МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

andi

Редовен Потребител
..........
Иска ми се и някой колега да пусне мишена за точки....за сравнение ,че така си мисля "мойто гарже"най хубаво!;)

Сам си си виновен. Твоите мишени са направо комплексиращо добри . Как да си пусне някой мишена след твоите.
 

xpresident

Редовен Потребител
Шегувам се, ама ти бързо палиш :) На 46 съм, виждали сме се на Белослав преди доста време. Иначе като става въпрос за мишени, диоптрика ако се стреля по кръгчета с подходящ за разстоянието диаметър, не отстъпва на оптика. Естествено в общия случай оптиката си е безсъмнено предимство.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Шегувам се, ама ти бързо палиш :) На 46 съм, виждали сме се на Белослав преди доста време. Иначе като става въпрос за мишени, диоптрика ако се стреля по кръгчета с подходящ за разстоянието диаметър, не отстъпва на оптика. Естествено в общия случай оптиката си е безсъмнено предимство.
Младеж,много хляб трябва да изядеш за да се "бъзикаш" с мен!:-[
 

dberov

Редовен Потребител
Отдавна не бях влизал във форума, та сега виждам заигравката с Васко и Ники Атанасов.
И двамата Ви познавал лично и сте прекрасни като хора и колеги.
Относно мишените на Ники, които пуска тук, естествено е да са най добрите които е направил, така както и всички други логично качат своите добри а не лоши мишени и това само трябва да ни раздва. Относно тия мишени тук обаче, има едно НО. Едно е какво се качва тук, друго е да седнем маса до маса и да се надстрелваме в едни и същи климатични условия, с ограничено време и строги правила. Тогава се вдига адреналина, ако има вятър се изчаква и се гледа часовника, наблюдават се ветромери и една лека грешка се отразява на мишената.
Много ми липсват тия Бенч състезания и с радост бих се надстрелвал с всеки, дори и неофициално.
@Ники, лично от мен евала за мишената и не само тази, щото те са много в тая тема. Доста си ме учил като начинаещ по състезания и медалите които висят на стената ми са в резултат от твоите уроци. Много ми се ще да се надстрелвам с тебе а още повече да те победя :p. Ако идвам към Бургас, ще ти чукна един телефон, че се забравихме човече.
Живи и здрави бъдете колеги, стреляйте и чешете краста.
Поздрави на всички, Митко
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Още една мишена със Славия, стрелях я тази сутрин в гаржа. Светлината беше лоша, на хубава допускам че групата ще е една идея по-свита, но общо взето за мен се потвърждава мнението, че това са и възможностите на пушчицата - 10ст на 10м.
IMG_20200218_063758.jpg IMG_20200218_063827.jpg
 

anibis

Редовен Потребител
От днес и аз съм с 16J.Най после успях да излъжа Валтерчето да вдигне скороста.JSB .51 s 252м/с;0,547 с 244,1 м/с;0,67 с 220 м/с(тез най добре ги събира но имах няколко броя)
Мишената съм я направил с ,51.Днес имаше вятър и се наложи компенсация повече от сантиметър!
Иска ми се и някой колега да пусне мишена за точки....за сравнение ,че така си мисля "мойто гарже"най хубаво!;):cheers:
Ето една мишена от първите ми правени с М2-та простърелъчните х-5 изстрела,горе 1,2,3,4,5,и 21 мишени също х-5 изстрела,стрелял съм за група, и за точки,долните мишени са нормално простреляни. Стреляно е с ЖСБ 0.547гр. 16дж. на 25-метра,на открито.

10371344_1077820138914654_7219224548856143439_o.jpg


Имам и още мишени, но не ми се търсят сега,това са мишени когато взех пушката...

038754828.jpg
 
Последна промяна:

anibis

Редовен Потребител
Да вземеш да свирнеш като ти дойде музата за Бургас, в колата имам много место. :cheers:
Ааааа и ти ли Бруте?:D Споко пролетта ще направя едно бенч състезание на вилата,там поне широко голямо,има и къде да хапнем, две барбекюта външни, а пък който иска може и да остане,стаи има абе ще го измислим.:rambo:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Първи тестове на МКІІ-то. Стандартен лайнер, 5,5 (1,175гр.), скорост 295-298 м/с, дистанция 52 метра, гаден ветрец от ляво 3-4 м/с. 1 пълнител (28 изстрела). Само предна опора-торбичка.
 

Attachments

  • viber_изображение_2020-02-22_12-39-34.jpg
    viber_изображение_2020-02-22_12-39-34.jpg
    142.6 KB · Прегледи: 67
  • viber_изображение_2020-02-22_12-39-35.jpg
    viber_изображение_2020-02-22_12-39-35.jpg
    122.9 KB · Прегледи: 64

njatanasow

Редовен Потребител
Днес съм на 5,5!Валтер 1250На много години и изстрели!Време слънчево но вятъра върти перките!Разстояние 50 м. JSB 1,175 5 броя за група и мишена за точки.Трудно се хваща вятъра на това разстояние за такава въздухарка!Стрелял съм клас "водолаз" защото налягането ми на метана е 160 бара.
 

Attachments

  • Група 5 бр. 50 м..jpg
    Група 5 бр. 50 м..jpg
    95.2 KB · Прегледи: 65
  • Точки 50 м..jpg
    Точки 50 м..jpg
    225.5 KB · Прегледи: 64
Нагоре