_110127.jpg
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Наско я е взел, за да се ползва на механични..... Та максималния удовлетворяващ го дострел ще зависи от очите и големината и вида на мишените.
С оптика може и на 146 м да се стреля успешно с 15-16 Дж(не за групи де).
 
Последна промяна:

ATO

Редовен Потребител
Здравейте,
bleu81, благодаря за споделената мишена. Както сподели Петко, говорихме с него на прострелката за оптика, за сега ще остане на механични. Имам един Липърс за нея но времето ще покаже дали ще го сложа, за момента така ми е ок. Искам да и посвикна още.
За пореден път ми се получава разлика в стрелбата. В началото групата е на едно място, после се мести малко и свива. Дали защото времето е още студено или защото изчистих цевта с няколко тампона. Не съм пипал нищо по мерните прибори, флаерите са си от мен.
И при вас ли е така?
 

Attachments

  • IMG_20200301_140927835_HDR.jpg
    IMG_20200301_140927835_HDR.jpg
    768.5 KB · Прегледи: 49
  • IMG_20200301_135955452.jpg
    IMG_20200301_135955452.jpg
    707.1 KB · Прегледи: 50
  • IMG_20200301_141602921_HDR.jpg
    IMG_20200301_141602921_HDR.jpg
    792 KB · Прегледи: 49
Нагоре