WEIHRAUCH HW57 или HW50 S

xpresident

Редовен Потребител
Напредваш бързо! Ако приемаш един съвет: на 10м черното гръгче трябва да е 30.5мм, този размер е най-подходящ за механичния мерник на мачовите пушки, но предполагам и на Вайрауха. Пробвай с такава мишена и съм сигурен че резултата ще е още по-добър.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
По-добри са тези с бели кръгове на 9-ка и 10-ка с класическа мушка. Позиционира се перфектно мушката в основата на 10-ката и има добър контраст на бял фон за да я виждаш добре.
С диоптрик е друго.
 

ATO

Редовен Потребител
xpresident, а на 25 м. колко голямо трябва да е черното кръгче?
Петко, за механични едно време мишените си бяха цяло черни. Не си спомням колко беше диаметъра на черното кръгче. Учиха ни че премерването е в основата на черното с просвет като конец. В смисъл същия този контраст за който ти говориш. Може и да греша, но така съм го запомнил.
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
На 25м 60мм приблизително. Ширината на мушката да я виждаш равна на диаметъра. Можеш да си купиш стандартни, но едва ли дълго ще стреляш на 10м.
 

ATO

Редовен Потребител
Първата забележка, която имам към пушката е, че много се разхлабват болтовете на приклада. Не го определям като дефект, но си е факт. На около 100+ изстрела се налага притягане. Същото е положението и с притискащатата втулка на мушката. За пушка 16J не е характерно, все пак не минава за силна пушка с по-голям откат.
П.С. Не ми дава да редактирам горния пост.
 

rivan

Редовен Потребител
много се разхлабват болтовете на приклада
Развий болтовете, капни една капка секундно лепило и ги завий.При мен помогна.Провери дали желязото влиза плътно в приклада или има луфт.Ако има луфт подложи шайба или друго да го обереш.Шайбите аз ги залепих с локтайт към приклада, иначе е мъка.Провери главите на болтовете (където влиза отвертката или шестограма да са читави, за да нямаш после проблеми с развиването).
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
В строителните магазини има специални фиксатори за резби, доста по добре е от секундно лепило и след това можеш да си го отвиеш без зор.
 

t.marev

Редовен Потребител
Има специализирани фиксатори за резби, например Локтайт, с различна сила, според случая. Такъв фиксатор, ще спре разхлабването на мерника или други бурми, но НЯМА да спре развиването на страничните винтове. Там причината е съвсем друга и дори да ги завариш винтовете за ушите на цилиндъра, хлабина пак ще се появи. Решението е във винтове, стгягащи цилиндъра НАДОЛУ към приклада, строго вертикални като на Славията или под ъгъл както е на всички модели на една марка/ която не бива да се споменава тук във форума, за да не разбунва духовете/ и на още нЕкои други производители.
Интересното е че на ВСИЧКИ немски пушки, винтовете са така......В това отношение германците излязоха по-консерватори от англичаните, които още мерят със стъпката на крал НеЗнамКойСи. Допускам, че в инструкцията за ползване на немски пушки, е пишело примерно: "На всеки 50 изстрела, се затягат бурмите." и са приложили съответния инструмент, но тези неща са се загубили в превода или са премахнати по маркетингови:)причини.
Ако разполагаш с настолна бормашина мога да ти покажа какво трябва да се направи и ще забравиш за тия бурми.
 

pellet

Редовен Потребител
Освен всичко споменато по-горе, сигурен ли си, че пушката няма проблем с маншета/компресията?
При опита ми с Вайраух ( прекрасни пушки, много любима моя марка! ) напоследък, дори германците често нараняват маншета при поставяне във фабриката. Особено при пушки с чупещи цеви.
Затова при няколкото тунинги правени от мен последно време, изрично изисквам нов маншет от собственика, аз да го поставя. Не всяка бройка е така от магазина , но се случва често. И така човек ако няма много опит, не обръща внимание на резкия, блъскащ откат, следствие от лошия маншет. Та, такова състояние би развивало болтовете много бързо. Не казвам, че конкретния случай е такъв, просто споделям още една идея. Нека се замерят скорости/мощности на пушката при възможност или опитен колега да усети отката и да прецени състоянието на компресията.
 

xpresident

Редовен Потребител
Има специализирани фиксатори за резби, например Локтайт, с различна сила, според случая. Такъв фиксатор, ще спре разхлабването на мерника или други бурми, но НЯМА да спре развиването на страничните винтове. Там причината е съвсем друга и дори да ги завариш винтовете за ушите на цилиндъра, хлабина пак ще се появи. Решението е във винтове, стгягащи цилиндъра НАДОЛУ към приклада, строго вертикални като на Славията или под ъгъл както е на всички модели на една марка/ която не бива да се споменава тук във форума, за да не разбунва духовете/ и на още нЕкои други производители.
Колега, ти погледна ли къде са винтовете на тази пушка??
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Отката на това пушле не е кой знае какъв. Изстрела се усеща добре, спусъка спомага доста за това. Скоростите бяха по спомен от три изстрела с 0,547 в половин метър разлика. С хевито в малко по-малко от метър. Други не мерих.
Болтовете са си конструктивен недостатък за някои, но не знам дали не са оставени нарочно, за да може напрежението да "бяга" някъде.
 

rivan

Редовен Потребител
Мерси!
rivan, и ти ли си с такава пушка?
Не!При мен имаше същия проблем при Байкал МР512М, а също и при Гамо ЦФХ.Всички болтчета съм ги лепил.Като ги развиеш-завиеш няколко пъти и се "ошляпкват", както казва един приятел.Резбата върви много леко и има склонност към саморазвиване.На ЦФХ-а са под ъгъл и въпреки това се саморазвиваха.
Естествено, ако има пропуски по ударно-буталната група, това също спомага саморазвиването.
Ползването на фиксатори за резби е по-добро, но и секундното лепило върши работа, а и го има във всеки магазин.
дали не са оставени нарочно, за да може напрежението да "бяга"
Бяга напрежението, но бяга и точността, по това разбирах, че са се развили болтчетата.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Нямат ли федершайби?
Имат, но при болтче М 6 не държат.А на мурката са и с конусна глава даже, а може и да бъркам.Не си спомням вече.Помня, че втулката под болтчето беше малка и като притегнех, втулката потъваше в приклада, затова правих нови, по-големи.А той и приклада на Мурката е от бреза - мек.
 
Последна промяна:

Ivan_lalushev

Новодошъл
Да се похваля и аз с новата си придобивка.нямах време да я разуча повече но скоро ще и се порадвам
 

Attachments

  • 59D8C9B1-898E-4065-911A-08484BF3C00F.jpeg
    59D8C9B1-898E-4065-911A-08484BF3C00F.jpeg
    339.4 KB · Прегледи: 73
  • F5B9CF3E-179B-4E66-B7CE-54A2D46546A2.jpeg
    F5B9CF3E-179B-4E66-B7CE-54A2D46546A2.jpeg
    298.2 KB · Прегледи: 74
  • 852C15F2-EF47-4CFD-8468-E120B4702A42.jpeg
    852C15F2-EF47-4CFD-8468-E120B4702A42.jpeg
    332.7 KB · Прегледи: 76
  • DCB9F7AF-95F2-4234-923B-5BB3794FF9F9.jpeg
    DCB9F7AF-95F2-4234-923B-5BB3794FF9F9.jpeg
    269.7 KB · Прегледи: 74

ATO

Редовен Потребител
Хаде честито колега! Със здраве да си я ползваш! Станахме двама. Скоро ще има и трета мисля. Всъшност то я има третата или е по-скоро първа, във Варна.

Аз сложих осигурител, да видим сега как ще е.
 
Нагоре