ПОМПИ, БУТИЛКИ, КОНЕКТОРИ, МАРКУЧИ, РЕЗЕРВОАРИ, КОМПРЕСОРИ, МАНОМЕТРИ - как, откъде и всичко за високо налягане.

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това което Жоро е показал не е за щуцери. Става за куик фил на някои пушки, но с клапанче в него.
А конусна резба 1/ 8 NPT ако я минеш с 1/8 BSP например, после е не малко хлабава и половината витки почти си заминават. Аз не бих рискувал при 300 бара работни.
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Първите няколко витки остават цели по ширина, но са по-малки по диаметър/височина.
Следващите, заради различната стъпка почват да се изтъняват и мачкат в зависимост от материала.
И накрая имаш резба, която не отговаря и на двата стандарта и искаш да я използваш за високи налягания......???
 
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Последна промяна:

joro_ihr

Редовен Потребител
Незнам, може би си прав. Аз гледам тази. С Пеко сме писали заедно.:cheers:
 

Attachments

  • 20200209_075349.jpg
    20200209_075349.jpg
    366.1 KB · Прегледи: 15

joro_ihr

Редовен Потребител
Предварително се извинявам за поредния пост, но иначе ще стане доста объркано.
В конкретния случай при мен явно Иводок е прав. Нямам под ръка резбомер, но мъжка 1/8 bsp се завива в женска 1/8 конусна и то без затягане от различна стъпка.
 

Attachments

  • 20200209_081606.jpg
    20200209_081606.jpg
    445.6 KB · Прегледи: 54
  • 20200209_081623.jpg
    20200209_081623.jpg
    501.9 KB · Прегледи: 53

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Само че, китайците ги правят тези джаджи по NPT.
https://mdmetric.com/tech/thddat19.htm
Китайците произвеждат и продават всякакви.
Вече е въпрос на избор, кой какво ще си поръча.

Тук говорим за BSP = BRITISH STANDARD PIPE
BSPP = BRITISH STANDARD PIPE PARALLEL
BSPT = BRITISH STANDARD PIPE TAPER и резбата и на двата вида е със стъпка 28 навивки в инч, а NPT
NATIONAL PIPE TAPERED THREAD е American Standard Taper Pipe Thread, при която стъпката е 27 навивки в инч.
Логично следва, че ако си купим болт М10, съответно за него да пасва гайка М10 а не такава 10Х1.
 

Jorom

Редовен Потребител
IMG_20200216_214016.jpg
След като стоя вече няколко дена без възможност да заредя въздух в 300 баровата ми бутилка...и така, между другото ударих 300 помпи на Екинокс-а щото не ми се чакаше до понеделник когато ще заредя...взех че си събрах тая руска бутилка с това шведско кранче. Бутилката е произведена края на 2016, 8 литра на 200 бара работно/300 бара тестово...ей така да си имам въздух при подобни ситуации! Някой ползва ли такава бутилка?
 

Марин Илиев

Потребител
колеги имам следния проблем ботилката ми е метанови имаше 180бара палним я на компресора влиза в ботилката 220бара оставям я на терасата отвън на студено пробвам да надуя пушката и изненада от 120бара не качва повече през зарядната станция минава въздух ако някой знае какво може дае станало моля за съдействие
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
След като я напълнихте остави ли я да почине и да видиш дали е 220 бара налягането все още?Защото пада като се охлади,освен това като си я оставил на терасата хептен си го удушил тоя метан,пробвай да я оставиш една вечер в стаята да се аклиматизира и виж каква ще е разликата.
Все пак доста хора се отказват от него само заради голямата промяната в налягането от температурата.
 

Марин Илиев

Потребител
на два компресора я надувахме на ботилката показваше 220бара като се прибрах я оставих на терасата и е стояла там цяла вечер слагам да надуя пушката не качва повече от 120бара и си мисля освен дае замръзнал не знам какво става шах и мат
 

zograffa

Редовен Потребител
можедаизтърва кранана бУтилката икато стигне 120барадаспира а по големитеналягания да неможедагизадържи
 
Нагоре