МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

lynx

Редовен Потребител
Kameno Karp, когато има вятър въобще недей да си хабиш чашките.
Групите показани от колегите във форума обикновено са правени при безветрие или е стреляно с изчакване, да намалее вятъра.
 

xpresident

Редовен Потребител
Пушката отпред е подпряна на торбичка а отзад я държа.
Според мен тук е уловката. От опора торбичка и при мен с ПП се получаваше същото, т.е. нищо не се получаваше. Може и оптиката да е кофти.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Скоростта е мерена преди 200-300 чашки и беше 250 м/с с 1.03 гр.
Оптиката е старата.
Вятъра беше лек ветрец на пориви от всевъзможни посоки.
Имам чувството, че причината е в мен. Като съм седнал, захвата ми и съответно прицелването са едни и същи. Като се гъзя до колата, май не е точно така. Ама може и да се бъркам де. Та за това исках, някой който знае какво прави да я пробва.
В къщи прострелях пушката на тия 13 м. На "стрелбището" първо сложих една запалка. С втоия изстрел я уцелих(след корекция по височина). После гръмнах с по един изстрел още две запалки. После залепих мишените и почнах да се чудя как съм уцелил запалките.
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
.....На "стрелбището" първо сложих една запалка. С втоия изстрел я уцелих(след корекция по височина). После гръмнах с по един изстрел още две запалки. После залепих мишените и почнах да се чудя как съм уцелил запалките.
Аз затова си стрелям само по запалките, пък мишените ги оставям на "групаджиите":) и неАм твоите терзания.:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Скоростта е мерена преди 200-300 чашки и беше 250 м/с с 1.03 гр.
Оптиката е старата.
Вятъра беше лек ветрец на пориви от всевъзможни посоки.
Имам чувството, че причината е в мен. Като съм седнал, захвата ми и съответно прицелването са едни и същи. Като се гъзя до колата, май не е точно така. Ама може и да се бъркам де. Та за това исках, някой който знае какво прави да я пробва.
В къщи прострелях пушката на тия 13 м. На "стрелбището" първо сложих една запалка. С втоия изстрел я уцелих(след корекция по височина). После гръмнах с по един изстрел още две запалки. После залепих мишените и почнах да се чудя как съм уцелил запалките.
Много сме далече инак бих я пробвал и видял какво грешно правиш за да става така. От маса и на мен не ми се получават много добре нещата, освен при по-слабите пружинки и тия с противооткатните системи. И определено това разпиляване не е само от вятър, а и от грешен захват е според мен.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
И аз така ги усещам нещата.
Те нито Пловдив, нито Казанлък са на края на света, та ако кажеш аз мога да прескоча да я пробваш.
Тоя Казанлък ме връща назад във времето с доста приятни спомени. Втората година от казармата служих там. Поделението ни имаше обща ограда със завод 10.Та имахте една кръчма Яхната в която се събираха метъли. Та доста контакти с хубави и дащни Казанлъчанки завързах там. :D
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
И аз така ги усещам нещата.
Те нито Пловдив, нито Казанлък са на края на света, та ако кажеш аз мога да прескоча да я пробваш.
Тоя Казанлък ме връща назад във времето с доста приятни спомени. Втората година от казармата служих там. Поделението ни имаше обща ограда със завод 10.Та имахте една кръчма Яхната в която се събираха метъли. Та доста контакти с хубави и дащни Казанлъчанки завързах там. :D
:D:D Поделението вече го няма, иначе като се пооправи времето заповядай в Казанлък, ще постреляме и ще видим тази пушка какво може, нямаш никакви проблеми :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Много съм доволен от Валтерчето LGM-2.Вчера му смених уплътнението и стержена ( бойния клапан) с оригинални и днес вече пак е във "форма" Малко ме е яд,че в мишената на 25 метра до деветия изстрел бяха в един калибър и после се осрах.На 50 м.разпиляните изтрели бяха първите докато разбера къде точно да се меря!
Вятър нямаше, само едно проклето течение ми въртеше байраците.
 

Attachments

  • IMG_20200214_173735.jpg
    IMG_20200214_173735.jpg
    110.2 KB · Прегледи: 72

Kameno Karp

Редовен Потребител
Поредната стрелба днес. Вече съм почти доволен. Днес измерих и разстоянието. 58 м. Тъй като пратките от Алито идват бавно, а аз трудно трая, скалъпих един наочник, сложих нивелчето на оптиката и пак на стрелбището.
IMG_20200214_135156.jpg IMG_20200214_135223.jpg
Тук едната чашка я изтървах, ама коя, нямам си идея.
IMG_20200214_145228.jpg
Тук взе леко да подухва. Лъхне, отслабне, ей така.
IMG_20200214_145945.jpg
Тук условията бяха добри, но едната чашка по необясними за мен причини отлетя на майната си. Изстрелите са веднага след 1.10 мин 1.40 мин и 2.20 мин.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
20200202_150858.jpg Kameno Karp почват да се получават нещата браво има напредък, трябва и стрелба и свикване на пушката убеден съм, че нещата ще се подобрят още, само внимавай пушката да е винаги опряна на едно и също място на торбичката, аз по този начин с пружинка не мога да се похваля с добри резултати просто съм си свикнал от ФТ поза.
Така и така съм се разписал да постна една група от преди 2 седмици. Тествах новата 13-та партида на JSB 0,547 на разстояние 29-30 метра. Първо стрелях една чашка от старата 27 партида - тя е най- дясно и след това стрелях с 13-а 6-7 изстрела не помня колко бяха, честно казано. (целта беше да видя има ли и някаква промяна в траекторията на партидите, за това и така направих първо да стрелям с едната после с другата и после ги проверих и на други дистанции) След това продължих да стрелям в мишена по-отпуснато и групата се разшири, и както се вижда, като се отпусне много човек веднага го наказва пружинката с голямо отклонение :DПък и това ми бе 2-то хващане на пушката от 2 месеца поне, зор ми беше нещо.
 

Attachments

  • 20200202_153300_001.jpg
    20200202_153300_001.jpg
    197.4 KB · Прегледи: 42
Последна промяна:

sevdaka80

Редовен Потребител
View attachment 81599 Kameno Karp почват да се получават нещата браво има напредък, трябва и стрелба и свикване на пушката убеден съм, че нещата ще се подобрят още, само внимавай пушката да е винаги опряна на едно и също място на торбичката, аз по този начин с пружинка не мога да се похваля с добри резултати просто съм си свикнал от ФТ поза.
Така и така съм се разписал да постна една група от преди 2 седмици. Тествах новата 13-та партида на JSB 0,547 на разстояние 29-30 метра. Първо стрелях една чашка от старата 27 партида - тя е най- дясно и след това стрелях с 13-а 6-7 изстрела не помня колко бяха, честно казано. (целта беше да видя има ли и някаква промяна в траекторията на партидите, за това и така направих първо да стрелям с едната после с другата и после ги проверих и на други дистанции) След това продължих да стрелям в мишена по-отпуснато и групата се разшири, и както се вижда, като се отпусне много човек веднага го наказва с голямо отклонение :DПък и това ми бе 2-то хващане на пушката от 2 месеца поне, зор ми беше нещо.

Като гледам са над 10бр.
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Вие как ги разбирате(къде го пише) тия чашки каква партида са, каква серия, коя матрица?
И има ли доказали се куци партиди, серии в 5.5/1.03 и 1.175?
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
20200214_210131.jpg Първите 2 цифри на серийния номер е партидата, за кал 5.5 не мога да кажа, защото всичките ми пушки и пистолети са в кал 4.5.
Но не всяка партида е подходяща за всички цеви, има цеви си харесват друг
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Днес доста пострелях, над 100 чашки. Основно стрелях 1.175 гр. Въпреки, че в началото нещата не вървяха добре, пак ясно си личеше, че някои чашки отлитат на майната си. Дори на клипа се вижда колко в страни отива втората чашка, а тя категорично не беше моя грешка. Утре незнам дали ще ми остане време но в понеделник ще пробвам с всички налични чашки.
Днес нещо интересно ми направи впечатление. Пропадането на 1.175 и 1.03 е едно и също. Дали по-добрия БК на 1.175 компенсира по-голямото тегло?
 

njatanasow

Редовен Потребител
От днес и аз съм с 16J.Най после успях да излъжа Валтерчето да вдигне скороста.JSB .51 s 252м/с;0,547 с 244,1 м/с;0,67 с 220 м/с(тез най добре ги събира но имах няколко броя)
Мишената съм я направил с ,51.Днес имаше вятър и се наложи компенсация повече от сантиметър!
Иска ми се и някой колега да пусне мишена за точки....за сравнение ,че така си мисля "мойто гарже"най хубаво!;):cheers:
 

Attachments

  • 15.2.20.jpg
    15.2.20.jpg
    165 KB · Прегледи: 74
Нагоре